dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie działki i nowy zjazd a budowa domu

    Mamy działkę położoną przy drodze asfaltowej, wymiary 28 (front) x 33m Między granicą działki z krawędzią jezdni jest coś, co na mapie widnieje jako "rów", mimo, że fizycznie jest on w zasadzie zasypany ziemią i płaski. Mamy projekt zjazdu z drogi na działkę w formie "mostka" - ze względu właśnie na ten rów, który docelowo mamy też odkopać.
    I teraz moje pytanie: czy rozsądniej robić ten zjazd przed fundamentami (stan 0 planowany jest w tym roku przed zimą) i wykorzystywać go podczas budowy, czy na razie nie robić i tylko jakoś utwardzić podjazd na działkę - płytami betonowymi lub żwirem? Konkretnie chodzi mi o to, czy nasz nowy zjazd nie zniszczy się podczas manewrowania ciężkim sprzętem z dostawami (na ściany mamy przewidzianą Silkę - trochę to waży)?

    Cytat z projektu: "betonowy przepust rurowy Wipro o średnicy 60cm i dł 7,5m. Przepust zakończony obustronnie ściankami czołowymi z betonu C25/30.(...) Szerokość utwardzonej jezdni zjazdu: 3m, pobocze: 2x0,5m"


    I druga sprawa: działka jest od frontu ogrodzona starą przerdzewiałą siatką, która po wybudowaniu się będzie zlikwidowana. Z prawego boku jest ogrodzenie sąsiada, nam zostaje grodzić się z lewego boku i z tyłu. Na tył i bok planujemy docelowo siatkę, od frontu kiedyś zrobimy coś ładniejszego. Czy jest sens robić to ogrodzenie tyłu i boku teraz przed budową? Czy może i tak ulegnie ono zniszczeniu podczas prac budowlanych i lepiej na razie dać tam tymczasowo siatkę leśną?
    I ostatnie: czy tymczasowa brama wjazdowa szer 4m wystarczy na potrzeby budowy?

  2. #2

    Domyślnie

    Mam podobny problem.
    Czekam na Wasze rady.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    zjazd z dużym prawdopodobieństwem już za pierwszym razem rozjeździ grucha. Zróbcie tymczasówki. Wszystko co ma być estetyczne i ładne zostawcie na koniec
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Zatem ze zjazdem się wstrzymamy do osiągnięcia SSO.


    A co z ogrodzeniem? Na działce podanej wielkości też ulegnie zniszczeniu? Przypominam: chodzi o siatkę na bok i tył, od frontu niech się dzieje, co chce, bo tam ogrodzenie i tak jest stare i do wymiany.

    Moja wyobrażnia chyba tak daleko nie sięga, ale jakoś optymistycznie wydaje mi sie, że chyba nie powinno ucierpieć... Gdyby tak było, to bez sensu byłoby wydawać pieniądze na tymczasówkę, podczas, gdy można byłoby robić od razu takie, jak ma być docelowo. Ktoś, kto się już wybudował może mi podpowiedzieć?

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    nie mysle, zeby cos sie mialo stac z ogrodzeniem z tylu i z boku, przod jest najbardziej zagrozony
    przy fundamentach koparka bedzie Wam jezdzic po calej dzialce, ale potem jak beda dowozic materialy i przyjedzie grucha zalewac strop to nawet we wjezdzie moze stanac i potem wycofac tylem.
    co do zjazdu to tak jak napisal mikolayi, pierwsza grucha i rozjezdzone

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Mogę napisać że u mnie boki i tył były już docelowe nim zacząłem się budować (parterówka) i nic przez cały czas trwania budowy się nie uszkodziło.
    Niekiedy warto jest mieć odgrodzone od pozostałych(materiały narzędzia nawet śmieci nie rozlatują się po całym terenie - a po co robić sobie od razu wrogów.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1723.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	134596  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Ok, dzięki. Podsumowując: zdjazd robic później (po dowiezieniu więby już chyba moz na, tak?), siatkę możemy na bok i tył dawac od razu, dramatu nie będzie

    A czy tymczasowa brama sklecona z desek o szer 4m wystarczy pojazdom "technicznym"?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Mogę napisać że u mnie boki i tył były już docelowe nim zacząłem się budować (parterówka) i nic przez cały czas trwania budowy się nie uszkodziło.
    Niekiedy warto jest mieć odgrodzone od pozostałych(materiały narzędzia nawet śmieci nie rozlatują się po całym terenie - a po co robić sobie od razu wrogów.
    A jakie wymiary ma Wasza działka ?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał ttstewart Zobacz post
    A jakie wymiary ma Wasza działka ?
    26mx70m, 18ar
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:migotka:. Zobacz post
    A czy tymczasowa brama sklecona z desek o szer 4m wystarczy pojazdom "technicznym"?
    4m to trochę mało, u nas zrobiłem niesymetryczną (3,5m i 2.5m skrzydła)jak było potrzeba otwierało się jedno lub dwa - sprawdziło się przez cały okres budowy:

    A jak widać, różne auta wjeżdżały na naszą budowę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4022.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	134648   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4040.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	134649   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęucie007.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	134650   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4232.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	134651   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4138.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	134652  

    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Niekiedy warto jest mieć odgrodzone od pozostałych(materiały narzędzia nawet śmieci nie rozlatują się po całym terenie - a po co robić sobie od razu wrogów.
    Popieram. My mieliśmy podobnie jak Wy - z tym, że stara siatka jest od przodu i tyłu, z jednego boku mamy natomiast sąsiadów. Z drugiego boku ogrodzenia nie było i robiliśmy już kilka akcji pt. czyszczenie sąsiedniej działki. Na szczęście na razie nikt tam nie mieszka.

    A jeszcze co do podjazdu i rowu, którego nie ma, powiem tyle, że dziś rozmawiałam na ten temat z wykonawcą.. Też właśnie mamy taką sytuację, że ten przepust musimy zrobić, i powiedział nam, że cena bardzo mocno skacze w górę, jeśli po tym przepuście mają jeździć np.12-tonowe ciężarówki. Także zupełnie nie ma co teraz na to kasy wydawać.

  13. #13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony