dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    boozman

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    4

    Domyślnie dom z bali - myszy

    Witam.
    Mam problem - otóż odziedziczyłem mały, stary bo 70-cio letni domek z bali drewnianych. W domku tym nie mieszka i nie mieszka nikt - przez ostatnie lata był wykorzystywany wyłącznie jako domek letniskowy. Problem narodził się w chwili gdy do domku wprowadziły się myszy. Przechodzą przez ściany z pomieszczeń "gospodarczych (komórki) . Dom jak pisałem jest z bali - nie ocieplony. Nie mam w planach go ocieplać - jednak chciałbym się dowiedzieć jak w tym przypadku "odciąć" część mieszkalną od części gospodarczej - tak by myszy nie miały tam dostępu.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Najlepiej odciąć kotem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s,vhs,n,42738712,f,540111251981103275127117_orig.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	134332

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam dom murowany a były lata że na jesień pułapkę na myszy 20 razy opróżniałem. Cegła czy bala -myszom wszystko jedno -Dopóki mają jedzenie.
    Wniosek-
    Albo jak przedmówca -kot
    Albo pułapki
    A przede wszystkim posprzątać okruszki,resztki jedzenia aby myszy nie miały co jeść.

    Odciąć się w sumie nie da. myszy zawsze znajdą wejście.
    Pozdrawiam

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    boozman

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    znakomita porada. Wolałbym jednak rozwiązanie bardziej techniczne i o takie rady bym prosił. To portal budowlany a nie zoologiczny
    Zaznaczam że dom nie jest zamieszkały - to domek letniskowy - wiec okruszki itp itd nie zwabiają myszy. Jednak za każdym razem po kilku miesiącach gdy tam się pojawiamy znajdujemy zdechłe myszy i podczas pobytu grasują po domu. Nigdy wcześniej tego problemu tam nie było - pojawił się kilka lat temu.
    Gdzieś czytałem o siatkach z drobnymi oczkami. W zasadzie gryzonie przedostają się tylko przez ścianę od łazienki która przylega do pomieszczenia gospodarczego. Do ścian z bali ktoś poprzybijał drewniany płyty tak więc bale w połączeniu z płytami utworzyły korytarze dla myszy. Płyty leżą tylko na fragmentach ścian. Więc myszy mają swobodny dostęp do domu.
    Co więc w przypadku siatek? Ze wzglądów estetycznych czy ścianę z bali można otynkowoać pozostawiając wewnątrz siatkę?
    Ostatnio edytowane przez boozman ; 02-09-2012 o 14:10 Powód: dopisek

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał boozman Zobacz post
    Gdzieś czytałem o siatkach z drobnymi oczkami. W zasadzie gryzonie przedostają się tylko przez ścianę od łazienki która przylega do pomieszczenia gospodarczego. Do ścian z bali ktoś poprzybijał drewniany płyty tak więc bale w połączeniu z płytami utworzyły korytarze dla myszy. Płyty leżą tylko na fragmentach ścian. Więc myszy mają swobodny dostęp do domu.
    Co więc w przypadku siatek? Ze wzglądów estetycznych czy ścianę z bali można otynkowoać pozostawiając wewnątrz siatkę?
    Tynkowanie ściany z bali można wykonać przy balach struganych tj. o przekrojach prostokątnych lub kwadratowych. Przy balach naturalnie okrągłych ze względów estetycznych tynkowania nie stosuje się.
    Zagadka: Najładniejszy dom drewniany 2010 roku wybudowany został przez ....

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zorrk Zobacz post
    Ja mam dom murowany a były lata że na jesień pułapkę na myszy 20 razy opróżniałem. Cegła czy bala -myszom wszystko jedno -Dopóki mają jedzenie.
    Wniosek-
    Albo jak przedmówca -kot
    Albo pułapki
    A przede wszystkim posprzątać okruszki,resztki jedzenia aby myszy nie miały co jeść.

    Odciąć się w sumie nie da. myszy zawsze znajdą wejście.
    W zupelności sie zgadzam, nie ma skutecznej rady na to by ich nigdy nie bylo, drewno, beton, siatki itp z czasem to i tak przejda, kot, pulapka albo trutka przez jakis czas a pozniej tylko posprzatac

    Pozdrawiam
    Polakowski Kamil
    Zadowolenie klienta ze wzajemnej wspolpracy... Bezcenne...

  7. #7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony