dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    KOMIN – kształtki, cegła pełna, klinkier...?
    z czego budować komin, w projekcie założono mi cegłę pełną – planuję cześć zewnętrzną wykonać z klinkieru lub licówki (mała ta część, koszt nie przerażający)
    ,czy w takim momencie opłaca mi się kombinować z jakimiś kształtkami (tzn. jak się będą łączyły kształtki (do poziomy dachu) i klinkier (tylko ponad dachem)?
    pozdrawiam
    Tomek

    PS. jeśli chodzi o cegłę pełną to jaka klasa: 75, 100, 150?
    (dla części "wewnętrznej")

  2. #2

    Domyślnie

    nieco niegrzecznie, ale jeszcze raz przypomne swoje pytanie
    pozdrawiam
    i z gory dziekuje za wpisy
    Tomek

  3. #3

    Domyślnie

    Ja wybrałem następujące rozwiązanie przy trzech kominach:
    1. Komin do kominka - Schiedel Rondo 20, obmurowany powyżej dachu klinkierem.
    2. Komin do pieca gazowego - Tylko pustaki Schiedel Rondo 18. Wewnątrz pustaków będzie włożona rura przez instalatora pieca. Rozwiązanie znacznie tańsze niż cały komin z rurą (w moim przypadku musiałbym zastosować Avanta, ale przy jego cenie wybrałem opisane alternatywne rozwiązanie). Powyżej dachu jak nr 1.
    3. Komin wentylacyjny - kształtki ceramiczne obmurowane powyżej dachu klinkierem. Od fundamentu kształtki obmurowane cegłą lub porothermem 11,5.

  4. #4

    Domyślnie

    Pytanie nie jest zbyt jasne: jaki komin, co ma w sobie:
    - przewód spalinowy
    - przewód dymowy
    - przewody wentylacyjne ?
    O jakich kształtkach mówisz: systemowych kominach np. Schiedla, ceramicznych kształtkach wentylacyjnych o wymiarach np 18x18 cm, kamionkowych kształtkach spalinowych i dymowych?
    Można zrobić jedynie górę z klinieru : na kształtkach pod dachem wykonuje się żelbetowy kołnierz (można go sprefabrykować starannie na boku), po czym na tym kołnierzu murujesz tradycyjnie. Zamieniając ceglę pełną na kształtki zmieniasz jednocześnie wymiary komina (kształtki są oszczędniejsze wymiarowo), i tym samym możesz napotkać komplikacje w doprowadzeniu np. podejść wentylacyjnych z pokoi do komina, który się nagle "skurczył". Rozrysuj sobie komin z kształtek, narysuj jak będziesz podchodził z wentylacją z poszczególnych pomieszczeń. Rzemieślnik da sobie radę z przejściem z kształtek na klinkier, istotne jest, byś Ty dał sobie radę z podłączeniami do pionów komina.

  5. #5

    Domyślnie

    Jasne, że komin z kształtek Schiedla w całości do końca. Klinkier na płycie wcześniej przygotowanej. Rozmiary 20 i 18 odnoszą się do rury ceramicznej i są typowym określeniem rodzaju komina Schiedla. Jak ktoś zna tą technologię - wie o czym piszę.

  6. #6

    Domyślnie

    Krzysztofh, odpowiadałem na pytanie Tomasza_. Ty masz już problem rozwiązany, w przeciwieństwie do pytającego. Zwróć uwagę, że nasze posty różnią się w czasie tylko o 3 min.
    Pozdrowienia

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Luna_tyk dnia 2002-07-02 16:21 ]</font>

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony