dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Przeładowałem stronę i już są rysunki. Może lepiej byłoby zamiast bielenia rurek pokryć je matową czarną farbą. A co z korozją elektrochemiczną miedź-stal?
    Rysunki przed chwilą jeszcze raz wrzuciłem - są wyraźniejsze i mniejsze objętościowo..
    Bielenie rurek-racja, pomaluje farbą.
    Korozja elektrochemiczna? Blacha jest ocynkowana, poza tym zamaluje wszystko farbą, mam nadzieję że bez wody korozji nie będzie (musi być woda żeby korozja elektrochem wystąpiła).
    Skrobanie farby- opalę palnikiem gazowym albo przeszlifuję drobnym papierem ściernym, tylko w miejscach lutowania.

    Jak trafić tak żeby odpady pasowały do pokrycia?
    Tu jest problem, ale jestem w tej szczęśliwej sytuacji,że mam blachodachówkę ruukki finnera, to są panele około 110cm x 70cm, po prosu sobie ułożę je na ziemi "do góry dnem", na to położę odpady (tak żeby pasowały) i dopiero do tego przylutuję rurkę.
    Oczywiście w momencie lutowania wyjmę panel, żeby go nie przypalić.
    Rurę kupiłem miedziana miękką, ułożę ją faliście, tak jak na rysunku, ewentualne niedopasowania da się dzięki temu skorygować, a przy okazji skompensuje wydłużenie termiczne.
    W trakcie montażu, odpady blachodachówki posmaruję od góry neutralnym silikonem zmieszanym z pyłem aluminiowym (cienką warstwą), co zapewni lepszy transfer ciepła.
    Taki jest plan, w praktyce jak zwykle nie będzie tak łatwo,.
    Ostatnio edytowane przez netcom ; 12-08-2012 o 12:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony