dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wentylacja dachu a podbitka.

    Dach czterospadowy, pełne deskowanie, papa, dachówka ceramiczna. Jak zapewnić wentylację dachu po założeniu podbitki drewnianej. Fachowcy mówią różnie. Jedni, że w ogóle nie trzeba nic robić , bo wentylacja będzie przez wróblówkę. Inni, że trzeba nawiercić podbitkę co 50 - 100cm.
    Co sądzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja narazie jestem na etapie ustalania co i jak bedzie wygladać w przyszłym domu i tez planuje dac pełne deskowanie i dachówkę i też mam dylemat jak zrobić wentylację.
    Po tym wszystkim co przeczytałem to zrobiłem mały szkic tego co powinno być

    W sumie to powinieneś mieć przy pełnym deskowaniu dwie wentylacje:
    - nad deskowaniem a pod dachówką i ta jest realizowana właśnie przez wróblówkę
    - druga wentylacja równie ważna,to wentylacja pod deskowaiewm a ociepleniem poddasza - o ile jest ono użytkowe - realizujesz ją poprzez zostawienie szczeliny 3-4 cm pomiedzy deskami a ociepleniem no i w okapie musi być szczelina i na kalenicy też musi być otwór aby była cyrkulacja powietrza

    Co do podbitki to czytałem, żę ludzie a celu zapeniwnia wentylacji pod deskowaniem w każdym otworze pomiedzy krokwiami dają katkę wentylacyjną

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał JK2010 Zobacz post
    ...Fachowcy mówią różnie. Jedni, że w ogóle nie trzeba nic robić , bo wentylacja będzie przez wróblówkę.
    Jak będziesz słuchał takich "fachowców" to dobrze na tym nie wyjdziesz. Dach ma dwie przestrzenie wentylacyjne jedna to wentylacja pokrycia i tam funkcjonuje wróblówka a druga to wentylacja warstwy izolacji cieplnej i tam aby zapewnić wlot powietrza należy w podbitce wykonać otwory wentylacyjne. Wiele jest na ten temat na Forum należy tylko trochę oszukać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę o informację odnośnie wentylacji, czy jest konieczne zrobienie wlotów powietrza w podbitce ?
    Stan obecny - dom parterowy , poddasze nieużytkowe - graciarnia,dach koperta, dachówka ceramiczna, membrana paroprzepuszczalna, wełna między krokwiami i na to folia paroizolacyjna.

    Czy powinienem zrobić szczelinę wentylacyjną w podbitce tynkowej ? czy przez całą długość podbitki ? jak szerokość szczeliny wentylacyjnej będzie wystarczająca ?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Jeżeli wełna jest ułożona pomiędzy krokwiami na styk do membrany paroprzepuszczalnej to nie ma sensu robić wlotów w podbitce.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Bez względu na to jak jest ułożona wełna niema żadnego uzasadnienia robienie otworów bo nad wełną jest folia paroprzepuszczalna. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony