dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 83
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1647
  1. #1001
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Co krok to prorok. I to nawet pomimo obsypania od góry ziemią? Woda gruntowa będzie wypychała pusty zbiornik z siłą wyporu (Archimedes - radziecki uczony który udawał Greka się kłania ) w przypadku zbiornika 1000 l to z grubsza 1 tona. Zbiornik zakopujemy na głębokości 1,9 m razy wymiary zbiornika 1,2 x 1 daje to nam objętość gruntu 2,28 m3. Na działce mam iły pylaste o gęstości około 2,7 t/ m3. Zatem ponad 5 ton ziemi kontra 1 tona wyporu. Może jednak nie wyprze?Tylko trzeba zadbać żeby ziemia u góry trzymała się kupy, a nie rozłaziła na boki.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  2. #1002
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    zakop ale nazwij zbiornik i napisz na nim "Eureka" żebyś nic innego nie krzyczał jak go wywali na górę..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  3. #1003
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    zakop ale nazwij zbiornik i napisz na nim "Eureka" żebyś nic innego nie krzyczał jak go wywali na górę..
    Ale na goło nie będę musiał po ulicy latać , bo jakby to miało nastąpić zimą...
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  4. #1004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Co krok to prorok. I to nawet pomimo obsypania od góry ziemią? Woda gruntowa będzie wypychała pusty zbiornik z siłą wyporu (Archimedes - radziecki uczony który udawał Greka się kłania ) w przypadku zbiornika 1000 l to z grubsza 1 tona. Zbiornik zakopujemy na głębokości 1,9 m razy wymiary zbiornika 1,2 x 1 daje to nam objętość gruntu 2,28 m3. Na działce mam iły pylaste o gęstości około 2,7 t/ m3. Zatem ponad 5 ton ziemi kontra 1 tona wyporu. Może jednak nie wyprze?Tylko trzeba zadbać żeby ziemia u góry trzymała się kupy, a nie rozłaziła na boki.
    kopiesz dziurę w ziemi, wsadzasz tam ten zbiornik, zalewasz wodą,pustą przestrzeń dookoła zalewasz betonem wsadzając przy okazji kilka drutów i już nic go nie ściśnie i wysadzi ...

  5. #1005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    No to tak właśnie zrobię - nie chcę mieć niewyjaśnionych spraw w ziemi....
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  6. #1006
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Blekowca, nie chcialem przypadkiem skorzystac z dofinansowania NFOS w programie Prosument? Jest juz znanych kilka szczegolow. Choc znajac zycie i tak masz przerwertowane strony typu gramwzielone itp.

  7. #1007
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Blekowca, nie chcialem przypadkiem skorzystac z dofinansowania NFOS w programie Prosument? Jest juz znanych kilka szczegolow. Choc znajac zycie i tak masz przerwertowane strony typu gramwzielone itp.
    No miło mi Wekto że aż tak mnie cenisz, ale mogę tylko zgadywać że chciałbyś skorzystać z dofinansowania dla prosumentów.
    Serio, to temat śledzę, ja jednak czekam na net-metering w dużym trójpaku. Gdyby dało się to jeszcze pożenić z dofinansowaniem to miód orzeszki...
    Jednak suma przeznaczona na dofinansowanie może okazać się niewystarczająca dla wszystkich zainteresowanych, jeśli będzie odzew.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  8. #1008
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    A tak tak.. tez chcialbym ale oczywiscie to literowka, i chodzilo o Ciebie .

    To może zróbmy tak, Ty skorzystasz z Prosumenta i net-meteringu a ja poczekam chwilę dłużej (w końcu Ty już budujesz a ja sie papierkoluję) i podpiszę umowę na odbiór nadwyżki po 1,3 zł/kWh ;p. Przecież Pawlak tak obiecywał to może się doczekam.

  9. #1009
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BiG35
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    321

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Na działce mam iły pylaste o gęstości około 2,7 t/ m3.
    Z tym dociążeniem iłem z góry to ostrożnie. Gruntów spoistych nie ubije się i trzeba je wałować by nie osiadły pod trawnikiem czy chodnikiem, a to jest kłopotliwe. Przy zasypaniu gruntem niespoistym 1,8t/m3 to max. co można przyjąć.
    Przy okazji przyszedł mi do głowy inny pomysł : "podziemny termos". Jak byś obłożył swój zbiornik styro i podłączył do obiegu solara, to wiosna-lato miałbyś zasobnik deszczówki do podlewania, a późne lato-jesień - magazynowałbyś ciepło na zimę.
    Podejrzewam, że Ameryki nie odkryłem i forumowicze - amatorzy darmowego ciepła już to ćwiczyli.
    Ostatnio edytowane przez BiG35 ; 17-03-2014 o 08:25

  10. #1010
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    BiG35 - dzięki o info odnośnie zasypywania gruntem spoistym, może zasypać zbiornik po prostu piaskiem? Z tym zbieraniem ciepła na zimę latem to 1000 litrów wody to mało - czytałem na forum o cysternach... Po za tym, przez ten zbiornik woda ma cały czas przepływać. Ewentualnie mógłby robić zamiast gwc, ale gwc już mam...
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  11. #1011
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BiG35
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    321

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Po za tym, przez ten zbiornik woda ma cały czas przepływać.
    Możesz rozwinąć tą myśl. Jakimi siłami, skąd dokąd ma płynąć?

  12. #1012
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    A nie pisałem wcześniej? Może tylko myślałem - sorki. Napełnianie zbiornika grawitacyjnie - wodą z drenażu opaskowego. Po napełnieniu pompa zanurzeniowa wypompowuje wodę - póki co na najniżej położoną część działki, docelowo do studni chłonnej - generalnie do wyżej położonego dużego zbiornika o większej pojemności, do którego trafi również woda deszczowa i z oczyszczalni ścieków. Poza zimą wodą będę również podlewał trawnik.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  13. #1013
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BiG35
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    321

    Domyślnie

    Mam podobną sytuację i u mnie wygląda to tak. Studnia chłonna z 4 kręgów w zaglinionym piasku. Przy rzadkich opadach wystarczy przy większych wybija. Pompy używam tylko do podlewania. Podejrzewam, że nie zawsze zdążysz odpompować wodę w krzaki, wiec ważne jest by najniższy punkt naczyń połączonych znajdował się tam gdzie wybijanie będzie najmniej uciążliwe dla Ciebie i sąsiadów.
    Nie mam drenażu. W Twoim przypadku może się zdarzyć ze deszczówką będziesz nawadniał drenaż.
    Sugeruję odwrócić kolejność. Najpierw studnia chłonna stanowiąca osadnik a za nią szczelny zbiornik.

  14. #1014
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BiG35
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    321

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Po napełnieniu pompa zanurzeniowa wypompowuje wodę - (...), docelowo do studni chłonnej
    Pokombinuj by przelewanie odbywało się siłami natury bez pompy zanurzeniowej.

  15. #1015
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał BiG35 Zobacz post
    Pokombinuj by przelewanie odbywało się siłami natury bez pompy zanurzeniowej.
    Myślę, że na mojej działce to jest niewykonalne - opisywałem wcześniej.
    Woda pokazuje mi się około 1 m ppt. Opaska drenażowa - 1,5 - 1,7 m ppt. Szczelny zbiornik 1,9 - 2,9 m ppt. Najniższe miejsce na działce - 0,6 m poniżej poziomu przy domu. Siłami natury nie da rady - chyba że w przyszłości jak na amerykańskich filmach - wiatrak będzie przepompowywał wodę wyżej, będzie siłami natury.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  16. #1016
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie


    Uwaga będzie nie na temat, malkontentów, i wszelkiego rodzaju ponuraków i zdecydowanych przeciwników czekolady uprasza się o nieczytanie i nieklikanie...
    dla całej reszty łasuchów jak ja coś na deser

    https://docs.google.com/presentation/d/1jk-PaenMq2ne4bTuQ06PFiO8tODKLu3DWG4IXQ35acQ/pub?start=true&loop=false&delayms=5000
    Ostatnio edytowane przez blekowca ; 19-03-2014 o 11:27
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  17. #1017
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Krótko:
    zbiornik 1000 l tzw. mauzer nabyty, wykopy pod drenaż rozpoczęte, pompa zamówiona. Pompa będzie potrzebna też do wypompowania wody z wykopu - trochę tego jest.
    Wczoraj na budowie również był kierbud - oglądaliśmy tynki - ogólnie poziom 'w normie' chociaż są miejsca do poprawiania, zwłaszcza przy otworach na drzwi wewnętrzne. Generalnie ekipa ma talent do zostawiania sobie drobiazgów na później - więc dla swojego bezpieczeństwa za zrobienie drenażu chcę zapłacić dopiero po rozliczeniu całości prac, ponieważ to ostatnia rzecz jaką mają do zrobienia u mnie.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  18. #1018
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ja zakopałem zbiornik na deszczówkę o poj. 3000 litrów i po 1 dniu solidnego i mocnego całodniowego padania zapełnia się całkowicie. Obecnie opróżniam go za pomocą pompy zanurzeniowej do rowu. Bo nie mam czego obecnie podlewac ale mam zamiar zrobić system nawadniający (linie kroplujące i zraszacze) więc później deszczówka nie będzie marnotrawiona. Nadal pozostaje kwestia martwego sezonu zimowego bez zimy czyli deszczu zamiast sniegu. Chyba nadal będę musiał tę wodę odprowadzać do rowu lub zrobię studnię chłonną wykorzystywaną własnie wtym okresie lub szczególnie deszczowego lata. To jescze mam do przemyslenia.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  19. #1019
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Zbiornik na drenaż zakopany i podłączony. Ekipa poprawi dziś rurę rewizyjną 110 na szerszą, bo nie zrozumieli mnie gdy tłumaczyłem, że chcę tam dać pompę zatapialną - pompa już jest na budowie, więc dziś mając ją w rękach powinni sobie poradzić lepiej. Dzisiaj również, mają skończyć wszelkie sprawy pozostawione 'na potem' i po południu - rozliczenie. W końcu będę miał budowę dla siebie.

    Na razie wytnę jeszcze kilka krzaków z miejsca przylegającego do mojej działki - tam w uzgodnieniu z sąsiadem (współwłaścicielem drogi) zostanie wysypany i ubity gruz przy okazji corocznego utwardzania drogi - powstanie w ten sposób miejsce postojowe dla samochodu i droga przy mojej działce odetchnie.

    W domu w pierwszej kolejności zrobię podejścia pod kanalizę i potem zajmę się przygotowaniem podłogi do położenia papy - uprzątnięcie, wyrównanie, zagruntowanie dysperbitem... Ponieważ nie mam palnika ani butli więc musiałbym skądś potrzeby sprzęt pożyczać - wczoraj okazało się, że nie muszę . Odwiedziłem moją mamę u której akurat był jej znajomy. Od słowa do słowa i okazało się, że nie tylko dysponuje potrzebnym sprzętem, ale również chętnie mi pomoże w układaniu papy. Dodatkowo polecił swojego znajomego który od lat specjalizuje się w posadzkach i znany jest z solidności. Jako klient z polecenia mam możliwość uzyskać dobrą cenę - szczegóły jeszcze będą uzgadniane. Gdyby to się wszystko potwierdziło, byłoby super.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  20. #1020
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Zbiornik na drenaż zakopany i podłączony. Ekipa poprawi dziś rurę rewizyjną 110 na szerszą, bo nie zrozumieli mnie gdy tłumaczyłem, że chcę tam dać pompę zatapialną - pompa już jest na budowie, więc dziś mając ją w rękach powinni sobie poradzić lepiej. Dzisiaj również, mają skończyć wszelkie sprawy pozostawione 'na potem' i po południu - rozliczenie. W końcu będę miał budowę dla siebie.
    ...
    Któryż to raz - teraz termin zakończenia prac przewidziany na 31 marca, jak zahaczą o 1 kwietnia to ... będzie się działo...

    Budowa znowu odłogiem leży. Na dziś i jutro zapowiedzieli się oglądacze M, trzeba je trochę odgarnąć, a żona niemocna jeszcze, po zabiegu, więc porządki padły na mnie.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

Strona 51 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony