dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adamooo

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    8

    Domyślnie Przyłącze wody i kanalizacji

    Witam czytałem już kilka tematów na temat wody i kanalizacji ale dalej nie wiem jak powinno wyglądać to u mnie, ani jeden ani drugi sąsiad nie ma doprowadzonej wody i kanalizacji a my chcemy się podłączyć ale najbliższa studzienka jest za drogą i woda też tam jest, wybrałem więc mapki do celów projektowych, dostałem warunki techniczne przyłączy, zrobiłem projekt i teraz nie wiem czy mam sam na własny koszt zrobić przewierty pod drogą na wodę i kanalizację czy to gmina powinna zrobić, przewierty kosztują około 4 tys plus rury ochronne pod drogą i doprowadzenie do domu 5 tys, dodam że na moim placu nie ma studzienki kanalizacyjnej, na mapce mój dom to 250
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skanowanie0018 (Large).JPG
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	126463  
    Ostatnio edytowane przez adamooo ; 21-07-2012 o 09:15

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    teraz wynajmij firmę, która wykona całość prac łącznie z montażem wodomierza. Po wykonaniu prac zawiadom Gminę albo urząd, czy człowieka odpowiedzialnego za gospodarkę wodna, by odebrał wykonane przyłącze i zalegalizował wodomierz( spisał stan startowy)
    Jesli masz u siebie MPWiK to zgloś do MPWiK wykonanie przyłącza.Optymalnie wybierz firme, ktorą poleci Ci ktos z Wodociagów.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adamooo

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    aha czyli za wszystko ja będę musiał zapłacić?
    Bo słyszałem właśnie że ja płacę tylko na swojej działce a gmina musi mi doprowadzić studzienkę kanalizacyjną na moj plac czy to prawda?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Tego to nie wiem, ale nie sądzę zeby tak było. Zazwyczaj gmina prowadzi tzw nitke kanalizacyjna a właściciele posesji na własny koszt podpinają sie do tej linii.Może Twoja gmina jest na tyle bogata ze opłaca tez takie rozwiązania.
    Z tego co wiem z doświadczeń , studzienka zazwyczaj jest w drodze( chodniku ), zwłaszcza jak masz do nitki kilka metrow. Na pewno w warunkach masz wyjście z budynku rura 160 mm typu twardego. Może nawet masz wyznaczone miejsce wpiecia sie w kolektor wraz z koniecznością wykonania studzienki rewizyjnej . Dla pewności zadzwoń do Wodociągów i zapytaj.
    Co gmina to inne rozwiazania - ja ostatnio budowałem dom klientowi, ktory na wlasny koszt musiał wykonać ok 70 m ciagu kanalizacyjnego . Koszt ogromny bo to układ cisnieniowy( rejon górski)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony