dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Wkrętarka do 150zł

    Witam

    Poszukuję dobrej wkrętarki (ew. wiertarkowkrętarki, ważniejsza będzie funkcja wkręcająca), znalazłem na razie taką od Black&Decker http://allegro.pl/blackdecker-wierta...561492210.html, taka będzie dobra, czy znalazłoby się coś lepszego w podanej cenie?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeszcze trochę poszukałem i znalazłem takie oferty:
    http://allegro.pl/wiertarko-wkretark...554132980.html
    http://allegro.pl/wkretarka-wiertark...557215228.html
    http://allegro.pl/einhell-bcd18-wier...560929215.html
    http://allegro.pl/wkretarka-wiertark...559315578.html
    http://allegro.pl/wkretak-aku-zestaw...564227725.html
    Jak myślicie, lepsze czy gorsze od tamtej w pierwszym poście? Wiem że Bosche i Makity są lepsze, ale w tym budżecie można co najwyżej kupić do nich akumulatory.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Szukaj czegoś z akumulatorami Li-ION, zwłaszcza przy amatorskim wykorzystaniu będzie to korzystne.
    Wszystkie znalezione przez ciebie mają klasyczne akumulatory NI-Cd bądź Ni-MH, które przy sporadycznym korzystaniu szlag szybko trafi, wkrętarka wyjęta "z szafy" będzie zwykle wkrętarką rozładowaną... same wady mają te akumulatory.


    Niestety w tym budżecie ciężko coś z Li-ION znaleźć (na allegro widzę tylko jakiś wynalazek "marki" FERAX), ale może dołożysz trochę i wtedy coś już się da znaleźć. Za około 300zł można już kupić całkiem fajnego Graphite bądź w Castoramie Macallistera.


    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4

    Domyślnie

    Aha, w takim razie poczekam i dołożę do czegoś lepszego.
    Dziękuję bardzo za pomoc.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    wibratory są mniej więcej w tych cenach
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Zabaweczka. Nadaje się głównie do zabawy. Małe wkręty - ok, ale właściwie nic więcej.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #7

    Domyślnie

    Panowie, ale czego wy się spodziewacie za 150zł. Rozsądne wkrętaki to rząd 300-400zł dla domu. Dla firm to i po 1000zł kosztują. Za 150zł to bez mała jednorazówkę można nabyć.

  8. #8

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego do jakich celów taką wkrętarkę się kupuje i jak często będzie się z niej korzystało.
    Ja kupiłem wkrętarkę Einhell BT-CD 18V jakiś rok temu za 150zł (trafiłem na promocję). Używam jej sporadycznie i wyłącznie do wkręcania.
    Z zakupu jestem zadowolony, choć nie ma co porównywać jej do profesjonalnych wkrętarek (Bosch, Makita).
    Ale jak zauważył Jarek.P największy problem jest gdy przez dłuższy czas nie użytkuje się jej, mimo iż ma 2 akumulatory to przed użyciem trzeba liczyć się z tym że konieczne jest ich naładowanie. Choć już naładowane potrafią sporo wytrzymać.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frank_gr

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    nieznanowo
    Kod pocztowy
    08-131
    Posty
    211

    Domyślnie

    http://www.bass-tools.eu/pl/wkretark...m-bp-5305.html nie widzialem lepszej w swojej klasie. Poszly wkrety po 180 -200 mm w debowe klocki. A bity to juz musialem kupic profesjonalne.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jak na 24V to bardzo kiepski moment obrotowy ma. Dla porównania: zielony, a więc amatorski Bosch 18V ma moment 30/48Nm, a tu tylko 26 mimo wyższego napięcia, nie podają dla jakiej pracy ten moment, a więc zapewne dla "twardej"

    J.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 15-02-2013 o 18:34
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #11

    Domyślnie

    Kupiłem sparky 240 zl zestaw z lampa led, cała najgorsza robota nią zrobiona i przez rożne ekipy. Teraz poszła na gwarancje bo przełączniki podswietlania wkretarki sie blokował, naturalnie z mojej winy bo pył ze wsząd to spowodował. Przy czym jak oddawaniem pracownik firmy powiedział ze Makita tak styranego sprzętu by nie przyjęła. Chodziło głownie o to ze wkretarka była podawana po betonie przez co pokrysowala sie po bokach, a makita ma tam nr seryjny.
    Dodatkowo lampka led była najlepszym zakupem na budowie. Pracownik firmy w której kupowałem powiedzial ze w marketach jest zestaw z gorszymi bateriami, ale za ok 200 zł. Ile w tym prawdy nie wiem. Ma 12 v i jeszcze nie było pracy której nie wykonała. Na paragon 24 miesiące pełnej gwar. Polecam z czystym sumieniem.


  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frank_gr

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    nieznanowo
    Kod pocztowy
    08-131
    Posty
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Jak na 24V to bardzo kiepski moment obrotowy ma. Dla porównania: zielony, a więc amatorski Bosch 18V ma moment 30/48Nm, a tu tylko 26 mimo wyższego napięcia, nie podają dla jakiej pracy ten moment, a więc zapewne dla "twardej"

    J.
    jej.. wszystko zalezy ile i jakiej pracy masz do wykonania. Ja mialem duzo pracy w twardym drewnie i musialem krecic dlugie wkrety, wiec kupilem silna wkretarke choc balem sie ze utopilem pieniadze w szmelcu. Jednak wkretarka dala rade, choc przez tydzien lezala w serwisie bo jakichs smieci do srodka na wpadalo. Ma lampe led, jest silna i baterie laduja sie w godzine i stosunkowo dlugo trzymaja, "gLowka" po sezonie nie buja sie i generalnie jest solidnie wykonana.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    No własnie marudzę nad tą jej "silnością". Z akumulatorem Li-ION 24V to ona powinna mieć ze dwa razy większy moment obrotowy niż ma. Ale ok, być może wtedy kosztowałaby drugie tyle...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony