dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 77
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1531
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Pinus , ogromnie Ci dziękuję za wyjaśnienia !

    Jeśli można, popytam Cię jeszcze troszeczkę .
    Cytat Napisał Pinus
    -Sadzić ten jałowiec na glebach słabszych, nie stosować nawozów (rośnie trochę wolniej lecz głębiej się korzeni)
    -Czy II - III klasa gleby jest wystarczająco słaba? A jeśli nie, to jak ją osłabić ?
    Spotyka się często fomowane żywopłoty ze swierka pospolitego co przy systematycznym cięciu zapobiega częściwo jego ogałacaniu się.
    -Czy mógłbyś doradzić, w jaki sposób i jak często formować taki żywopłot?
    -W jakich odległościach posadzić świerki (ewentualnie jałowce), aby żywopłot był zwarty?

    Z góry dziękuję

    P.S. Nie będę oryginalna w tym, co napiszę, ale stronkę masz wzorcową .

  2. #82

    Domyślnie

    POMÓŻCIE !!!
    Mam zamiar rozpocząć sadzenie świerków i sosen (malutkie sadzonki ze szkółki leśnej). Na mojej działce nie ma nic prócz trawy i chwastów. Poradźcie od czego zacząć - ściąć trawę?, zaorać? a może puścić wszystko z dymem ?!
    Narazie doczytałam, żeby nie nawozić i po zasadzeniu obficie podlać.
    Liczę na Waszą szybką odpowiedź, bo podobno sadzić należy właśnie teraz.

  3. #83
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Buczole radziłabym Ci w miejscu sadzenia iglaków wczesniej wypalic preparatem wszelakie chwasty i inne niepożądane, potem powsadzać i podsypać korą!Nie nawozić przez pierwszy miesiąc!
    Tylko od momentu wypalenia do wsadzenia trzeba odczekać jakiś tam okres podany na opakowaniu preparatu!

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agacka
    Buczole radziłabym Ci w miejscu sadzenia iglaków wczesniej wypalic preparatem wszelakie chwasty i inne niepożądane, potem powsadzać i podsypać korą!Nie nawozić przez pierwszy miesiąc!
    Tylko od momentu wypalenia do wsadzenia trzeba odczekać jakiś tam okres podany na opakowaniu preparatu!
    Herbicydy działają zwykle od 2 do 3 tygodni - jeżeli zastosujesz je teraz to w połowie kwietnia na sadzenie roślin z gołym korzeniem ( chyba takie masz skoro ze szkółki leśnej) może być za późno.
    Radziłbym narazie z chwastami powalczyć mechanicznie a nie chemicznie a rośliny wsadzić już...

  5. #85

    Domyślnie Do Bartosza

    Jeżeli, ktoś chce mieć naprawdę ciekawy żywopłot liściasty polecam buki.
    Rośnie wolno, ale tworzy barierę nie do przejścia.
    Bartosz


    Bartosz gorąca prósba, czy jest możliwośc abyś zamieścił zdjęcie takiego żywopłotu. Trudno go sobie wyobrazić.
    Pozdrawiam

  6. #86

    Domyślnie

    DO RYSZARDA:
    Zdjęcie zrobię jak tylko zejdzie śnieg. Dzisiaj w nocy spadło go całkiem sporo. Jedank na stronie Gospodarstwa Agroturystycznego moich teściów jest jedno zdjęcie gdzie widać fragment żywopłotu wczesną wiosną. tak jak napisałem jeszcze są na nim liście.
    Zwróć uwagę na bramkę wykonaną właśnie z buka. Jest to proste i bardzo efektowne.

    http://kurosiowka.w.interia.pl/Zdjecia/ogrodok.jpg
    ---------------------------------------------------------
    GG 30869

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał jatoja
    Radziłbym narazie z chwastami powalczyć mechanicznie a nie chemicznie a rośliny wsadzić już...
    Czy wystarczy, że gość wjedzie traktorkiem i zabronuje, czy jeszcze coś powinnam zrobić?
    Chyba nie wspominałam wcześniej, że jest to kawałek byłego pola w pobliżu lasu zarośniętego CZYMŚ w dużej ilości, a jam mam zamiar posadzić drzewka na długości ok. 120m. Dlatego ten traktorek byłby rozwiązaniem najlepszym (tylko czy on powinien "bronować" czy to się jakoś inaczej nazywa? )
    Wiem, że pytania są z serii naiwnych , ale wybaczcie - to moje początki.

    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

  8. #88

    Domyślnie Do BKD

    Serdecznie dziękuje za informację , i proszę o pamięć, oczywiscie w miarę możliwosci. Ciekawy jestem bardzo tych zdjęc. Jak opowiedziałem o takim żywopłocie znajomym to nie za bardzo wierzyli. Może dlatego ze tutaj gdzie mieszkam żywopłot to rzadkośc a co dopiero z buka.
    Pozdrawiam.

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał BKD
    DO RYSZARDA:
    Zdjęcie zrobię jak tylko zejdzie śnieg. Dzisiaj w nocy spadło go całkiem sporo. Jedank na stronie Gospodarstwa Agroturystycznego moich teściów jest jedno zdjęcie gdzie widać fragment żywopłotu wczesną wiosną. tak jak napisałem jeszcze są na nim liście.
    Zwróć uwagę na bramkę wykonaną właśnie z buka. Jest to proste i bardzo efektowne.

    http://kurosiowka.w.interia.pl/Zdjecia/ogrodok.jpg
    Faktycznie bramka wyglada bardzo interesująco .
    Jaki jest to gatunek buka (bo chyba ma to znaczenie)?
    pzdr

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buczole
    Cytat Napisał jatoja
    Radziłbym narazie z chwastami powalczyć mechanicznie a nie chemicznie a rośliny wsadzić już...
    Czy wystarczy, że gość wjedzie traktorkiem i zabronuje, czy jeszcze coś powinnam zrobić?
    Chyba nie wspominałam wcześniej, że jest to kawałek byłego pola w pobliżu lasu zarośniętego CZYMŚ w dużej ilości, a jam mam zamiar posadzić drzewka na długości ok. 120m. Dlatego ten traktorek byłby rozwiązaniem najlepszym (tylko czy on powinien "bronować" czy to się jakoś inaczej nazywa? )
    .
    Może lepiej żeby tym traktorkiem gość zrobił orkę niż bronowanie...
    i pospiesz sie - czas na sadzenie roślin z gołym korzeniem wkrótce sie kończy

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ella
    Cytat Napisał BKD
    DO RYSZARDA:
    Zdjęcie zrobię jak tylko zejdzie śnieg. Dzisiaj w nocy spadło go całkiem sporo. Jedank na stronie Gospodarstwa Agroturystycznego moich teściów jest jedno zdjęcie gdzie widać fragment żywopłotu wczesną wiosną. tak jak napisałem jeszcze są na nim liście.
    Zwróć uwagę na bramkę wykonaną właśnie z buka. Jest to proste i bardzo efektowne.

    http://kurosiowka.w.interia.pl/Zdjecia/ogrodok.jpg
    Faktycznie bramka wyglada bardzo interesująco .
    Jaki jest to gatunek buka (bo chyba ma to znaczenie)?
    pzdr
    W naszym klimacie może to być tylko buk pospolity - Fagus silvatica...
    Na taki żywopłot trzeba troche poczekac - gęsty, 2 metrowy - min 10 lat...
    Podobne efektowne żywopłoty możemy mieć z grabu ( też liście zostają do wiosny) który nie jest tak wymagający w stosunku do gleby i wilgotności powietrza jak buk...Choć jako pojedyncze drzewo buk jest oczywiście ładniejszy od grabu...

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Dzięki Jatoja !
    A jaki gatunek grabu?

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    również proszę o podpowiedz w sprawie wyboru ciekawych roslin na żywopłot, działka jest połozona na polach, dosyć mocno nasłoneczniona, ziemia gliniasta -humus jest dobry, ale pod spodem prawdziwa glina, niski poziom wód gruntowych, silne wiatry, żywopłot od ulicy ma byc właśnie barierą na silne wiatry zachodnie, oprócz tej funkcji praktycznej chodzi mi o ciekawy, niebanalny wygląd, ciekawą kolorystykę, może coś co kwitnie, zmienia ubarwienie liści, ma jakies owocce jesienią-żywopłot który nie jest constans a zmienia sie podczas pór roku! Działka ma 1340 m2, chodzi o nasadzenie roslin wzdłuz dłuzszego boku prostokata, ok. 28 m. , od ulicy mam tez dość spory "przedogródek" może tu coś mozna zaszalec, albo na siatce puscic jakies pnącze i dopiero dac linie żywopłotu?
    Mam nadzieję, że podałam wystarczająco duzo informacji?

    Z drugiej strony działki mam szpaler dość wyrośniętych akacji, pod nimi siatkę ogrodzeniową, co mozna posadzić pod akacjami (zeby odslonic sie od pol)ktore maja liscie praktycznie od czerwca do pazdziernika? w tej czesci dzialki ziemia jest juz piaszczysto-gliniasta!
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  14. #94

    Domyślnie

    Rzeczywiście chodzi o buk pospolity.

    Na nasz żywopłot wzieliśmy sadzonki ok. 70 cm z łąki przy lesie gdzie się same wysiały. Tani sposób, ale wymaga trochę pracy.
    Przy wykopywaniu trzeba wziąść pod uwagę porę roku: wczesna wiosna lub dpoiero jesień.

    A-cha - bramka została zrobiona z wyższych sadzonek, co skróciło czas oczekiwania na efekt.

    Bartosz
    ---------------------------------------------------------
    GG 30869

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ella
    Dzięki Jatoja !
    A jaki gatunek grabu?
    Hehehe - w naszym klimacie na żywopłoty może być tylko grab pospolity- Carpinus betulus...
    Pamietajcie o tym że żywoplotow grabowych i bukowych nie tniemi wiosną bo ranami wyciekają soki.

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honorata
    również proszę o podpowiedz w sprawie wyboru ciekawych roslin na żywopłot, działka jest połozona na polach, dosyć mocno nasłoneczniona, ziemia gliniasta -humus jest dobry, ale pod spodem prawdziwa glina, niski poziom wód gruntowych, silne wiatry, żywopłot od ulicy ma byc właśnie barierą na silne wiatry zachodnie, oprócz tej funkcji praktycznej chodzi mi o ciekawy, niebanalny wygląd, ciekawą kolorystykę, może coś co kwitnie, zmienia ubarwienie liści, ma jakies owocce jesienią-żywopłot który nie jest constans a zmienia sie podczas pór roku! Działka ma 1340 m2, chodzi o nasadzenie roslin wzdłuz dłuzszego boku prostokata, ok. 28 m. , od ulicy mam tez dość spory "przedogródek" może tu coś mozna zaszalec, albo na siatce puscic jakies pnącze i dopiero dac linie żywopłotu?
    Mam nadzieję, że podałam wystarczająco duzo informacji?

    Z drugiej strony działki mam szpaler dość wyrośniętych akacji, pod nimi siatkę ogrodzeniową, co mozna posadzić pod akacjami (zeby odslonic sie od pol)ktore maja liscie praktycznie od czerwca do pazdziernika? w tej czesci dzialki ziemia jest juz piaszczysto-gliniasta!
    Honorato - na Twój żywopłot który ma stanowić osłonę od wiatrów i byc zmienny i kolorowy idealny jest głóg - kwitnie, potem późnym latem i jesienią ma kolorowe owoce, liście jesienią przebarwiają na kolory od żółtego do pomarańczowego i czerwonego w zależności od gatunku głogu. może rosnąc na prawie każdej glebie.
    Przy takim żywopłocie nie jest potrzebna siatka - ciernie ma takie że żaden intruz wchodzić nie zechce...

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    jatoya dzięki, a jak się zachowuje taki głóg zimą? czy zachowuje liście i tym samym chroni przed wiatrem w tych najgorszych miesiącach?

    co sądzisz o tej stronie z akacjami? co tam nasadzić?
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gierga
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    Czy ktoś może posadził sobie na żywopłot roślinę o nazwie LIGUSTR???

    Podobno jest mało wymagająca i szybko rośnie
    REKLAMA

  19. #99
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    A czy irga nadaje się na żywopłot? Słyszałam, że może przemarzać.
    Mam dostać w przyszłym tygodniu w prezencie 100 sadzonek i nie wiem, czy ryzykować formowanie żywopłotu, czy też zaplanować ozdobne kępy wewnątrz ogrodu...

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ella
    A czy irga nadaje się na żywopłot? Słyszałam, że może przemarzać.
    Mam dostać w przyszłym tygodniu w prezencie 100 sadzonek i nie wiem, czy ryzykować formowanie żywopłotu, czy też zaplanować ozdobne kępy wewnątrz ogrodu...
    Wszystko zależy od tego jaki to gatunek irgi np:
    Irga błyszcząca w żywopłocie wygląda bardzo dobrze.

Strona 5 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony