dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie .... droga dojazdowa

    Witajcie
    to, że wykazaliśmy się głupotą i kupiliśmy działkę z drogą dojazdową jedynie na planach (czyt. projektowa) to już wiemy.
    Więc za posty w stylu co za sieroty - dziękuję powtarzam to sobie codzień sama
    Ale musimy coś z tym fantem zrobić bo utopiona kasa w działce, zero możliwości budowy (służebność przez podwórko sąsiadów nie wchodzi raczej grę)
    i tu moja prośba do doświadczonych osób. Podpowiedżcie czy macie jakieś doświadczenie w temacie a może znacie prawnika, który porozmawia w naszym imieniu z Urzędem Miasta, bo mam wrażenie, że Panie rozkładające ręce mają nas w nosie?
    z góry serdecznie dziękuję
    zostawiam email:
    [email protected] lub tel 602381105
    pozdrawiam
    Anna

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał dom_czy_mieszkanie Zobacz post
    Witajcie
    to, że wykazaliśmy się głupotą i kupiliśmy działkę z drogą dojazdową jedynie na planach (czyt. projektowa) to już wiemy.
    Więc za posty w stylu co za sieroty - dziękuję powtarzam to sobie codzień sama
    Ale musimy coś z tym fantem zrobić bo utopiona kasa w działce, zero możliwości budowy (służebność przez podwórko sąsiadów nie wchodzi raczej grę)
    i tu moja prośba do doświadczonych osób. Podpowiedżcie czy macie jakieś doświadczenie w temacie a może znacie prawnika, który porozmawia w naszym imieniu z Urzędem Miasta, bo mam wrażenie, że Panie rozkładające ręce mają nas w nosie?
    z góry serdecznie dziękuję
    zostawiam email:
    [email protected] lub tel 602381105
    pozdrawiam
    Anna
    Jeżeli naprawdę chcesz rozwiązać swój problem, to zapomnij o załatwianiu czegokolwiek przez urząd - na 100% nic nie osiągniesz, bo urząd nie ma obowiązku ci pomagać, a nawet gdyby miał taką dobrą wolę, to w praktyce by mu się to nie udało. Nie rozwijam tematu bo naprawdę nie warto.
    Jedyny sposób to służebność. Dlaczego miałaby być przez podwórko sąsiada? Ta planowana droga dojazdowa miałaby być przez podwórko?

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za zainteresowanie
    planowana droga przechodzi przez działkę, która ma nieuregulowaną własność (kilku jak nie kilkunastu spadkobierców, którzy nie potrafią się dogadać )
    natomiast służebość przez podwórko sąsiada to inna możliwość, z drugiej strony działki...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dom_czy_mieszkanie Zobacz post
    dzięki za zainteresowanie
    planowana droga przechodzi przez działkę, która ma nieuregulowaną własność (kilku jak nie kilkunastu spadkobierców, którzy nie potrafią się dogadać )
    Paskudna sytuacja. Jeśli przynajmniej przeprowadzili sprawę o nabycie spadku (to nie to samo co dział spadku o który najczęściej toczą się spory) to możesz wnioskować do sądu o ustanowienie drogi koniecznej podając wszystkich spadkobierców. Ich zgoda nie jest potrzebna a w opisanej sytuacji sąd nie będzie się długo zastanawiał i drogę dostaniesz. Gorzej jeśli sprawy o nabycie spadku nie było...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dom_czy_mieszkanie Zobacz post
    planowana droga przechodzi przez działkę, która ma nieuregulowaną własność (kilku jak nie kilkunastu spadkobierców, którzy nie potrafią się dogadać ).
    Nieuregulowana własność, to sytuacja gdy nie ma spadkobierców, lub gdy ktoś kwestionuje ich prawa. Skoro są spadkobiercy to składasz po prostu wniosek o ustanowienie drogi koniecznej.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    A w akcie notarialnym nie macie wpisanej służebności na działce, która ma być drogą?
    Ja kupując swoją działkę kupiłam ją ze służebnością na innej działce. Po prostu pani podzieliła pole, wydzieliła jedna działkę jako drogę i dalej sprzedawać. Trochę głupio zrobiła, że drogę zostawiła sobie, a nie sprzedała jako udział dla sąsiadujących działek. Ale do rzeczy. W momencie kupna działki, droga to był wąski pas pola. Własnoręcznie go utwardziliśmy i da się jeździć.
    Czy w Twoim przypadku miasto miało zamiar wykupić część działki?
    Jeśli nie macie służebności musicie wystąpić o ustanowienie drogi koniecznej.

  7. #7

    Domyślnie

    W takim razie składam pismo o ustanowienie drogi koniecznej i zobaczymy co mi odpowiedzą. Serdecznie dziękuję za podpowiedzi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony