dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Wyburzenie fragmentu ściany - czy konieczne nadproże ?

    Witam,

    sprawa wygląda następująco : Dom prawie stuletni, szeregowiec. Interesuje mnie ścianka pomiędzy kominem a ścianą sąsiada. Ścianka styka się ze ścianą sąsiada prostopadle. Kiedyś w tym miejscu były drzwi, nadproża nie było, była tylko drewniana futryna. Potem miejsce to zamurowano, wczoraj wykułem otwór wielkości drzwi, taki jak był kiedyś, ale chciałbym wykuć resztę ścianki do stropu, czyli jeszcze jakieś 40-50cm. Teraz pytanie - czy bezpośrednio pod strop muszę zamontować nadproże ? W tym miejscu na piętrze (nad tą "luką") nie ma ściany, tam zaczyna się przedpokój i jednocześnie schody w dół. szerokość między kominem a ścianą sąsiada to 85cm.
    Bardzo proszę o odpowiedź

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Witaj,
    Z tego, co można wywnioskować z Twojego opisu używając do tego wyobraźni przestrzennej (foty załatwiłyby sprawę) wychodzi, że chcesz zastosować nadproże pod strop. Jeśli tak to ma wyglądać, to według mnie nie ma takiej potrzeby. Strop od góry nie jest niczym dodatkowym obciążony, więc co to nadproże miałoby tam podtrzymywać?
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli strop nie opiera się o tę ścianę to z dużą dozą prawdopodobieństwa można ją rozebrać. Skoro dom ma 100 lat to pewnie stropy są belkowe. Z układu desek, gwoździ musisz wywnioskować jak są poprowadzone belki. Jeśli równolegle do tej ścianki to nie spełnia ona żadnej funkcji nośnej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony