dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Przeszklenie od strony południowej bez okapu

    Hej,

    Razem z Architektem adaptujemy projekt domu. Będzie to "stodoła" gdzie ściana szczytowa będzie od strony południowej. W tym miejscu będzie salon, jadalnia i kuchnia (otwarta przestrzeń i okna na 3 strony - wchód, południe i zachód) - w salonie jest również wyjście na antresolę. Planowaliśmy na ścianie szczytowej zrobić przeszklenie, podobnie jak jest to w projekcie ekonomiczny 6.


    Obawiamy się tylko, że latem będzie bardzo dokuczać słońce. O ile do okna prostokątnego zrobimy żaluzje fasadowe to do okna trójkątnego może być problem. Możemy zrezygnować z tego trójkątnego okna, ale nie wiem czy nad salonem ta pusta przestrzeń nie będzie ciemna. Nie chciałabym w salonie robić jeszcze okna dachowego. Nie chcieliśmy również robić okapu i głównego tarasu od tej strony (południowej), ponieważ mamy 9 m do granicy działki. A żeby okno zostało przysłonięte to okap musiałby być sporych rozmiarów.
    Czy ktoś stał przed podobnym problemem lub pobudował dom z takim oknem bez okapu?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam takie okna jak na avatarze. Od południa ściana szczytowa z 4 oknami na 2 pietrach. Na parterze będzie zadaszenie z żaglem, a na piętrze przesuwne okiennice albo daszki z nierdzewki. Tak aby latem słońce nie padało na okna, a zimą odwrotnie. Teraz jest koszmarnie latem

  3. #3

    Domyślnie

    Latem będzie masakra jak nie odetniesz słońca od zewnątrz .

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Mam okna od południa, gdyby nie rolety zewnętrzne była by tragedia.
    Jak wszyscy skupiłem się na stratach energii i tanim ogrzewaniu a większym problemem jest przegrzewanie.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, właśnie trochę przegrzewania obawiam się
    już wiem, że ta dolna część będzie na pewno z zewnętrzną ochroną od słońca. Zrobimy pas pomiędzy przeszkleniem gdzie można schować żaluzje, coś jak tutaj:


    Tylko, że nasze przeszklenie i tak byłoby mniejsze, niż na zdjęciu wyżej. Teraz walczę z myślami czy zostawić ten przeszkolny trójkąt u góry...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zrób stałą drewnianą żaluzję u góry o nachyleniu chroniącym przed słońcem tylko przy określonej wysokości nad horyzontem, tak aby zimą światło wpadało bez problemów.

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-11-2021 o 12:04

  7. #7

    Domyślnie

    Fajne to , ale będzie się fest marasić a i nie będzie zbyt trwałe.

  8. #8

    Domyślnie

    A co myślicie, aby zrobić w takim przypadku okna refleksyjne lub nałożyć folię, które ogranicza nagrzewanie pomieszczenia?
    Ktoś miał doczynienia z takimi oknami?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony