dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 83
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1647
  1. #201
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Jak panele? Pociagnij ten watek bo miales okazje organoleptycznie przekonac sie (i to zima) jak bedzie dzialala Wasza instalacja.

    Juz myslalem, ze sobie krzywde zrobiles przygotowujac sie do budowy. Zreszta podczas Twojego poprzedniego wpisu "w ramach rozgrzewki przed przyszłą aktywnością, ... w końcu zmieniłem suszarkę sufitową w łazience na...." jakos doczytalem sobie sam, ze zamontowales drazek do cwiczen . To dlatego, ze sam co jakis czas mysle, ze trzeba sie przygotowac do budowy aby pozniej nie odpasc kondycyjnie.

  2. #202
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Jak panele? Pociagnij ten watek bo miales okazje organoleptycznie przekonac sie (i to zima) jak bedzie dzialala Wasza instalacja.

    Juz myslalem, ze sobie krzywde zrobiles przygotowujac sie do budowy. Zreszta podczas Twojego poprzedniego wpisu "w ramach rozgrzewki przed przyszłą aktywnością, ... w końcu zmieniłem suszarkę sufitową w łazience na...." jakos doczytalem sobie sam, ze zamontowales drazek do cwiczen . To dlatego, ze sam co jakis czas mysle, ze trzeba sie przygotowac do budowy aby pozniej nie odpasc kondycyjnie.
    Panele wypadły OK, szerzej napisałem na wątku ogrzewających panelami na podczerwień. W oczach mojej żony zyskały w stosunku do oczekiwań, wizualnie i funkcjonalnie.
    Z tą rozgrzewką, to dopiero mnie czeka bal, i to nie jeden, bo trochę tych bali drewnianych - słupków znaczy się pójdzie na prowizoryczne ogrodzenie działki, no i potem wykopki.
    Z tym drążkiem do ćwiczeń... hehe skąd ja to znam takie przepatrzenia. Kiedyś na mieście o mały włos bym podszedł do dawno niewidzianych kumpli i w ostatniej chwili skojarzyłem że to Malajkat z Zamachowskim sobie spacerują....
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  3. #203
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    W portfelu puściej dzisiaj...
    Nie zaszalałem w barze mlecznym
    Po prostu potrzebne zgody na przejazd ciężkiego sprzętu i służebność drogowa na przesył wody oficjalnie zostały nabyte, za 6 kzł. Plus 700 zł dla notariusza.

    Tak mnie naszło żeby spojrzeć sobie niedaleką przyszłość ile to jeszcze takich notarialnych wizyt nas czeka - wyszło że trzy razy. Przepisanie sprzedawanej działki na żonę, sprzedaż działki i sprzedaż mieszkania. Tacy to pożyją...

    W kwestii pnb. Zgoda na odrolnienie części działki pod dom w drodze do architekta. Ostatnie uzgodnienia w starostwie związane ze szczegółami warunków zabudowy ma też architekt dopiąć i do końca lutego wniosek o pnb ma zostać złożony.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    W kwestii drenażu w wykopie z gwc - rozmawiałem z Jaśkiem. Żwir izoluje więc będzie tak, na dno szczelna rura, zasypuję gruntem rodzimym, na to dopiero żwir do głębokości 0,5 m i znowu gleba, tak żeby w przyszłości korzenie roślin mogły sobie spijać wodę korzeniami i odparowywać ją przez liście.

    W Bukowej Chatce do spłukiwania toalet wykorzystują deszczówkę, a gdyby tak u mnie pomieszać deszczówkę z wodą z POŚ-ki i taką mieszankę wykorzystywać do spłukiwania toalet? To pytanie do producenta oczyszczalni - a i tak miałem się umawiać na oględziny posiek więc będzie okazja się przypomnieć.

    W przyszłym tygodniu to numer jeden to będzie chyba ogrodzenie przyszłego placu budowy. Dziury, bale, siatka leśna.

    I poczytam jeszcze o drabinach - widzę że są jakieś takie składane na różne sposoby, może nawet za jakieś niskie rusztowanie któraś posłuży..
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  5. #205
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Drabina optymalna do robót na zewnątrz i w środku to taka 8-9 stopni. Te składane jak pomost moim zdaniem nie bardzo nadają się do prac innych niż malowanie. Zamiast tego lepiej kupić kilka (6- ramek rusztowania warszawskiego (są dwa rodzaje wysokości elementu)- bezpieczniej i większe możliwości.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Dzięki DEZET za radę.
    Do tej pory nie wiedziałem że to rusztowanie warszawskim się zwie.
    Same ramki w praktyce starczają, czy trzeba jeszcze inne elementy - podest, kółka...

    Wczoraj zajechałem sobie do Casto obwąchać temat budowlany w naturze. Cement jest w workach po 25 kg - promocja była po 8 zł - nic mi to nie mówi, rury kanalizacyjne - patrząc po cenach to fi 200 jest w cenie dwa razy droższa niż fi 160 - przy około 70 m jakie planuję jakaś tam różnica w koszcie wyjdzie.
    Próbowałem sobie wtykać jeden element w drugi ale jakoś tak marnie mi to szło. Czy trzeba czymś smarować, zwilżać przed złączaniem?
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Na kanalizacji stanu zero nie oszczędzaj, w skali budowy fortuny nie wydasz. Tak samo nie kombinuj z szarymi rurami, do ziemi kupuj pomarańczowe. Szare są za cienkie, zasyp może je zagnieść przy zagęszczaniu.
    Choć szczerze mówiąc to fi200 trochę dziwnie wygląda, co z tego masz mieć zrobione? Przykanalik?

    Wciśnięcie rury w kielich wymaga posmarowania (dowolne gęste mazidło, kup w spożywczaku jakiś tani płyn do mycia naczyń, mydło w płynie czy coś takiego), w przypadku rur fi160 wymaga też sporej siły albo umiejętnie użytego argumentu w postaci sporego młotka (walimy przez deskę przystawioną do czoła rury, rura wcześniej RÓWNO wstawiona w kielich, drugi koniec o coś zaparty, od czasu do czasu przydaje się mimo młotka też jakiś budowlany Pan Henio z ekipy - każda ekipa takiego ma na składzie, gościa, z którym można się porozumieć jedynie w podstawowym zakresie, skomplikowanych zadań mu się nie daje, ale za to: wnieść 100kg zaprawy w kalfasie na piętro? Pan Henio wniesie!
    W mojej ekipe taki gostek kolanko fi160, które młotkiem nie szło, wcisnął mi w kielich po prostu łapą

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #208
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Dzięki Jarek P., rury mają być do gwc. Kanalizację zostawię hydraulikowi - tak myślę teraz.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  9. #209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ups, to sorki w takim razie


    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  10. #210
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Do rusztowania potrzebne jeszcze podesty, ale można zrobić z grubych desek. Kółka są przydatne, ale drogie pieruńsko
    GWC z 200-tki chcesz robić? Nie wystarczy 160mm? Jak Jarek P pisał- smarujesz rurę płynem do naczyń i powinno ładnie wejść;
    na sucho, co najwyżej 50-tkę wciśniesz. Ja kanalizę robiłem sam- filozofii w tym zero- pomyślisz gdzie jaki punkt ma być, mierzysz rury, przycinasz i łączysz. Całość zrobiłem fi160, jedynie same wyjścia z 100 i 50-tek. Ważne spadki- poziomica konieczna.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Zajechałem sobie dziś na działkę i co widzę - skrzyneczka jakaś się pojawiła, znaczy się ENEA zrobiła swoje, tylko czekać faktury za usługę .
    Fotka mikroskopijna - bo starym telefonem robiłem, ale zawsze coś.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fotka-0005.jpg
Wyświetleń:	1272
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	170992

    A wczoraj gadaliśmy z Grzesiem o betonowaniu. Znaczy się thermomur obrabialiśmy. Przekonał mnie, że wersja kręceniem betonu samemu w betoniarce odpada - nawet jak by udałoby mi się B15 ukręcić, to nie miałbym jak tego udokumentować w razie tfu tfu, potrzeby reklamacji. No i najlepiej byłoby jakby już same te ich podpory i betonowanie załatwiła ekipa producenta. Zapytanie poleciało - czekam na odzew.

    DEZET, Jarek dzięki za wsparcie. Po wizycie w Casto też uważam, że średnica fi 160 do gwc i kanalizy w zupełności wystarczy, a będzie taniej.

    Póki co to temat bieżący to ogrodzenie. Dołownik za 70 zł kupiony. W Szczecińskiej grupie polecają kupowanie palików na ogrodzenie w nadleśnictwie - tyle że trzeba sobie przywieźć. W osobówkę mi nie wejdą, miałem wynajmować przyczepkę w Casto (45 zl/doba), ale pan mi poradził że taniej i prościej będzie zamówić ich transport - 34 zł. Poszukam jeszcze firm transportowych ale ta oferta wygląda już naprawdę dobrze.

    Póki co zostaje jeszcze szykowanie kasy, ważne źródełko sprzedaż działki w Wiskitkach trochę się odwleka - ciągle nie mam obiecanego papieru z sądu żyrardowskiego, mam nadzieję że w poniedziałek przyjdzie, załatwimy z nim jeszcze jeden kwitek z urzędu skarbowego, z tym do notariusza i voila, na Tablicy ustawię że sprzedaż może być 'od ręki' i pilna.
    Po za tym, sprzedawana działka 'przybliżyła' mi się do Warszawy, oddali w końcu węzeł w Wiskitkach na A2 i Google liczy że dojazd do zachodnich dzielnic to 40 km i 30 minut. Muszę poprawić w ogłoszeniu i stopce.

    Po za tym trzeba napisać w pracy wnioski o stosowne pożyczki i jak wniosek o pnb będzie złożony to i je złożę, niech 'nabierają mocy urzędowej'.
    Ostatnio edytowane przez blekowca ; 16-02-2013 o 20:22
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Dołownik wprawiony w ruch. Dwa dołki się zrobiły i na 1 raz starczy. Zaskakująco trudno pozbyć się gliny z urządzenia, no ale blekowca nie byłby sobą jakby czegoś nie wymyślił.

    Z przygotowań bardziej teoretycznych - kalkulowałem koszt postawienia ścian parteru z thermomuru - 36 tys. wyszło, kierbud ma oszacować ile wyniosłoby bardziej tradycyjnie z robocizną. W Szczecinie takie porównanie warto przeprowadzić, bo ekipy się cenią bardzo. Czy więcej niż bloczki styro - okaże się.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Thermomur odpadł - tradycyjny mur z robocizną dwa razy taniej.
    Pomimo śniegu wiercę po pracy dołki - światła dziennego póki co na godzinę starcza, wyrabiam się z dwoma dołkami - najgorzej wydłubywać glinę z dołownika, trochę to trwa.

    A teraz GRRRRRRRRRR!!!!!

    Okazało się przy innej okazji żem w BIKu. Kredytu nie dadzą póki co.
    Żeby się dowiedzieć co i jak, to najszybciej zakładam konto w Inteligo, i za ich pośrednictwem zapytania do BIKu. Co to może być? Spółdzielnia, strefa ograniczonego parkowania za jakiś spóźniony mandat mnie podkablowała - albo nie zaksięgowali wpłaty?

    Była i tak planowana opcja budowy bez kredytu (w miarę możliwości) ale nie lubię być pod ścianą.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  14. #214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    BIK to bankowa informacja wiec szukaj w historii swoich kredytow, kart debetowych, jakis zakupow kredytowych itp. Raport mozesz sobie sam zamowic, nie musisz do tego wciagac Intelligo.
    Jak znajdziesz przyczyne negatywnego wpisu w BIKu to mozesz sie zwrocic do tej instytucji o wykreslenie tego wpisu z BIKu (oczywiscie jesli wszystko uregulowales). Moga Cie olac. Wtedy musisz zwrocic sie do firm ktore "czyszcza BIK".

    Swoja droga, okreslenie "jestem w BIKu" jest mylace. Kazdy kto bral jakikolwiek kredyt tam jest. Kwestia co tam masz wpisane i ile punktow naliczone (zdecydowanie lepiej sa notowane osoby, czyt. maja wiecej punktow, ktore maja pozytywna historie kredytowa niz te, ktore kredytow w zyciu nie braly) i czy pojawialy sie zaleglosci w splacie kredytu powzej jakiegos limitu dni.

    Ale wracajac do przyjemniejszej kwestii.. klocki odpadly bo one sa drogie czy droga jest robocizna w porownaniu do muru standardowego? Porownywales klocki do muru dwuwarstwowego z materialem i robociazna?

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Od końca zacznę - klocki bez robocizny wypadły po ok. 300 zł/m2 ściany, zamierzałem klecić osobiście. Tradycyjnie kierbud oszacował 150 zł/m2 już z wliczoną robocizną - werdykt był jednoznaczny.

    Z inteligo pójdzie mi po prostu taniej i szybciej, nie żebym był przywiązany do marki. No i wyszło żem w biku czarnaowca.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  16. #216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Zdarza sie. Powodzenia w "czyszczeniu".
    150 zl/m2 z czego i z jaka izolacja?

  17. #217
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    W szczegóły już nie wnikaliśmy - chodziło o rząd wielkości. Bloczki betonu komórkowego grubość 24 cm, styropian elewacyjny 20 cm (jak patrzyłem to bloczki idzie tak tanio znaleźć nawet jeszcze taniej, co do styro... to chyba ciężko będzie.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  18. #218
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Dzisiaj się trochę działo. Przyszła faktura od ENEI za skrzynkę - 3.7 tys.. Dostałem od razu pismo wyjaśniające co dalej - w ciągu 30/60 dni muszę podpisać umowę na dostarczanie i dystrybucję prądu, ale jako załącznik jest wymagane pnb - to raczej dostanę później - chyba trzeba to będzie jakoś obejść - zobaczę jutro.
    W końcu dotarło pismo z sądu w Żyrardowie, teraz z nim do urzędu skarbowego po jeszcze jedno zaświadczenie, i potem do notariusza - mam nadzieję że sprawa sprzedaży ziemi będzie mogła w końcu ruszyć z kopyta - przy problemach z BIK-iem to warunek konieczny do wyjścia ze stanu zerowego.
    No i z gminy dostaliśmy wyliczenie podatku na ten rok - całe 24 zł, z możliwością rozłożenia na 4 raty. Normalnie - 'miłosierdzie gminy'.

    Na działce dziś tylko pół godziny zabawiłem bo zaczęło zmierzchać, ale kolejne dwie dziurki przybyły. Okazało się że walające się tam resztki metalowego krzesła idealnie nadają się do wytrząsania gliny z dołownika - tak więc prace powinny przyspieszyć.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  19. #219
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    W związku z tym że dla banków jestem teraz blekowca zagadnąłem kierbuda jak daleko można pociągnąć budowę na posiadanym zapasie 'humusu' - odpowiedź uszczęśliwiła mnie średnio
    Myślę że stan zero i stop bo do dachu nie damy rady.
    A stan zero to już coś. Można ustawić grila, leżak i buty błotem się nie brudzą...
    Już po tych kilku dołkach mnie nosi i chciałbym pomurować sam, strop sam, ścianki kolankowe i szczytowe - sam, część przygotowań do płyty fundamentowej (ułożyć kanalizę, ułożyć ślimak gwc pod fundamentem, zasypać i wyrównać teren pod ułożenie, membrany, xps itd.) - tu z wykorzystaniem koparki.

    Popatrzyłem, że bloczki siporexu 24 cm ważą ok. 21-22 kg, po kilkadziesiąt dziennie po pracy mógłbym pomurować. Rusztowanie warszawskie 6 ramek kosztowo nie zabija - alledrogo 34 x 6 plus transport.
    Czy w takim układzie, z dachem z blachodachówki - kasy by stykło? Jeszcze to sobie policzę.
    A propos policzę - kawał na otarcie łez;
    Baca po przylocie do Chicago, siadł sobie na krawężniku przed lotniskiem, wyjął portfel i sobie przelicza te swoje dutki. Zainteresował się nim policjant, stanął przed bacą i nic nie mówiąc stoi i patrzy - bacy coś nie pasuje w obliczeniach, podnosi wzrok i widzi na mundurze funkcjonariusza napis 'police', więc grzecznie zwraca się do niego '-dziękuje panocku, nie tseba, sam se police'.

    Nakręcam się jeszcze czytając jeszcze raz dziennik netbeta i jego dzielnej połowicy nadiaart. Normalnie mocarze z nich.

    A u mnie w domu, żona się martwi , że nie damy rady, że ciągle jakieś przeszkody, spać nie może biedulka. Dzieci budzą się połamane, gardełka bolą.
    A tatuś dziury wierci na działce....

    Z tym BIKiem to poniewczasie stwierdziłem, że może i lepiej że temat wypłynął teraz, a nie za kilka miesięcy, gdy przekonani że kredyt dla nas to pestka, zaczęlibyśmy prace, najęli ekipy, wpłacili zaliczki...
    Tak więc walka trwa.
    Ostatnio edytowane przez blekowca ; 22-02-2013 o 08:04
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  20. #220
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Z tym suporeksem łatwo nie jest, znaczy, jak blisko i suchy to ok, ale mokry to... duuużo gorzej. Ja jakieś 8 palet wtachałem po drabinie na wieniec.
    Ostatnie to już jakieś takie... lekkie były- wprawy nabrałem. Nie ma sensu szaleć, i tak w d..ę dostaniesz
    Po jakimś czasie budowy wpada się w deprechę budowlaną- nic się nie chce.
    Jak sam przybijesz łaty na dach, to i blachę położysz. Teraz wiem po swoich doświadczeniach co i jak- nie jest to trudne.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

Strona 11 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony