dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 128 z 128
  1. #121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Podłogówka na siatkach i spinkach.
    (zobacz system Kantherm-net)
    Jak siatka będzie z tych "lepszych" (niż 3mm) masz zbrojenie i wzmocnienie stropu płytą betonową.
    Usztywnia, zwiększa nośność i ... grzeje.
    Ale pogadaj z konstruktorem.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #122
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzysztof_M

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ok, jeśli już jesteśmy przy tej podłogówce dużo czytałem , parę kładłem ale u siebie to u siebie. Z Sypialni podłogówkę wyeliminuje, będzie grzejnik, a co z Pokojem Dziecka ? Niema konkretnej decyzji co do podłogi, Czy Dywan na całej powierzchni czy nie. Lepiej Grzejnik Czy podłogówka i Grzejnik ? żeby w razie W można było podłogę tez grzać. Mianowicie jesli sytuacja pozwoli zastanawiam sie nad podlogowka na 50% poddasza a druga stronę czymś lżejszym.

  3. #123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Rób jak chcesz.
    Ja bym dał podłogowe po całości.
    Dwa systemy grzewcze?
    Po co?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #124

    Domyślnie

    Dobry wieczór!

    Mam pytanie do adama
    Niedawno kupiłem 40letni dom
    Standardowo mam strop kleina, w wersji lekkiej (cegły na płask) i co jakiś czas bednarka między nimi
    Na wysokim parterze w części domu (korytarzu) mam zrobioną wylewkę betonową, chce aby to było moje zero
    W kuchni i pokoju zerwałem stare dechy (podłoga na legarach), usunąłem wypełnienie czyli trociny z wapnem.
    Co Pan sądzi o moim pomyśle? (Chce z racji ograniczonego budżetu robić wszystko sam) dodatkowo zależy mi na jak najmniejszym obciążeniu obecnego stropu
    1. wypełnienie i wyrównanie do poziomu tregier (aby latwo i po czym ściągać) STYROBETON WŁASNEJ PRODUKCJI
    2. na to styropian twardy podłogowy aby wyrównać wysokość między powierzchnią styrodu a spodem płyty osb
    3. plyta OSB 18 lub 22mm frezowana
    4 panele podłogowe

    Mam do zrobienia 33m2 podłogi i w okolicach Warszawy ekipy życzą sobie ok 2500-3000 pln netto (robocizna i własnym materiał) za zrobienie wylewki betonowej, za anhydryt kolo zaśpiewał 4500netto (za 33m2)

    Pozdrawiam

  5. #125

    Domyślnie

    [QUOTE=marci1976;7901358]Dobry wieczór!

    Mam pytanie do adama

    Adam pewno zapracowany. Jeśli mogę się wtrącić to myślisz dobrze z tą robotą, OSB 18 wystarczające - pozdrawiam.
    myślenie jest przyszłością

  6. #126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Podparte po całości OSB 18 wystarczy.
    Pomysł dobry.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #127

    Domyślnie

    Witam, na forum jestem nowy. Czytałem powyższe posty i mam również takie pytanko. Mam strasznie nierówny strop na piętrze, docelowo ma być tam po całości podłogowa, czy będzie dobrze jeśli wyleje styrobeton (w proporcjach wg wcześniejszych postów) a no to styropian 5cm no i dalej już podłogowa z rury PEX i na to 4-5cm wylewki(tu kolejne pytanie czy można w to wtopić siatkę lub włókna lub jedno i drugie) i pytanie jeszcze jedno co z folia budowlana dawać pod styropian styrobeton.

  8. #128
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zrób to sam

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    kilka razy spotkałem się w różnych artykułach, że na styrobeton należy dać gładź cementową - o jaką gładź chodzi? Bo to co wyczytałem z wujka google to jest taka najtansza gładż po 30zł i wystarczyłoby mi jedynie 2 worki na m2 żeby uzyskać 4cm

    u mnie plan wypełnienia (prawie 30cm żeby wyrównać do pozostałych pomieszczeń), izolacji nie potrzeba (pod spodem kotłownia), ma być podłogówka w styropianie frezowanym (mam zamówioną pompę ciepła ze sterowaniem pokojowym wiec bezwładność cieplna jest tu nieużyteczna, chce mieć możliwość - zakrece podłogówkę i odczuwam to niebawem) i na to 10mm płyta cementowo wiórowa (dla stabilizacji) i panele. Dobrze kombinuje?

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony