dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Dom z gliny, renowacja chatki z lat 30-tych

    Witam wszystkich forumowiczów, w szczególności tych, którzy zamiast stawiać remontują. Mam pytanie, czy warto.
    Otóż mam możliwość zakupu nieruchomości (80 m2) na dużej działce (32 ary), wieś oddalona 10 km od dużego miasta (szkoła i sklep jest na miejscu ) cena za nieruchomość jest równa cenie działki budowlanej w tymże mieście (10 ar). Problem polega na tym, że to glina, czyli niewypalona cegła. Nie możemy nic zrobić na strychu (za słabe ściany), rozkład pomieszczeń jest nieciekawy (zaledwie jeden ogromny pokój, jedna ogromna kuchnia i jedna ogromna łazienka bez możliwości przesuwania ścian czy podziału), niezbędne byłoby (przy naszej dwójce dzieci) dobudować coś. Dom jest wyremontowany gruntownie, tzn okna plastikowe, OC nowe, drzwi, wszędzie płytki, cała łazienka bomba, nowe instalacje wod-kan. No podwórku gospodarczy (140 m2), nie dopieszczony jak dom ale stoi Eternit na dachu jak w każdym starym domku, gmina dofinansowuje 100%.

    Może ktoś się zna, przedstawię projekt jaki wymyśliliśmy z mężem na adaptację tego strychu. Mimo tego, iż dom jest już odszykowany zastanawiamy się z uwagi na materiał z jakiego jest zbudowana chatka. Jeżeli okaże się, że nie możemy zrobić góry, niestety będziemy musieli zrezygnować.

    A działka jest piękna, starodrzew, kwiatki, warzywka, studnia
    Ja się waham mąż niesamowicie entuzjastyczny i bardzo za zakupem

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Witaj!
    Dlaczego uważasz, że ubijana glina jest złym materiałem budowlanym? Poczytaj sobie troszkę na ten temat. Obecnie wykonanie domu w takiej technologii nie należy do najtańszych (m2 ściany- ponad 300zł). W domu z gliny jest bardzo dobry mikroklimat. Ubita i zaschnięta glina osłonięta szerokim okapem ma wytrzymałość betonu. Jeśli ściany nie podciągają wilgoci z gruntu, to nic Ci w tym domu nie grozi. TUTAJ masz trochę informacji o domach z naturalnych materiałów. Wrzuć fotki i czekaj, zobaczysz jak wszyscy zaczną cmokać z zazdrości
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. O mikroklimacie słyszałam/czytałam - dla dzieci alergików - nas ominęło - ufff. Chcemy jednak zasłonić glinę i przykryć ją rigipsem - na dzień dzisiejszy na ścianach w kuchni są ozdobne szerokie panele - nie nasz typ. Pokój wymalowany kredówką na glinę, tak więc wilgoci nie ma, przynajmniej nie widać i nie czuć. Dom był nieustannie użytkowany i ocieplany, przynajmniej w minimum. Nie ma wilgoci, nie znam się ale uciągnąć z gruntu byłoby ciężko, mamy studnie i woda jest ale bardzo bardzo nisko. Chcieliśmy obkopać fundament i go dookoła wzmocnić, może też zaizolować? Nie wiem bo się nie znam. Postaram się jak najszybciej zrobić zdjęcia i wstawić.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    A po co budować w górę. Gdybym miał tylko możliwość budowy parterówki to właśnie taką bym zrobił. Macie dużą działkę - warto się zastanowić. Koszty dobudowy części parteru napewno będą niższe od kosztów dobudowy góry.
    Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,
    myśleliśmy nad przebudową strychu i adaptacją, bo jest tam jednak dużo miejsca (dla dzieci idealnie), ale bardzo istotną sprawą dla nas jest podniesienie sufitów na dole. Na dzień dzisiejszy wysokość to jedyne 2,3 m tak więc, nie oszukujmy się, dość przytłaczające. Realizując nasz projekt podniesienia sufitu przy okazji - dokładając już znacznie mniej środków - możemy fajnie zrobić dzieciom górę.
    Fachowiec wycenił, iż realizacja projektu podniesienia sufitów i adaptacji strychu wyjdzie nas taniej niż dobudowa. Być może się okaże, iż projekt jaki opracowaliśmy nie ma możliwości zastosowania. Wtedy pójdziemy na dole.

  6. #6

    Domyślnie

    Z wierzchu to wygląda tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P-1v1VzOl1E.jpg
Wyświetleń:	1263
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	129686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony