dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 96
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1906
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    Beata,
    witam się - fajnie u Ciebie i piękny dom się zapowiada!
    cudne, ogromne okna!!!!

    Chyba jesteśmy na podobnym etapie - robimy instalacje, za chwilę podłogówka i wylewki.
    Podoba mi się plan podłóg olejowanych - ja też będę mieć deski olejowane na podłogówce, na parterze - za wyjątkiem kuchni i hallu, bo tak odważna nie jestem, przy naszych skłonnościach do rozlewania i upuszczania pokrywek itp

    Wanna wolnostojąca - to też było moje marzenie, które jednak przegrywa w konfrontacji z praktycznością - po pierwsze, potrzeba znacznie więcej miejsca wokół takiej wanny, by dobrze się prezentowała, jest niebywale efektowna, ale gdzie miejsce na kosmetyki? Nie wyobrażam sobie męża radośnie taplającego się w niej, w otoczeniu świec np No i te ceny.....

    Kwestie blatów granitowych mnie również interesują!!!
    U siebie zaplanowałam, w połączeniu ze zlewem podwieszanym, ale słyszę, że czarny granit jest niepraktyczny.....

    Będę zaglądać!!!

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Beata Weronika
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1.229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Witaj Cieszę się bardzo i zapraszam Wlasnie do Twojego wątku weszłam ale jeszcze calego nie przeczytalam Super dom i tak jestesmy na podobnym etapie - Ty troszkę dalej mam wrażenie
    U nas własnie kładą się rurki do ogrzewania a w poniedzialek mam nadzieje ruszaja wylewki Strasznie się cieszę z tego i już nie mogę doczekać. Bedzie tak po domowemu juz.
    Powiedz na kiedy planujecie przeprowadzke??

    Wanna wolnostojaca - dokladnie mam te same przemyslenia co Ty!!! Gdzie szampon? Gdzie ksiązke odłożyc?? Ale...mamy prysznic i ja zamierzam głównie z niego korzystac a wanna będzie pewnie od święta. Pewnie i tak nie bede miec czasu sie w niej moczyc! Ktos bedzie musial sprzatac ten wielki dom!
    Sharlotko I juz mam pytanie - gdzie taka piekna baterie do wanny zakupilas?

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Beata Weronika
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1.229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jak pisalam o Basi mamy kominek na tej samej scianie co TV. I sa takie opcje:
    TV na srodku Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kominek mniejszy bez boniowania tv po srodku.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	23,6 KB
ID:	131116
    I TV powyzej kominka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kominek mniejszy bez boniowania TV powyzej.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	24,5 KB
ID:	131117
    Na jakiej wysokosci macie u siebie TV?? Druga opcja - TV chyba bedzie za wysoko??
    Ponizej TV to jest miejsce na wzmacniacze, playstation i jakies tam inne duperele.
    Półka ma byc taka jak na inspiracji od Basi Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11-1-1[1].jpg
Wyświetleń:	314
Rozmiar:	12,7 KB
ID:	131118
    Ostatnio edytowane przez Beata Weronika ; 14-08-2012 o 12:28

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    Beata,
    przeprowadzkę planujemy za rok - tynki i wylewki powinny schnąć co najmniej parę miesięcy, zwłaszcza pod drewno.
    oooo widzisz, jakie jesteśmy zgodne w sprawie wanny wolnostojącej!
    U nas też oczywiście będzie prysznic (w dolnej łazience), ale jednak raczej wygrają kwestie praktyczne dot. wanny.
    No i ostatnio bardzo podobają mi się aranżacje z wanną prostokątną + baterią podłogową.
    A piękne wanny wolnostojące to kosmos cenowy - od 6-8 tysięcy, chyba bałabym się kupić taką za 2-4 tysiące bez "pomacania" w realu, bo nie wiem, jak sprawdzają się te wszystkie konglomeraty/ marmury dolomitowe.
    Baterię sprowadzałam przez znajomych z zagranicy niestety!

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    Ja też mam mieć tv na tej samej ścianie, co kominek - nie skaczę z radości, ale nie ma innej opcji.
    Jeszcze nie przemyślałam, jak ma to dokładnie wyglądać - ale chyba najlepiej, jak radzi Pestka, zgrać poziomy.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Beata Weronika
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1.229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sharlotka Zobacz post
    Beata,
    przeprowadzkę planujemy za rok - tynki i wylewki powinny schnąć co najmniej parę miesięcy, zwłaszcza pod drewno.
    oooo widzisz, jakie jesteśmy zgodne w sprawie wanny wolnostojącej!
    U nas też oczywiście będzie prysznic (w dolnej łazience), ale jednak raczej wygrają kwestie praktyczne dot. wanny.
    No i ostatnio bardzo podobają mi się aranżacje z wanną prostokątną + baterią podłogową.
    A piękne wanny wolnostojące to kosmos cenowy - od 6-8 tysięcy, chyba bałabym się kupić taką za 2-4 tysiące bez "pomacania" w realu, bo nie wiem, jak sprawdzają się te wszystkie konglomeraty/ marmury dolomitowe.
    Baterię sprowadzałam przez znajomych z zagranicy niestety!
    Masz racje - ceny sa straszne czego zupelnie nie rozumiem, zawsze jak cos jest nowe to musi 3 razy wiecej kosztowac?? My wolnostojacej jeszcze nie mamy jak przyjdzie do placenia to bedzie bardzo bolalo pewnie. A moze zdecyduje sie na taka jak Ty. Kolo ma jedna ładną. Do przemyslenia jeszcze.
    Pewnie z Anglii? Na ebayu sa super ceny takich baterii.
    My bedziemy miec wylewke anhydrytowa wiec nie musimy czekac. I zaraz po wylaniu lecimy dalej..

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Beata Weronika
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1.229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Znaczy TV i kominek dokladnie w jednej linij? To TV bedzie za nisko mysle...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	561251_416401678396551_1779944571_n.jpg
Wyświetleń:	544
Rozmiar:	36,5 KB
ID:	131130
    Cos takiego tez odpada bo szyja bedzie bolec od zadzierania glowy.
    To jest tez realizacja Kraszewskiej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czarny kominek1.jpg
Wyświetleń:	529
Rozmiar:	29,2 KB
ID:	131131

    I jeszcze jedno zdjecie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumbs_a1.jpg
Wyświetleń:	561
Rozmiar:	44,3 KB
ID:	131132
    Ostatnio edytowane przez Beata Weronika ; 14-08-2012 o 12:56

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata Weronika Zobacz post
    Znaczy TV i kominek dokladnie w jednej linij? To TV bedzie za nisko mysle...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	561251_416401678396551_1779944571_n.jpg
Wyświetleń:	544
Rozmiar:	36,5 KB
ID:	131130
    Cos takiego tez odpada bo szyja bedzie bolec od zadzierania glowy.
    To jest tez realizacja Kraszewskiej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czarny kominek1.jpg
Wyświetleń:	529
Rozmiar:	29,2 KB
ID:	131131

    I jeszcze jedno zdjecie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumbs_a1.jpg
Wyświetleń:	561
Rozmiar:	44,3 KB
ID:	131132
    Polukałam sobie na te Kraszewskie i wpadł mi do głowy pomysł.
    Środkowe zdjęcie z taką jakby wnęką. jakby tak u Ciebie zrobić coś takiego. Cały pas od półki do sufitu drewniany z poziomo ułożonych tych samych desek co podłoga i panel zsuwany z góry, który zakryje wnękę z tym meblem-tv i, gdy nie będziecie chcieli go wszem i wobec pokazywać.

    Kombinuję, bo TV to okropny ozdobnik. A tym sposobem moglibyście go umieścić dokładnie na wysokości wzroku i tylko odsłaniać do oglądania.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Beata Weronika
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1.229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Polukałam sobie na te Kraszewskie i wpadł mi do głowy pomysł.
    Środkowe zdjęcie z taką jakby wnęką. jakby tak u Ciebie zrobić coś takiego. Cały pas od półki do sufitu drewniany z poziomo ułożonych tych samych desek co podłoga i panel zsuwany z góry, który zakryje wnękę z tym meblem-tv i, gdy nie będziecie chcieli go wszem i wobec pokazywać.

    Kombinuję, bo TV to okropny ozdobnik. A tym sposobem moglibyście go umieścić dokładnie na wysokości wzroku i tylko odsłaniać do oglądania.
    Hmm, chyba nie. Nie chce chyba jeszcze czegos wprowadzac na tej scianie. Chyba drewno srednio mi sie widzi. Jak pokazalam mezowi ta realizacje Kraszewskiej z czarna sciana chcial zrobic to samo u nas ale pozniej stwierdzilismy ze zdecydowanie za ciezko to by u nas wygladalo. Ja chce lekki salon o ile to jeszcze mozliwe - mamy schody w salonie ktore sa bardzo dominujace. Mamy miec tez cegle na dluuuugiej scianie i jeszcze komin do obudowy kuchenny. Drewna nie chce juz wprowadzac.
    Czemu nie widzi Ci sie Pestko tv na jednej scianie z kominkiem? Na przyklad z tego trzeciego zdjecia ktore wkleilam? Dla mnie to nie wyglada zle.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tv konkuruje z kominkiem, który jest na dodatek mniejszy.

    A może opraw go jak obraz
    http://www.wnetrza.webzine.pl/telewizor-jak-obraz/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ramynatelewizory1.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	42,7 KB
ID:	131158
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Beata Weronika
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1.229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0160.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	131177
    Tak to wyglada obecnie
    Obrazu z TV tez niebardzo chce robic. Nie chce udawac ze TV to nie TV. Niech sobie wisi a co tam, tylko na jakiej wysokosci. Oto jest pytanie

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wiesz co, jak będzie kominek na miejscu, wytnij stosownej wielkości karton i suwaj nim po ścianie. Ustalisz i będziesz zadowolona.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A ja mam takie propozycje po pierwsze
    1.jeżeli chciałabyś taki kominek jak ode mnie z inspiracji z tą szarą półką-też mi się ten kominek podoba to daj TV tak,że dolna linia TV zaczyna się na środku wkładu.
    2.Możesz zrobić tak jak u Anuli .Ona dała TV na ściance ,a za ścianką

    schody
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...k-Anuli/page11

    wtedy nie masz TV przy kominku.
    Ostatnio edytowane przez Barbara74 ; 15-08-2012 o 20:08

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Beata Weronika
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1.229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    A ja mam takie propozycje po pierwsze
    1.jeżeli chciałabyś taki kominek jak ode mnie z inspiracji z tą szarą półką-też mi się ten kominek podoba to daj TV tak,że dolna linia TV zaczyna się na środku wkładu.
    2.Możesz zrobić tak jak u Anuli .Ona dała TV na ściance ,a za ścianką

    schody
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...k-Anuli/page11

    wtedy nie masz TV przy kominku.
    Dom Anuli znam bardzo dobrze Mieszka w sumie niedaleko nas
    No na pomysl TV pod schodami patrz nie wpadlam! Ale to juz niestety nie do naprawienia, kable sa w scianie z kominkiem pod tv to raz a dwa ze pod schodami sie chyba nie da bo jak pojdzie wylewka czyli jeszcze 7 cm do gory to trzeba by tv powiesic prawie przy samej scianie z kominkiem. Poza tym nie mialabym przejscia juz chyba do jadalnio-biblioteki. No i na przeciwko tv bylyby okna..
    TV zostanie na scianie z kominkiem. Idealnie byloby miec dwie strefy tak jak u Ciebie Basiu ale sie nie da
    Ostatnio edytowane przez Beata Weronika ; 16-08-2012 o 07:30

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Słuchaj u mnie kominek ma kable na TV nie tak jak Pestka pokazała ,tylko od tej strony patrzącego na te wizualki.Fajny pomysł Pestki,ale własnie tam mamy okna i też boję się tego światła,aczkolwiek tego nie wykluczam.W każdym razie kominek i TV wstępnie zaplanowane na ścianie prostopadłej.Jadę na budowę i porobię zdjęcia salonu.
    Kombinuj póki możesz ,bo jeszcze się da.Zrób tak jak ci będzie wygodniej.Jedź na budowę i usłysz Wasze głosy i wyobraź sobie jak mieszkasz,to jest do zrealizowania jak dziecko śpii i nikt Ci nie przeszkadza.Masz jakiegoś doradcę w sensie mama,siostra lub koleżanka?Warto też wysłuchać pomysłów innych i je przeanalizować.Ale widzę,że mąż jest doradcą ,głowa do góry....

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    Beata,
    dom ma być przede wszystkim wygodny i praktyczny, a dopiero potem piękny - więc jeśli tak dobraliście umiejscowienie tv + kominka, to znaczy, że tak dla Was jest najlepiej.
    U mnie będzie dokładnie tak samo - na środku kominek, z boku tv.
    i jakoś to przeżyję, choć wzbraniałam się rękami i nogami, ale po przeanalizowaniu wszelkich opcji wyszło nam, że jedynie ta.
    i wiesz co, gdy dojdą meble - kanapy, stolik, lampy, jakieś dekoracje - wtedy wszystko nabierze ostatecznego kształtu.

    Zobacz setki możliwości przy takim układzie - może coś wybierzesz - wpisz w google po prostu:


    TV AND FIREPLACE ON SAME WALL

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Beata Weronika
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1.229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sharlotka Zobacz post
    Beata,
    dom ma być przede wszystkim wygodny i praktyczny, a dopiero potem piękny - więc jeśli tak dobraliście umiejscowienie tv + kominka, to znaczy, że tak dla Was jest najlepiej.
    U mnie będzie dokładnie tak samo - na środku kominek, z boku tv.
    i jakoś to przeżyję, choć wzbraniałam się rękami i nogami, ale po przeanalizowaniu wszelkich opcji wyszło nam, że jedynie ta.
    i wiesz co, gdy dojdą meble - kanapy, stolik, lampy, jakieś dekoracje - wtedy wszystko nabierze ostatecznego kształtu.

    Zobacz setki możliwości przy takim układzie - może coś wybierzesz - wpisz w google po prostu:


    TV AND FIREPLACE ON SAME WALL
    Masz rację jak dojda kanapy bedzie super Zrobilsmy gniazdo w podlodze i bedziemy miec za kanapa lampe stojaca
    Ale taki kominek mi sie bardzo podoba, i to okno Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1390.jpg
Wyświetleń:	437
Rozmiar:	50,5 KB
ID:	131530

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    Ja też planuję lampy stojące, jedną lub dwie!
    Tyle, że nie zrobiliśmy gniazd w podłodze, z uwagi na podłogówkę - ale niziutko nad listwami przypodłogowymi!

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Beata Weronika
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1.229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Sharlotka, my wszedzie mamy podlogowke i gniazdo jest rowno ze styropianem pod wylewka. Rurki "otoczyły" to gniazdo.
    Wlasnie wrocilam z budowy. Jaka tam cudna cisza W Warszawie pracuje i mysle ze tymbardziej ta roznica hałasu bedzie odczuwalna. Tam gdzie bedziemy mieszkac jest zielono i cicho Tylko te dojazdy

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Weronika, spokojnie 2 lata jeździłam 2 stacje za Zalesiem do W-wy - 48 minut koleją i jestem pod Pałacem. Ty masz też autobusy. Całkiem przyjemnie i książkę można poczytać
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 2 z 96

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony