dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marthap

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    3

    Smile Moje M1 czyli Kawalerka 30m2 - jak urządzić?

    Witam serdecznie,
    Buszując w sieci napotkałam to forum.
    Chciałabym prosić o pomoc w aranżacji mojego pierwszego mieszkanka - kawalerki 30m2.
    Nie mam za bardzo pomysłu jak sprawić żeby nie były to tylko zwykły 4 ściany pomalowane na standardowy kolor, ale wyjątkowe miejsce, w którym miło będzie spędzać czas, przytulne które "zrelaksuje" po długim dniu w pracy... Jednocześnie dodam, że nie lubię wzorów zbyt odważnych i krzykliwych kolorów (np czerwień), lubię kolory ziemi, brązy, beże, fiolety, ciepłe słoneczne barwy.
    Myślałam o tym żeby nie oddzielać pokoju od kuchni, bo to by chyba dodatkowo zmniejszyło przestrzeń?
    W łazience koniecznie wanna bo uwielbiam kąpiele
    Dopiero zaczynam przeglądać wszystkie katalogi wyszukiwać pomysły, ale będę wdzięczna za każdą podpowiedź

    Mam nadzieję,że udało mi się dołączyć plan mieszkanka do tego posta, nie potrafię natomiast "wykasować" wnętrza proponowanego przez dewelopera

    Liczę na Wasze pomysły i podpowiedzi
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	D-II-A-8.jpg
Wyświetleń:	7715
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	133234  

  2. #2

    Domyślnie

    Tak jak masz wszystko wyrysowane jest ok,układ w kuchni i kącik wypoczynkowy,jedynie dodałabym stół obok okna,a wnętrze urzadziła w jasnych barwach z minimalnym dodatkiem akcentów kolorystycznych,np fioletu czy zieleni.



    Ostatnio edytowane przez kinka ; 26-08-2012 o 20:14

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bardzo ładny układ, dający nawet możliwość wygospodarowania sypialni.



    Kolorem niebieskim zaznaczyłam elementy które mogą być zrobione z mlecznego szkła:


    Jeśli będzie to mieszkanie dla dwojga, to od strony sypialni taka szklana ściana musi mieć zasłonę lub żaluzje, by zaciemnić sypialenkę gdy ktoś siedzi jeszcze w części dziennej.



    Z tyłu kanapy dwuosobowej proponuję postawić wąski blat z hokerami.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tu inspiracja dla sypialni:


    Można też odwrócić miejscami łóżko i szafę, ale wówczas trzeba byłoby pomyślieć nad innym umieszczeniem telewizora.

    Inspiracja dla kuchni:


    Stoliczek przy kanapie najlepiej lekki, przenośny - można byłoby go stawiać z boku kanapy.

  5. #5

    Domyślnie

    Elfir chyba coś nie tak z wymiarami,całość ma 604cm długości odjąć szerokość łóżka(140),szafki(40),ścianka działowa(15cm) barku(40)przejścia w kuchni (min 80-100..hokery) i zabudowy kuchennej (60) wychodzi że sofa jest w odległości ok 180-200cm od telewizora a to za mało i do tego brak miejsca na stoliczek.Chyba nie ma sensu na tak małej powierzchni wydzielać sypialni.
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 26-08-2012 o 20:36

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    robiłam na podstawie wymiarów mebli wstawionych przez dewelopera do planu.
    Znaczyłoby to, że deweloper zaniżył wielkości mebli.

    Chociaż ja u siebie działówki mam 10 i 7 cm a nie 15 cm.

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety jak by nie liczyć i biorąc pod uwagę minimalne wymiary mebli czy ścianki 7cm,ta odległość jest stanowczo za mała.
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 26-08-2012 o 21:01

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marthap

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję Wam bardzo za tak szybkie odpowiedzi!

    Kinka, mnie też się wydawało, że tak jak deweloper proponuje jest całkiem w porządku, ale ja się na tym nie znam więc stąd dzięki za utwierdzenie mnie w tym przekonaniu! Zdjęcia, które zostały dołączone do posta też całkiem inspirujące. Odnosząc się do jednego ze zdjęć: ja nie mogłabym chyba postawić sofy tyłem do kuchni - też to rozważałam - bo nie byłoby wtedy gdzie postawić telewizora...
    Elfir dzięki również za Twoje podpowiedzi, jest to bardzo ciekawy pomysł. Też zastanawiam się nad wydzieleniem sypialni ale chyba jednak nie zdecyduję się na to i kącik wypoczynkowy będzie musiał pełnić również funkcję sypialnego, inaczej moje małe M chyba wydawałoby się jeszcze mniejsze Zależało by mi również na stole (chociaż takim dla 4 osób) a przy podziale brakło by już miejsca.
    Mam do Was pytanie, czy kuchnia powinna być zabudowana do sufitu czy raczej nie? Czy zmniejsza to przestrzeń? Nie to żebym była zapaloną kucharką i potrzebowała tylu szafek, ale też nie wiem czy starczy miejsca, bo jednak dół kuchni dobrze by było zarezerwować na piekarnik, zmywarkę, kosz na śmieci itp Co do kuchni to też zastanawia mnie jakie wybierać zabudowy, żeby z pokoju nie było widać takiej typowej kuchennej zabudowy... W internecie znalazłam też gdzieś kuchnie które można zasunąć (jak szafę). Co o tym myślicie?
    A jakie jest Wasze zdanie na temat wydzialania przestrzeni - pokój - kuchnie inną podłogą np. panele, płytki? Nie wiem czy to wyglądało by dobrze i miało by sens na tak małej przestrzeni? Co z podłogą w korytarzu - płytki czy pokryć całą jak leci panelami (chyba skłaniam się ku temu ostatniemu rozwiązaniu..) Znalazłam też pomysł aby te przestrzenie oddzielać symbolicznie kolorami farb, choć podpowiadacie żeby malować jasnymi barwami, to pewnie zwiększa przestrzeń.. co myślicie?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Płytki można dać tak:


    Szafa na rysunku ma plecy z płyty meblowej takiej samej jak fronty

    Mozna też rozważyć połączenie kuchni do pionu łazienkowego.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    można też tak się bawić:

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    albo tak:

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    co do kolorów na ścianach - najpierw musisz mieć zaplanowany układ mebli. Bo zdarzy się tak, że sobie pomalujesz ścianę a ppotem zasłonisz szafą.

    Bo szaf na rysunku dewelopera jest za mało. Gdzieś musisz trzymać, prócz kurtek i butów resztę ubrań, pościel, koc, środki czystości, ksiązki, dokumenty , mopa, szczotkę, wiadro

  13. #13

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie, czy kuchnia powinna być zabudowana do sufitu czy raczej nie?
    Marta, zależy od tego jaki sobie styl mieszkania wybierzesz. I jak wysokie masz mieszkanie. Jeśli zdecydujesz się na zabudowę kuchni w ukladzie dewelopera i na styl nowoczesny, to zabudowa do sufitu jak najbardziej pasuje. Albo przynajmniej szafki 90cm IKEA. (W ogóle zachęcam Cię do pójścia do IKEA albo przynajmniej do przejrzenia katalogów z tego i ostatniego roku bo widać, że IKEA dostosowuje się do rynku i robi więcej mniejszych aneksów. (wrzuce pozniej kilka inspiracji))

    Gorne szafki moga byc pionowe, poziome, kwadratowe, poziome dwukolorowe itd. Mozna troche obnizyc nad szafkami sufit.

    Ponizej kilka inspiracji, co mozna zrobic.






    W dziale projektowanie znajdziesz - niestety porozrzucone po roznych watkach - pomysly i inspiracje fotograficzne na male wnetrza, lazienke rowniez, wiec chodz i ogladaj. Polecam forum z wizualizacjami kuchni. Ostatnio wprawdzie same kuchnie wieksze, ale jak sie przejdzie watek caly, to tam tez beda kolejne pomysly.
    Zajrzyj do watku o kawalerce na bialo forumowiczki Natalii, przy czym Natalia ma jeszcze dom i troche innego wyposazenia potrzebuje pod katem funkcjonalnym.

    Absolutnie zgadzam sie z Elfir ze deweloper zaprojektował za mało szaf. Jeśli masz piwnicę to jeszcze pół biedy, ale jeśli nie, to duża szafa będzie zbawieniem (gdzieś musisz oprócz ubrań trzymać przecież buty, torebki, odkurzacz, mopa itd. a to wszystko w przedpokoju może się zmieści a może i niekoniecznie). Ewentualnie zaimeniłabym miejscami w projekcie Dewelopera kanapę z TV i tam gdzie kanapa zrobiłabym szafę, ewentualnie jakąs aranżację mablościanka plus szafy, żeby było gdzie ustawi. Raczej nie oddzielałabym niczym kuchni od salonu, chyba ze szafka w postaci komody - szkoda przestrzeni i światła.

    W internecie znalazłam też gdzieś kuchnie które można zasunąć (jak szafę). Co o tym myślicie?
    U Ciebie akurat takie rozwiazanie jest moim zdaniem niepotrzebne. Szkoda przestrzeni i pieniedzy oraz kombinowania.

    Uwazam, ze nie ma sie co martwic meblami kuchennymi widocznymi z przedpokoju. Nie musisz robic sobie drewnianych frezowanych frontow ale zamykanie w szafie to lekka przesada. Wystarczy zrobic jednolita kolorystyke, zharmonizowana z tym co masz w pokoju i meble kuchenne wtopia sie w calosc mieszkania.
    Modna nowoczesna kuchnia moze wtopic sie praktycznie w salon. Warunek - trzeba pilnowac porzadku, zwlaszcza jesli przestrzen jest mala.

    A tu dalsze inspiracje:
    Zajrzyj tutaj:
    http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57...w_tlo.html?i=1

    http://czterykaty.pl/czterykaty/51,5...33548.html?i=1
    A tu nawet uklad podobny do Twojego http://czterykaty.pl/czterykaty/51,5...71636.html?i=0
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 27-08-2012 o 16:06
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marthap

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Elfir, ciekawe pomysły z tym przestawieniem kuchni / łazienki itd, przemyślę je na pewno. No i też dobra rada w tym dobraniem mebli i malowania, niby oczywiste ale jednak..

    Aantenka dzięki, właśnie zaprzyjaźniam się ostatnimi dniami z czterykąty.pl i parę dni temu byłam w ikea. dużo fajnych pomysłów. najważniejsze jednak wiedzieć jak je z sobą połączyć aby współgrały - będę próbować
    Jestem chyba trudna z takim wybieraniem - biel którą podpowiadasz uważam za trochę szpitalną i.. nudną. a z kolei kwieciste wzory i jaskrawe kolory są dla mnie zbyt odważne. może połączenie tych obu jako kompromis byłby ok..
    jeśli chodzi o szafę, to liczę na to że dokupienie jakiejś "szafy" do telewizora która miałaby też jakieś półki czy regały wystarczy.. ale może faktycznie tej szafy w przedpokoju będzie za mało. myślałam też o tym że w sumie łazienka jest na tyle "duża" jak na kwalarkę, że zmieści się tam jakiś komin szafka nie tylko na środki czystości ale takie miejsce na deskę do prasowania, odkurzacz, ręczniki itp. i oczywiście jakiejś oddzielnej szafce na buty i "podręczne" płaszcze w korytarzu na ścianie tej oddzielającej łazienkę.
    Muszę pozwiedzać dogłębniej wątki o których wspominacie.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zdecydowanie jedna szafa w przedpokoju to jest mało.
    Pogadaj z mamą gdzie i w ilu szafach chowa rzeczy niezbędne w prowadzeniu domu.

  16. #16

    Domyślnie

    Jestem chyba trudna z takim wybieraniem - biel którą podpowiadasz uważam za trochę szpitalną i.. nudną. a z kolei kwieciste wzory i jaskrawe kolory są dla mnie zbyt odważne. może połączenie tych obu jako kompromis byłby ok..
    Żeby nie było nieporozumień - każdy kolory dobiera sobie sam wedle własnego gustu Wrzucone przeze mnie inspiracje nie miały pokazywać proponowanej kolorystyki, tylko możliwe rozwiązania. A niestety nic na to nie poradzę, że biały jest aktualnie bardzo modny i używany w wielu zestawieniach

    Inna sprawa jest oczywiście taka, że biel jest bardzo wdzięczna do aranżacji małych przestrzeni, ponieważ rozjaśnia je i łatwo ją skomponować ze wszystkimi innymi kolorami. (pooglądaj sobie biale kuchnie w linku z mojego postu, to przykład jak otoczeniem można zmienić wygląd białego koloru)Biel nie jest męcząca i wierzę, że jeśli pochodzisz po forum, gdize ludzie zamieszczają zdjęcia ze swoich domów (to zuuupełnie coś innego niż wystylizowane fotki w gazetach) przekonasz się, że biel nie jest szpitalna.

    Ale jeśli nie lubisz bieli to możesz wybrać inne kolory. Kuchnia nowoczesna może być np. w drewnie i błękicie (na wątku o wizualizacjach ok 3 miesiecy temu jedna z forumowiczej wrzucała takie dwie bardzo ciekawe, nowoczesne propozycje kuchni, gdzie jenda była właśnie drewno plus błękit). Pomiędzy sterylną bielą a kolorowymi mieszkaniami popartowymi jest jeszcze cała gama wariacji

    Ważne jest natomiast, żeby przy takiej otwartej przestrzeni grały wszystkie elementy wystroju.

    jeśli chodzi o szafę, to liczę na to że dokupienie jakiejś "szafy" do telewizora która miałaby też jakieś półki czy regały wystarczy.. ale może faktycznie tej szafy w przedpokoju będzie za mało. myślałam też o tym że w sumie łazienka jest na tyle "duża" jak na kwalarkę, że zmieści się tam jakiś komin szafka nie tylko na środki czystości ale takie miejsce na deskę do prasowania, odkurzacz, ręczniki itp. i oczywiście jakiejś oddzielnej szafce na buty i "podręczne" płaszcze w korytarzu na ścianie tej oddzielającej łazienkę.
    Ilość miejsca do przechowywania zależy od tego ile dana osoba posiada rzeczy, jakich, i jaki ma styl życia. O tym nic nie piszesz i my za Ciebie nie zgadniemy. Szacujemy po prostu, na podstawie własnych doświadczeń. Może się okazać, że faktycznie akurat u Ciebie taka szafa 150cm plus regały w pokoju wystarczą. Tym bardziej, że możesz sensownie zabudować aneks kuchenny i w kuchni przechowywać rzeczy takie jak np. apteczka czy środki czystości.

    Tutaj trzeba usiąść i przemyśleć, zinwentaryzować swoje rzeczy. Zadaj sobie po prostu kilka pytań:
    Ile muszę wziąć butów/torebek/akcesoriów? Ile ubrań muszę/chcę ze sobą zabrać? Ile z nich musi wisieć na wieszakach (kurtki, sukienki, garsonki, koszule itd). Jeśli mam dużo ubrań wiszących, potrzebuję szaf z drążkami, w których mogę je powiesić.
    A może w niedalekiej przyszłości, przed zmianą mieszkania będę zmuszona np. ze względu na pracę, kupić większej ilości/innego rodzaju ubrań? Warto planować krok do przodu, żeby kilka tygodni po wprowadzeniu nie myśleć o zmianach.

    Zwracam szczególną uwagę na ubrania wiszące, bo w przypadku innych części garderoby można nie robić wielkiej szafy, tylko np. ustawić komody i w nich przechowywać część rzeczy, na nich ustawić TV , powiesić otwarte półki itd. Ale jeśli masz dużo ubrań do wieszania, to bez szafy się nie obejdzie, bo w komodzie niczego nie powiesisz.

    W ogóle, to proponuję, żebyś w mieszkaniu, w którym teraz mieszkasz i zobaczyła, na jakiej powierzchni mieszczą się Twoje rzeczy. Zobacz ile to jest 50cm i co można na takiej przestrzeni powiesić, ułożyć. Ty masz 3x50cm.

    Kolejne pytanie: ile mam/będę miała książek, segregatorów, płyt? Czy mają być w regałach otwartych czy zamkniętych?

    Jakie rzeczy są niezbędne do prowadzenia gospodarstwa domowego, oprócz tego co mogę zmieścić w kuchni? Odkurzacz, deska do prasowania, suszarka, środki czystości są oczywiste..Ale czy potrzebuję dodatkowego kompletu pościeli, bo wpadają do mnie czasem znajomi? Jaką ilość ręczników, poszewek muszę mieć? A gdzie trzymać walizkę czy plecak?

    Itd. itp.

    Tak jak mówię, może się okazać, że dodatkowa duża szafa w pokoju będzie dla Ciebie zbędna - może wystarczy u Ciebie zabudowa TV + przechowywanie typu BESTA, gdize można modułowo komponować elementy nawet do sufitu i gdzie teoretycznie też można przechowywać ubrania.
    Tutaj kilka inspiracji (jestem fanka Ikea, stad najlatwiej mi podawac przyklady stad, ale moga byc oczywiscie meble z dowolnej innej firmy)







    Tutaj do forumowicza RAfała wrzuciłam trochę inspiracji pokojów wieolfunkcyjnych z zaaranżowaną szafą. Może jakiś pomysł Ci się spodoba
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nnego-sypialni
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  17. #17

    Domyślnie

    Znalazłam coś takiego,mnie akurat się nie podoba ale jest to jakiś sposób podziału przestrzeni.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pomoc

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    widziałm fajne rozwiązanie zamasowania łóżka w podeście (ktos na all to sprzedaje) - przez co nie zmiejsza Ci sie metraż a masz wygodne łozko sypialniane. Na podeście możesz ustawic półki z ksiązkami lub biurko z komputerem i masz dwa w jednym
    Co do ścian wybrała bym jasne pastelowe kolory - by optycznie powiększyć mieszkanie.

  19. #19

    Domyślnie

    Aantenka czy możesz mi powiedzieć skąd są te meble biało niebieskie na przedostatnim zdjeciu?
    projektanciwnetrz.com

  20. #20

    Domyślnie

    Bureczek, ale masz szczęście ze swoim zapytaniem, ja ostatnio mało na forum a akurat zajrzałam
    Te przedostatnie meble to też IKEA BESTA. W tym sezonie wprowadzili nowe kolory, w tym właśnie taki niebieski.
    Może być tak, że w sklepie nie znajdziesz takiego zestawienia - BEsta to meble modułowe i można je dowowlnie ukłądać.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony