dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie chińszczyzna etc.

    Potrzebuję coś fajnego na woka, może być chińskie lub tajland, macie jakieś fajne przepisy, z góry dzięki.
    ...

  2. #2
    Gosc_123
    Guest
    Gosc_123

    Domyślnie

    Mam na kurczaka stir-fry z nerkowcami (przepis z jakiegoś blogu, ale nie pamiętam już z jakiego
    Sprawdzony i mogę polecić
    Z przepisu wychodzą dwie duże porcje.


    Składniki:

    1 podwójna piers z kurczaka, pokrojona na kawałki (ok. 260 gram)
    ½ szklanki nerkowców
    1 zielona papryka, pokrojona w kostkę
    1,5 cm świeżego obranego imbiru, pokrojonego w niewielkie płatki (koniecznie!)
    1 cebula pokrojona w kostkę
    1 zielona papryczka chili, pokrojona w drobną kostkę (lub 1 czuszka - danie było pikantne, żeby złagodzic ostrosc dac połowę, albo nie kroic jej razem z pestkami)

    Marynata:

    2 łyżeczki sody oczyszczonej
    2 łyżeczki skrobi kukurydzianej
    1 łyżeczka octu ryżowego
    Marynata ma w sobie to coś co sprawia, że kurczaks makował odmiennie -był niesamowicie miękki.

    Sos:

    1 łyżka sosu ostrygowego
    1,5 łyżki sosu sojowego
    6 łyżek/90ml wody
    ½ łyżki białego pieprzu (może być czarny)
    1 łyżka cukru
    1 łyżka octu ryżowego
    1/4 łyżeczki oleju sezamowego
    Sól do smaku (moim zdaniem nie trzeba, danie jest wystarczająco słone)

    Wykonanie:

    Marynujemy kurczaka w sodzie oczyszczonej przez 20 minut, potem go bardzo dokładnie płuczemy ( ja dwukrotnie wymienialam wodę)! Następnie umytego kurczaka marynujemy w skrobi kukurydzianej i occie ryżowym przez 15 minut.

    Mieszamy że sobą wszystkie składniki sosu i odstawiamy.

    Rozgrzewamy olej w woku (lub patelni) i wrzucamy kurczaka. Smażymy, dopóki zmieni kolor na biały i odstawiamy.

    Dodajemy łyżkę oleju i dorzucamy imbir, zieloną paprykę i cebulę. Smażymy póki warzywa zmiękną, ale cały czas pozostaną lekko twarde. Na samym końcu dorzucamy papryczkę chili, smażymy jeszcze przez około 30 sekund i odstawiamy.

    Na patelnię (woka) wlewamy ½ łyżki oleju i smażymy nerkowce, aż zbrązowieją.Dodajemy do nich kurczaka i warzywa i wszystko razem dobrze mieszamy. Dodajemy sos i smażymy póki zgęstnieje (u mnie bardzo nie zgęstnial). Ewentualnie solimy do smaku.

    Podajemy z ryżem lub makaronem.


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    Potrzebuję coś fajnego na woka, może być chińskie lub tajland, macie jakieś fajne przepisy, z góry dzięki.
    Oczywiście mowa o używaniu woka na gazie bo na indukcji itp nie wyjdzie za bardzo.
    makaron ryżowy ,kapusta chińska,papryka,czosnek,sos sojowy,ocet z białego wina,dymka,olej,natka i danko jak tralala.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał specjalnynikt Zobacz post
    Oczywiście mowa o używaniu woka na gazie bo na indukcji itp nie wyjdzie za bardzo.
    makaron ryżowy ,kapusta chińska,papryka,czosnek,sos sojowy,ocet z białego wina,dymka,olej,natka i danko jak tralala.
    gdzie jest miesno ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gall86 Zobacz post
    gdzie jest miesno ?
    Potrzebuję coś fajnego na woka, może być chińskie lub tajland, macie jakieś fajne przepisy, z góry dzięki.
    Przecież autor topiku nie pisze ,że koniecznie z mięsem.Nie rozumiem pytania.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indy-k Zobacz post
    Mam na kurczaka stir-fry z nerkowcami (przepis z jakiegoś blogu, ale nie pamiętam już z jakiego
    Sprawdzony i mogę polecić
    Z przepisu wychodzą dwie duże porcje.


    Składniki:

    1 podwójna piers z kurczaka, pokrojona na kawałki (ok. 260 gram)
    ½ szklanki nerkowców
    1 zielona papryka, pokrojona w kostkę
    1,5 cm świeżego obranego imbiru, pokrojonego w niewielkie płatki (koniecznie!)
    1 cebula pokrojona w kostkę
    1 zielona papryczka chili, pokrojona w drobną kostkę (lub 1 czuszka - danie było pikantne, żeby złagodzic ostrosc dac połowę, albo nie kroic jej razem z pestkami)

    Marynata:

    2 łyżeczki sody oczyszczonej
    2 łyżeczki skrobi kukurydzianej
    1 łyżeczka octu ryżowego
    Marynata ma w sobie to coś co sprawia, że kurczaks makował odmiennie -był niesamowicie miękki.

    Sos:

    1 łyżka sosu ostrygowego
    1,5 łyżki sosu sojowego
    6 łyżek/90ml wody
    ½ łyżki białego pieprzu (może być czarny)
    1 łyżka cukru
    1 łyżka octu ryżowego
    1/4 łyżeczki oleju sezamowego
    Sól do smaku (moim zdaniem nie trzeba, danie jest wystarczająco słone)

    Wykonanie:

    Marynujemy kurczaka w sodzie oczyszczonej przez 20 minut, potem go bardzo dokładnie płuczemy ( ja dwukrotnie wymienialam wodę)! Następnie umytego kurczaka marynujemy w skrobi kukurydzianej i occie ryżowym przez 15 minut.

    Mieszamy że sobą wszystkie składniki sosu i odstawiamy.

    Rozgrzewamy olej w woku (lub patelni) i wrzucamy kurczaka. Smażymy, dopóki zmieni kolor na biały i odstawiamy.

    Dodajemy łyżkę oleju i dorzucamy imbir, zieloną paprykę i cebulę. Smażymy póki warzywa zmiękną, ale cały czas pozostaną lekko twarde. Na samym końcu dorzucamy papryczkę chili, smażymy jeszcze przez około 30 sekund i odstawiamy.

    Na patelnię (woka) wlewamy ½ łyżki oleju i smażymy nerkowce, aż zbrązowieją.Dodajemy do nich kurczaka i warzywa i wszystko razem dobrze mieszamy. Dodajemy sos i smażymy póki zgęstnieje (u mnie bardzo nie zgęstnial). Ewentualnie solimy do smaku.

    Podajemy z ryżem lub makaronem.

    Dziękuję. Wypróbuje. Pozdrawiam.
    ...

  7. #7

    Domyślnie

    Ja proponuję warzywa mrożone chińskie, makaron sojowy (który wbrew przepisowi gotuję 3 minuty), kapusta pekińska. Na wstępie podsmażam czosnek, cebulę z porem z olejem sezamowym, potem dodaję mrożonkę, polewam sosem sojowym, jak się podsmaży, dodaję kapustę i na końcu makaron sojowy (ewentualnei ryżowy). Jak ktoś je mięso, mozna osobno podsmażyć i dodać w tym momencie, co makaron.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Chińskie to takie alternatywne danie, można od czasu do czasu zrobić dla urozmaicenia, ale ja miałem taki okres, że mogłem jeść co dzień tak mi smakowało. np. wczoraj robiłem: podgrzewamy olej arachidowy na woku, wrzucamy wcześniej przygotowanego, pokrojonego kurczaka i mieszając podsmażamy, później leci cebulka tak z cztery sztuki pocięta w kosteczkę, następnie dodaje sos sojowy złoty, sos śliwkowy słodko kwaśny, sos czyli z imbirem do smaku, z przypraw troszkę soli, pieprz, czosnek suszony, z dwie szczypty przyprawy pięć smaków. Cały czas mieszając dodaję wcześniej przygotowane warzywa na woku, na koniec troszkę sosu teryiaki, makaron sojowy i gotowe. Smacznego.
    ...

  9. #9

    Domyślnie

    A może chiński deser - banany w cieście? 4 banany ,3 jajka ,3 lyzki smietany , 3-5 lyzek maki ,2 lyzki cukru , ,cukier puder oraz olej do smazenia .
    Przygotowanie: Zoltka utrzec z cukrem na jednolita mase .Dosypywac do lyzce maki ,ciagle mieszajac ,dolac smietane ,a na konce polaczyc z piana ubita z bialek .Ciasto na 30 minutek wstawic do lodowki Banany wedlug uznania pokroic i kazdy kawalek maczac w ciescie ,a nastepnie klasc na dobrze rozgrzany olej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony