dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 62
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1240
  1. #1

    Domyślnie Współczesnie i na biało...

    Kochani jestem na forum od dawien dawna.
    Domek wybudowałam parę lat temu. Fajnie się mieszka, ale dojazdy do pracy mnie wykańczają.
    Postanowiłam więc kupić niewielkie mieszkanko w mieście. Developer trochę mnie zwodził, ale już wszystkie formalności dopełnione.
    Trochę pisałam o swojej łazience, ma być tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.02.jpg
Wyświetleń:	2837
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	128866
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03.jpg
Wyświetleń:	2305
Rozmiar:	67,1 KB
ID:	128867
    Dekor to nadruk na płytkach, pomyłkowo zrobili mi w sepii, ale firma zakupiła płytki na własny rachunek i robią czarno-biały.
    No a teraz pokój z aneksem kuchennym. Zaprojektowała go Agnieszka G.

    Miało być na biało, a jest kolorowo. Patrzę codziennie i wiecie co? Cudny jest ten projekt. A co wy na to?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	3848
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	128868
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	2504
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	128869
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03.jpg
Wyświetleń:	3822
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	128870

  2. #2

    Domyślnie

    Aneks kuchenny z płytkami Bardelli:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04.jpg
Wyświetleń:	3181
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	128871

    Ja co prawda myślałam o takim ułożeniu ( Two, dzięki kochana):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	page11.jpg
Wyświetleń:	825
Rozmiar:	69,7 KB
ID:	128872
    Ale projektantka twierdzi, że ich piękno lepiej się ukaże w szachownicy. Bałam się, ze ta szachownica stanie się głównym punktem pokoju. No ale właśnie kolorowe szafki przełamały ich dominacje.
    Co mi radzicie? Szachownica czy układ "obrazka"?

  3. #3

    Domyślnie

    Wnętrze mi się bardzo podoba,płytki też w układzie obrazka,ale zmieniłabym stół w kuchni na czarny i dodała jedną poduszkę w kolorze szafki (ceglasty/bordo)

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym stolu na czarny nie zmieniła, wyłacznie ze względów praktycznych - teraz mam czarny, w dodatku szklany blat w stole. Masakra - brudzi się szybciej niz ja zdążę wycierać

  5. #5

    Domyślnie

    Ogólne założenie było-na biało. Nie boję się, że będzie mdło. Salon ma aneks kuchenny, więc dużo się będzie działo. Właśnie ta biała baza miała to uspokoić. Dodatki chciałam czarne, niewiele-dywan, ew. fotel, ramki itd.
    Nieustawny jest kaloryfer-długi na 1,5 metra. To jego i całą główną ścianę chciałabym zabudować, a wersalkę postawić tyłem do regałów.
    Każdą radę uważnie przeanalizuję, więc śmiało-krytykujcie.
    Co ja widzę w tym projekcie do zmiany:
    za dużo stołów i stolików-3 w pokoju. Pracować ( boszsz kto by chciał w domu pracować) można przy stole obiadowym. Gdzie zmieszczę takie sprzęty jak suszarka, odkurzacz?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    Natalio, ależ u Ciebie będzie pięknie!

    Ten nadruk na płytkach w łazience -
    Zgadzam się z projektantką, że płytki lepiej będą wyglądały w szachownicę.
    A te kolorowe szafki nad kanapą są świetne!
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  7. #7

    Domyślnie

    Witajcie Aniu, kinka, szocik
    Dziękuję za pochwały ( projektu)

    Czekam na konstruktywne pomysły.
    Czy zabudować scianę z kaloryferem po całości czy zostawić jak jest. Dywaniki umowne. Sofa tyż inna będzie
    Ostrożnie z krytyką, ciśnienie ostatnio mi skacze

  8. #8

    Domyślnie

    Aniu, a jak szukałaś swoich lamp nie spotkałaś jakieś do mojej łazienki nad lustrem?
    Takiej jak na projekcie zwykłej świetlówki chyba nie chcę, innej nie mogę znaleźć, no chyba że taka:

    ma rozmiar 148 cm, będzie odrobinę krótsza od lustra, ale cena mało sympatyczna 675,00zł

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    Natalia,
    pięknie!!! Zapowiada się bombowo!!
    Wspaniała łazienka, i wiesz, okropnie mi się podobają wszechobecne biele, szarości i czerń!!!

  10. #10

    Domyślnie

    Natalia - bardzo dobry projekt pod względem estetycznym. Kolorystycznie wszystko jest bardzo harmonijnie dobrane. Ja lubię kropelki intensywnego koloru, dlatego kompozycja kolorowych szafek nad kanapą i biurkiem bardzo mi się podoba. Co za dużo białego to też nie zdrowo
    Nad płytkami zdecydowanie cegiełka

    Od strony funkcjonalnej - bardzo fajna kuchnia i ogólne rozplanowanie pomieszczenia. Wcale nie za dużo stołów i stoliczków.
    Stół przy kuchni - widadomo do czego. I nie wierzę w dzielenie funkcji ze stolikiem do komputera Nie znam domu, w którym jak już laptop jest, to nie stoi non stop na wierzchu. Dlatego warto mieć do niego miejsce. A jak będizesz planować korzystanie ze stołu, to w efekcie na małym stole będzie się kiepsko jadło, bo połowę będzie zajmował laptop i śmiem podejrzewać, że nie będize Ci się go chciało za każdym razem zdejmować. Chyba, że masz takie przyzwyczajenie, że pracujesz i jesz. Oczywiscie stolik pod laptopa nie musi byc taki duży, można go zmniejszyć a wstawić większą kanapę.

    Mały stoliczek - żeby odstawić kawę swoją, jak się już ją pije na kanapie przed telewizorem. Poza tym zakładam, że raz na jakiś czas jeden lub dwaj gośćie Cię odwiedzą, i wtedy też przyjemniej jest w pewnym momencie zasiąść na wygodnej kanapie i stoliczek znowu się przydaje.

    To czego mi brakuje to większa ilość miejsca do przechowywania. Nie wiem, jak z przedpokojem, ale nawet jeśli nie będziesz tu trzymać wszystkich rzeczy (bo masz dom) to porządna szafa być musi na bieżące ubrania, buty, kurtki i torebki

    No i zabudowałabym szafkę pod TV.

    No i przyznaję, że MOCNO liczę na to, że wrzucisz - nawet na jakiś czas- zdjęcia z realizacji. Bo wizu to wizu, a zdjęcia pomieszczenia to drugie

    BTW A w ogóle, wrzuć może plan mieszkania, pliiizzzz. Tak poglądowo po prostu
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 03-08-2012 o 14:14
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  11. #11

    Domyślnie

    Szarlotka-komplementy z twoich ust zawstydzasz mnie...

    Aantenka ,liczyłam po cichu, że przyjdziesz
    więc po kolei miejsca do przechowywania nie ma, korytarz wąski, a po jednej strony okna balkonowe do sufitu, tu rzut:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut mieszkania.jpg
Wyświetleń:	479
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	129046
    Aantenka jaka cegiełka, szachownica? Bo nie zrozumiałam
    Agnieszka G. biurkiem przy sofie zakryła długaśny kaloryfer, ma 150cm
    Szafa jest po prawej stronie szerokość 100 na ubrania, do sufitu,. Może jej nie widać, bo bok szafy pomalowała na szary kolor jak ścianę
    W przedpokoju zmieszczę jakieś śmieszne wieszaczki na bieżące ubrania. Reszta w szafie. Właściwie w łazience jest sporo szafek-dwie osiemdziesiątki, obok pralki szafka z koszem na pranie, nad WC 4 szafki zabudowane w ścianie. No ale było nie było bluzek do toalety nie schowamEwentualnie ręczniki, chemię, może mały odkurzacz kupię i wlezie do tych szafek przy umywalce, wiadro, mop-to w łazience.
    Zmniejszenie biurka nic nie da, bo biurko stoi przed kaloryferem, a od kaloryfera zostaje 311cm, 100 na szafę i 211 na sofę.
    Szafka pod RTV poglądowa, jak dojdzie do wyborów-mocno liczę na zdanie dziewczyn i twoje

    Oczywiście, że będą zdjęcia. Na razie nie mam czego pokazywać, bo w tej chwilina głównej ścianie wisi klimatyzacja w okropnej zabudowie z G-K, będzie przeniesiona na drugą ścianę

    Ja właściwie miałam jeden jedyny powód do założenia wątku - żebyście kochani POMOGLI mnie. Bo ja konserwa jestem. Dom zbudowałam zupełnie w innym klimacie i zatęskniłam za czymś dizajnerskim,, bardzo nowoczesnym. Starzeje się?
    Ostatnio edytowane przez Natalia Stanko ; 03-08-2012 o 14:54

  12. #12

    Domyślnie

    Narendil no patrz, będziemy mieć wspólną Muchę, czuj się tu jak u siebie

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariomili
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    2.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Natalio fajnie u Ciebie ... będzie

    Co do układu płytek w kuchni to zdecydowanie szachownicę

  14. #14

    Domyślnie

    Ano, będzie.
    Dla tego wątek w projektach się znalazł, nie w dziennikach

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    Witam się i ja. Zapowiada się cudnie!

  16. #16

    Domyślnie

    Cześć Anetko

    Ja tam parę lat temu byłam twoją cichą podglądaczką, wzdychałam do ceglanej ściany, współczesnych detali...
    Aaaaa i kopiowałam od ciebie przepisy kulinarne

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    Natalio bardzo mi miło. a przepisy sa skopiowane od naszych forumowych kolezanek, wszystkie swietne!!!

  18. #18

    Domyślnie

    Witaj Ola!
    Zaczynam od łazienki.Zapodam więc szczegóły

    ŁAZIENKA

    Początkowo chciałam duże kafle, ale PA uświadomiła mnie, że wymiary moich ścian nie pasują do wymiarów kafli. Boszsz na wizualizacji były same przycięte kawałki. Np. wnęka prysznicowa ma 124cm, a długość kafla 60. Nie można było dać 2x60 i docinek 4 centymetrowy. Trzeba było trzy kafle przyciąc po około 42 cm.
    Zrozumiałam, że muszę zmienić wymiar kafli. Wybrałam Marazzi seria Architettura, białe błyszczące 15/15. Gdy je zobaczyłam normalnie się w nich zakochałam. Postanowiłam nie zważać na opinię basenowych wymiarów i zakupiłam je. Podłogowe tej samej firmy seria Citto. Również mają wymiar 15/15, tylko matowe. Fuga na ścianach biała,na podłodze srebrna. Będę pilnować, by FUGI się zgrywały. Jest to dla mnie ważne.

    Szafki będą na zamówienie białe lakierowane. Blat z konglomeratu. Umywalka jednak będzie po środku, nie jak na wizce z lewej strony. Kosz przy pralce też będzie meblowy. I tu mam zagwozdkę
    Żeby był podobny look muszę kupić umywalkę dolomitową lub z konglomeratu. Które podobno sie rysują, żółkną itd. A ja bardzo bym chciała ceramiczną
    Tylko że ceramiczne mają obłości i trudno będzie to spasować z blatem obok.
    Co radzicie-DOLOMIT CZY CERAMIKA? Oto jest pytanie

  19. #19

    Domyślnie

    Sprzęt

    Umywalka-nie kupiona, wybrany model Elita Barcelona

    WC-Roca Gap, nie wklejam wszyscy wiedzą jak wygląda
    Brodzik z konglomeratu Sanplast 110/100

    Drzwi wnękowe tej że firmy:


    Przy WC bidetka Tres

    Bateria umywalkowa Kludi O-cean

    i prysznicowa Kludi , o taka:

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natalia Stanko Zobacz post
    Narendil no patrz, będziemy mieć wspólną Muchę, czuj się tu jak u siebie
    Czyli co? Mucha zaklepana?

    A jakiej dokładnie lampy łazienkowej szukasz?
    Muszę Cię, Natalio, zmartwić, ale im dłuższe tym droższe Może zamiast jednej długiej, dwie krótsze?
    Ogólnie wybór jest niewielki, i te ceny

    I głupie pytanie odnośnie łazienki.
    Skoro blat z konglomeratu (tak jak w kuchniach się robi, tak?), to dlaczego nie można z niego również umywalki zrobić?
    Nie śmiać się tylko
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

Strona 1 z 62

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony