dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 83
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1647
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Cool H2o woda water wasser l'eau!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!111

    Dziś w końcu doczekałem się pisma z wod-kan. Zapewniają dostawy wody.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie Kochane pieniążki

    Spotkanie z architektem przełożone na jutro bo nasz kotek Majka coś taki jakiś nie w sosie i panie postanowiły pokazać go dziś weterynarzowi. Cóż, '... pan kotek był chory...?'
    Naszą ziemię w Wiskitkach w końcu wystawiłem na tablicy na sprzedaż, link w stopce jakby kto chciał szczegóły. Postaram się jeszcze uzyskać zdalnie więcej informacji, jak z podłączeniem mediów - jakieś zdjęcia może porobią znajomi znajomych z okolicy.
    Wydaje mi się że nie przekroczyłem tym samym postanowień regulaminu ani savoir vivre naszego Forum. Gdyby jednak to proszę o powiadomienie - skoryguję w razie potrzeby.
    Pozdrawiam
    Blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie kolejny projekt ustawy o OZE

    Ministerstwo ogłosiło wczoraj kolejną już wersję projektu ustawy o OZE.
    To co mnie najbardziej interesuje to podniesienie ceny skupu prądu od mikroinstalcji dachowych, do 1,30 zł/kWh.

    Cytat Napisał gramwzielone.pl
    Systemem taryf gwarantowanych zostaną objęte instalacje fotowoltaiczne o zaintalowanej mocy do 100 kW. We wcześniejszej wersji ustawy o OZE resort gospodarki przewidywał wprowadzenie jednej taryfy dla wszystkich systemów PV o mocy do 100 kW, dla których stawka za sprzedaż energii miała wynosić 1,1 zł/kWh. W nowym projekcie Ministerstwo Gospodarki wprowadziło dodatkowe podziały w ramach mikro- i małych instalacji PV. Nowe taryfy wyglądają następująco:

    - dachowe instalacje fotowoltaiczne o mocy do 10 kW: taryfa 1,30 PLN/kWh
    - dachowe instalacje fotowoltaiczne o mocy od 10 kW do 100 kW: taryfa 1,15 PLN/kWh
    - gruntowe instalacje fotowoltaiczne o mocy od 10 kW do 100 kW: taryfa 1,10 PLN/kWh
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Exclamation Projekt chałupki

    Przedwczoraj odwiedził na architekt.
    Pokazał co dla nas wymyślił. Ogólnie koncepcja wnętrz nam pasuje. Niestety osobna garderoba nie zmieściła się, będą szafy w poszczególnych pokojach. Ma jeszcze powalczyć z poprowadzeniem wylotu z kominka, żeby komin wychodził na połaci północnej dachu.
    Co będę zresztą przynudzał pisaniem, rzuty pora zapodać.
    I tak, mamy rzut parteru


    rzut poddasza


    tudzież elewacje



    Trochę pomazane, bo przecież gdzieś ta wymiana poglądów musi się uzewnętrznić.

    Zaproponowałem jeszcze żeby wiatę wydłużyć na całość ściany domu i żeby dach jednak trochę wystawał poza ściany szczytowe, może mniej nowocześnie, ale nam się tak podoba i podobno unikniemy dzięki temu miejsca w którym zbierałyby się liście, gałęzie na dachu stwarzając warunki do gnicia i niszczenia połaci.

    Umówiliśmy się jeszcze na dołożenie małego okienka - od północy - żeby doświetlić schody.

    Jak się już dogadamy ostatecznie co i jak, to archi złoży w naszym imieniu wniosek o warunki zabudowy do gminy.

    Pozdrawiam
    Blekowca

    PS. Jakoś nie mam okazji ognisk popalić, ciągle coś przeszkadza, no trudno, jak nie to nie..
    Ostatnio edytowane przez blekowca ; 15-10-2012 o 07:56 Powód: poprawione linki do zdjęć
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  5. #65

    Domyślnie

    coś te rzuty się nie załadowały
    chyba, że tylko ja ich nie widzę

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    NIestety, ja tez moge sobie rzuty tylko wyobrazic. Blekowca, prosimy o poprawke.

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Już poprawiłem,
    smacznego
    Blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Lightbulb wspólna szafka między łazienką a pralnią

    To od razu jeszcze się podzielę co mi chodzi po głowie:
    Chcę w ściance między pralnią a łazienką na poddaszu zrobić taką wspólną szafkę - drzwiczki z obu stron, przy czym z wiadomych względów te od strony łazienki otwierane tylko od łazienki właśnie. Mogłyby tam sobie leżeć ręczniki, bielizna. Rzucę jeszcze temat architektowi, zobaczymy co on na to.

    Na forum obecnie, po przebiciu się przez wątek o płycie fundamentowej wgryzam się w grupę szczecińską ostatni rok konkretnie. Tu u nas jak się okazuje ceny wszystkiego prawie najwyższe w kraju, chociaż za bardzo nie wiadomo dlaczego - zamożność regionu raczej z tych niższych. Stanowi to dodatkową motywację do zrobienia możliwie wiele własnymi rękami. A w podstawówce z ZPT miałem przeważnie 3+ i jak ja sobie z tym wszystkim poradzę.
    Co zlecę:
    - prawie na pewno płytę fundamentową t.brinkmanowi z forum, czekam na wstępną wycenę, podoba mi się ta opaska pionowa no i wykonanie od razu drenażu.
    - wylewanie stropu monolitycznego
    - schody drewniane
    - ciepły montaż okien (bitter u nas zlecił w MS, jeszcze nie doczytałem jak im poszło), montaż drzwi zewnętrznych
    - prawie cały dach, panele fotowoltaiczne,
    - instalacja elektryczna (promocyjna cena przy okazji montażu ogrzewania panelami na podczerwień)
    - część instalacji do cwu (montaż kotła,
    - podłączenie rekuperatora

    Co chciałbym samodzielnie:
    - mury parteru ?
    - ocieplenie dachu wełną
    - instalacja wod-kan
    - instalacja centralnego odkurzacza
    - rury WM
    - GWC czy GGWC? tu muszę się jeszcze doszkolić

    będę jeszcze dopisywał
    blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Blekowca, pomarudze. Mozesz fotki wrzucic na jakis fotosik czy inny dysk? Tak aby mozna bylo zobaczyc fotke w normalnej wielkosci. Chcialem przyblizyc poddasze i zobaczyc o jakiej sciance piszesz ale niewiele widac.
    Nie bedzie problemu z ekspozycja dachu na poludniowo-wschodnia strone?

    A w ogole to cos mi to forum szwankuje. Niby wchodze w zakladki subskrybowane. Widze nowe wpisy ale czesc, ktorej i tak nie przeczytalem juz nie widze jako nowej.

  10. #70

    Domyślnie

    układ fajny, to co może być niewygodne, to wejścia do pokoi na górze, wniesienie jakiegokolwiek mebla będzie bardzo kłopotliwe

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Blekowca, pomarudze. Mozesz fotki wrzucic na jakis fotosik czy inny dysk? Tak aby mozna bylo zobaczyc fotke w normalnej wielkosci. Chcialem przyblizyc poddasze i zobaczyc o jakiej sciance piszesz ale niewiele widac.
    Nie bedzie problemu z ekspozycja dachu na poludniowo-wschodnia strone?

    A w ogole to cos mi to forum szwankuje. Niby wchodze w zakladki subskrybowane. Widze nowe wpisy ale czesc, ktorej i tak nie przeczytalem juz nie widze jako nowej.
    Też uczę się obsługi forum i czasami uzyskany efekt jest dla mnie zaskoczeniem - ot choćby walka ze zdjęciami właśnie. Zdjęcia trzymam na dysku
    Google, w Google Plus i są również dostępne przez mój profil na picasaweb. O dziwo funkcjonalność każdego z tych miejsc jest nieco różna. Ogólnie chciałbym uzyskać możliwość komentowania i 'mazania' po zdjęciu online i łatwego udostępniania w na forum, niestety póki co albo mogę łatwo edytować albo udostępniać. Rybki albo akwarium.
    Poniżej kolejna próba udostępnienia zdjęć tym razem z picasaweb
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    układ fajny, to co może być niewygodne, to wejścia do pokoi na górze, wniesienie jakiegokolwiek mebla będzie bardzo kłopotliwe
    Na szczęście robi się to bardzo rzadko. Zobaczę czy będziemy korzystali z tej możliwości, ale np. pianino to myślę że można spróbować z zewnątrz jakimś niewielkim dźwigiem przez balkon - pod warunkiem że będzie możliwość zdemontowania barierek.
    Pozdrawiam
    blekowca
    Ostatnio edytowane przez blekowca ; 18-10-2012 o 08:02
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Na szczęście robi się to bardzo rzadko. Zobaczę czy będziemy korzystali z tej możliwości, ale np. pianino to myślę że można spróbować z zewnątrz jakimś niewielkim dźwigiem przez balkon - pod warunkiem że będzie możliwość zdemontowania barierek.
    Pozdrawiam
    blekowca
    widzę, że Ty z takich, co "i tak lepiej wiedzą"
    te wejścia da się przeprojektować bez szkody dla funkcji pomieszczeń, na papierze to nie kosztuje nic, a życie ułatwia
    nawet wychodząc z pokoju z walizką będziesz się obijać o ściany, ale oczywiście to Twoja decyzja - co kto lubi
    za to ukłąd dołu wg mnie bardzo funkcjonalny, jedyne co mnie razi, to wysoka zabudowa-lodówka (chyba dobrze to odczytuję) na wprost wejścia do kuchni, wg mnie lepiej ją postawić na ścianieod prawej strony wejścia
    i nie daj się zwieść, że takie rzeczy jak ustawienie mebli i sprzętów, to "później", bo później gdzieś zabraknie 5cm i jest kłopot
    Ostatnio edytowane przez mamik ; 18-10-2012 o 18:22

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    widzę, że Ty z takich, co "i tak lepiej wiedzą"
    te wejścia da się przeprojektować bez szkody dla funkcji pomieszczeń, na papierze to nie kosztuje nic, a życie ułatwia
    nawet wychodząc z pokoju z walizką będziesz się obijać o ściany, ale oczywiście to Twoja decyzja - co kto lubi
    za to ukłąd dołu wg mnie bardzo funkcjonalny, jedyne co mnie razi, to wysoka zabudowa-lodówka (chyba dobrze to odczytuję) na wprost wejścia do kuchni, wg mnie lepiej ją postawić na ścianieod prawej strony wejścia
    i nie daj się zwieść, że takie rzeczy jak ustawienie mebli i sprzętów, to "później", bo później gdzieś zabraknie 5cm i jest kłopot
    Aleś mi dosoliła z tą lepszą wiedzą . Fajnie że nie odpuszczasz. Ponieważ żal nam było utraconej garderoby, więc skupiłem się na wykorzystaniu powierzchni łazienki i pralni, stąd ten pomysł ze wspólną szafkościanką. Jak się przyjrzałem teraz to rzeczywiście - kilka ruchów na rysunku i kosztem niewielkiej niewykorzystanej powierzchni (łazienka, pralnia i sypialnia) uzyskam większą funkcjonalność przedpokoju.
    Inna sprawa, że jutro architekt ma mi przesłać poprawioną wersję projektu, uzyskał komin na północnej połaci dachu przestawiając kominek z telewizorem w salonie. Podobno duża sypialnia ma być przez to minimalnie mniejsza. Przeżyjemy.
    Tak więc jutro jak dobrze pójdzie zamieszczę poprawioną wersję projektu. Jeszcze raz dzięki za wsparcie, już teraz wiem czego się mam jutro 'czepiać'.
    Co do lodówki w kuchni to obejrzę to sobie dokładnie jutro - jestem raczej z tych rannych ptaszków - wieczorami zaś wymiękam.
    Blekowca (o główeczka sama się zrobiła... hmmm ciekawe jak)
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Aleś mi dosoliła z tą lepszą wiedzą
    takie twarde prawo forum
    czekam zatem na nowe plany i pozdrawiam

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    takie twarde prawo forum
    czekam zatem na nowe plany i pozdrawiam
    No i doczekałaś się
    Kliknięcie otwiera duże zdjęcie
    Parter


    Piętro


    a także jakby kto chciał pobuszować w 3D to mamy wersję poddasza we FloorPlanner
    Ostatnio edytowane przez blekowca ; 22-10-2012 o 12:28
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    No i doczekałaś się
    a także jakby kto chciał pobuszować w 3D to mamy wersję poddasza we FloorPlanner

    no jak dla mnie duuużo lepiej, co prawda teraz nie wniesiesz wanny do łazienki , ale tu się zgodzę, że to zdecydowanie jednorazowa sprawa
    zwróć jednak uwagę na ściankę pomiedzy sypialnią przy schodach a łazienką, na rysunku wygląda tak, że dochodzi do samego okna, to detal, ale może warto go rozrysować, czy wszystko się tam zmieści, w sensie osadzenie okna, jakieś rolety moze, parapety, może jakieś firanki...
    no i skoro w garderobie nie ma okna, to dobrze byłoby zadbać o jakąś wentylację, zwłaszcza, że to też jest pralnie - ale to pewnie sam wiesz

    generalnie układ domu podoba mi sie bardzo, wg mnie jest zaprojektowany funkcjonalnie, maksymalnie wykorzystana przestrzeń, świetny układ dołu, pokój gościnny z niewielką łazenką, ale własną - super, kuchnia niby otwarta, a jednak schowana - super, część jadalna - dostępna i z salou i z kuchni, niby otwarta, a jednak jadalnia wydzielona - super

    naprawdę bardzo mi sie podoba

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post

    ...
    no i skoro w garderobie nie ma okna, to dobrze byłoby zadbać o jakąś wentylację, zwłaszcza, że to też jest pralnie - ale to pewnie sam wiesz

    ...
    Ale my nie mamy garderoby . domyślam się że chodzi ci o pralnię. Architektowi suszymy jeszcze głowę o to żeby ściankę oddzielającą łazienkę i pralnię zrobić tylko na 2 m wysoką, a górą żeby wpadało światło. Jeśli chodzi o wentylację to planuję WM więc pewnie będę się musiał wystrzegać raczej przesuszenia powietrza w domu niż nadmiaru wilgoci.
    Dzięki mamik za pochwały, domu jeszcze nie ma, a już się podoba. To naprawdę miłe.
    Cytat Napisał mamik Zobacz post

    ...
    zwróć jednak uwagę na ściankę pomiedzy sypialnią przy schodach a łazienką, na rysunku wygląda tak, że dochodzi do samego okna, to detal, ale może warto go rozrysować, czy wszystko się tam zmieści, w sensie osadzenie okna, jakieś rolety moze, parapety, może jakieś firanki...
    ...
    ooo dzięki, nie zauważyłem, planujemy co prawda rolety zewnętrzne, tylko czy dawać je też na poddaszu, na pewno się dowiem, rzeczywiście przymierzymy czy tu nie wyjdzie jakiś zonk.

    Chcemy w kilku pomieszczeniach przewidzieć odpływ, nie wiemy jednak czy nie jest jeszcze za wcześnie przy ogólnym projektowaniu układu pokojów, czy będzie na to czas przy projektowaniu instalcji później.

    Teraz z architektem pozostanie nam skupić się na wyglądzie zewnętrznej elewacji, póki co decyzja zapadła że dach będzie z okapem.
    wizualizacja wejścia od frontu

    Ten daszek nad wejściem chcemy zrobić dwuspadowy, a element u góry dachu uczynić prostszym
    tak jak tu


    i od ogrodu
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post

    no jak dla mnie duuużo lepiej, co prawda teraz nie wniesiesz wanny do łazienki , ale tu się zgodzę, że to zdecydowanie jednorazowa sprawa
    A bokiem, nie wejdzie... No i jeszcze jedna rzecz do knucia na nieprzespane noce
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    A bokiem, nie wejdzie... No i jeszcze jedna rzecz do knucia na nieprzespane noce
    no to oczywicie zależy jaka wanna, ale taka jak na planie, narożna,
    najlepiej sprawdź wymiary jakiejś przykładowej, wytnij w skali prostokącik i zobacz, czy "wyrobisz" na zakręcie

    a wentylacja - tak, chodziło mi o to własnie pomieszczenie, które jest pralnią

Strona 4 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony