dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 72
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1427
  1. #221

    Domyślnie

    Dziękuję , odezwę się na priv.
    pozdrawiam

  2. #222

    Domyślnie

    Hej,

    Czy ktoś z Was zmniejszał okna?? A jeśli tak to na jaki rozmiar?? Mi sie podobają albo jedna szyba (w sensie żeby nie były dzielone), albo prostokątne wąskie podłużne poziome. Jednak nie wiem jak by to wyglądało w takim projekcie, czy pasowałyby ogólnie do bryły budynku

  3. #223

    Domyślnie

    Anna 88
    My zmniejszaliśmy okna te o wymiarach 180x160 na 180x150 czyli tak delikatnie, bez szaleństw Kusiło mnie bardziej je zmniejszyć, ale właśnie bałam się , że dom straci na wygladzie.
    P.S. Mi też podobają się okna prostokątne

  4. #224
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    my przemurowaliśmy jedną dodatkową warstwę silikatów w kuchni(22cm) ponieważ okno jest nad zlewem a na oryginalnej wysokości zmywając chlapało by się okno a tak jest powyżej.

  5. #225
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pola24

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    sierakowice
    Kod pocztowy
    83-340
    Posty
    45

    Domyślnie

    mówicie o tych oknach z przodu? My chcemy je wyrównać żeby były jednej wysokości bo to szpeci dom moim zdaniem.
    My właśnie wczoraj zalaliśmy strop nad piwnicą, bo zrobilismy pod garażem.

  6. #226
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    z przodu to faktycznie też wyrównaliśmy bo nijak to nie wyglądało.

  7. #227

    Domyślnie

    Hej

    A macie może jakieś zdjęcia z pomieszczeń na górze?? Pokoje i łazienkę?? Chciałabym zobaczyc jak to wygląda. Np skosy i wielkośc pomieszczeń

  8. #228

    Domyślnie

    Do zyh
    czyli teraz to okno w przodzie od łazienki po wyrównianiu jakie ma wymiary? (według projektu o ile dobrze pamiętam jest 110x130)

    Przyłączam się do Anny 88 i również proszę o zdjęcia z pomieszczeń na górze

  9. #229
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    jutro po południu postaram się zrobić zdjęcia od frontu ponieważ działowej na górze ścianki jeszcze nie ma

  10. #230

    Domyślnie

    wrzucam kilka zdjec naszego realnego byc moze komus sie przydzadza,szczególnie zmiana w wyrównaniu okien wzgledem tego co jest w projekcie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010176.jpg
Wyświetleń:	706
Rozmiar:	56,5 KB
ID:	269339   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010218.jpg
Wyświetleń:	692
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	269340   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010234.jpg
Wyświetleń:	685
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	269341   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010050.jpg
Wyświetleń:	619
Rozmiar:	48,8 KB
ID:	269342   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000919.jpg
Wyświetleń:	630
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	269343  


  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sandra25 Zobacz post
    wrzucam kilka zdjec naszego realnego byc moze komus sie przydzadza,szczególnie zmiana w wyrównaniu okien wzgledem tego co jest w projekcie
    Sandra25, a powiedź czy tylko te okna u góry z pokoju i łazienki zmienialiście, a reszta jest wedle projektu? Czy inne również?? Jeśli tak to na jakie wymiary?

  12. #232

    Domyślnie Realny

    Cytat Napisał Anna 88 Zobacz post
    Sandra25, a powiedź czy tylko te okna u góry z pokoju i łazienki zmienialiście, a reszta jest wedle projektu? Czy inne również?? Jeśli tak to na jakie wymiary?
    Zmiana dotyczyła tylko pokoju na górze i łazienki, reszta okien zgodnie z projektem. Poza tym usunęliśmy wykusz w kuchni, przez co zwiększyliśmy sobie jeszcze salon i pokoj/ gabinet o dodatkowe kilkadziesiąt cm. Mamy też podniesioną sciąnkę kolankową w związku z czym skosy są wysoko i pokoje sa ustawne, komin w salonie mamy w środku a nie tak jak w projekcie. Zmieniliśmy też układ drzwi dwoch pokoi balkonowych, skosy jak widać na zdjęciu robilismy betonowe, mamy dodatkowy komin w związku z czym wszystkie pokoje mamy wentylowane. Myślę że większość zmian wypisałam. Teraz czekamy z niecierpliwością na wykończenie dachu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010056.JPG
Wyświetleń:	454
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	269448   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010063.JPG
Wyświetleń:	436
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	269449  
    Ostatnio edytowane przez Sandra25 ; 09-07-2014 o 21:06

  13. #233
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sasza78

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    sandra 25 domek super się prezentuje.. już się nie mogę doczekać jak bedziemy na tym etapie co wy. możesz napisac ile wyniosła was więzba?? i jaką dachówkę planujecie?? domek naprawde bomba...

  14. #234
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sasza78

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    sandra skąd pomysł na te skosy betonowe?? zaciekawiło mnie to bardzo???

  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał sasza78 Zobacz post
    sandra skąd pomysł na te skosy betonowe?? zaciekawiło mnie to bardzo???
    Witam, więżba dachowa wyniosła nas około 6 tysięcy plus robocizna. A skosy betonowe są poprostu dużo lepsze i nie pękają tak przede wszystkim. Większość naszych znajomych które nie zrobiły skosów betonowych żałuje ponieważ pęknięć jest sporo. Fakt betonowe wychodzą troche drożej ale z pewnością warto zainwestować, w koncu to inwestycja na całe życie

  16. #236
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sasza78

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    cena naprawdę fajna, w naszej okolicy jest dużo drożej..trzeba się bedzie ostro targować

  17. #237
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bratpit77
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sandra25 Zobacz post
    wrzucam kilka zdjec naszego realnego byc moze komus sie przydzadza,szczególnie zmiana w wyrównaniu okien wzgledem tego co jest w projekcie
    Widzę jeden mały problem który jest w projekcie. U mnie było tak samo to dziura między schodami a małą łazienką. Przy tynkowaniu głowiliśmy się jak to zaślepić i wytynkować. Budującym od razu radzę na to zwrócić uwagę i przedłużyć stopień o szerokość cegły tak żeby szło to spokojnie zamurować

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000919.jpg
Wyświetleń:	518
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	269647
    Ostatnio edytowane przez bratpit77 ; 11-07-2014 o 06:20

  18. #238
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rawenalodzkie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Łowicz
    Kod pocztowy
    99-400
    Posty
    16

    Domyślnie

    Heja

    mam pytanie odnosnie komina. Jaki system kominowy macie zamontowany?

    fundament pod komin w projekcie ma wymiar niestandardowy, bo 49 cm. System z firm ktore przeglądałem mają ten wymiar rowny 50cm. Nie wspomne od zalecanej odległości od ściany 2cm i jesli ktos zamienił bloczek na porotherm to jeszcze +0.5 cm, a z tego co sie dowiedzialem u producentów element komina systemowego nie może mieć zwisu.

    Czy faktycznie kupiliscie system u producenta wspomnianego w projekcie? Ich system faktycznie sie miesci (pomijajac 2cm odstepu od ściany), ale projekt ogranicza juz do konkretnego producenta.

    Inna sprawa: kanał odprowadzający spaliny od kominka jest w elemencie razem z wentylacją, co w tej konfiguracji uniemożliwia dostęp i zamontowanie drzwiczek rewizyjnych.

    Dajcie znac jak to rozwiązaliście pls. Jestem przed właśnie budową komina i zastanawiam się co wybrać.

    Co do 2 cm odstepu od sciany info znalazlem tutaj:
    http://muratordom.pl/budowa/dachy-i-...,17_11605.html

    pozdrawiam
    Buduję: Rawena z modyfikacjami.

  19. #239

    Domyślnie Komin

    Cytat Napisał rawenalodzkie Zobacz post
    Heja

    mam pytanie odnosnie komina. Jaki system kominowy macie zamontowany?

    fundament pod komin w projekcie ma wymiar niestandardowy, bo 49 cm. System z firm ktore przeglądałem mają ten wymiar rowny 50cm. Nie wspomne od zalecanej odległości od ściany 2cm i jesli ktos zamienił bloczek na porotherm to jeszcze +0.5 cm, a z tego co sie dowiedzialem u producentów element komina systemowego nie może mieć zwisu.

    Czy faktycznie kupiliscie system u producenta wspomnianego w projekcie? Ich system faktycznie sie miesci (pomijajac 2cm odstepu od ściany), ale projekt ogranicza juz do konkretnego producenta.

    Inna sprawa: kanał odprowadzający spaliny od kominka jest w elemencie razem z wentylacją, co w tej konfiguracji uniemożliwia dostęp i zamontowanie drzwiczek rewizyjnych.

    Dajcie znac jak to rozwiązaliście pls. Jestem przed właśnie budową komina i zastanawiam się co wybrać.

    Co do 2 cm odstepu od sciany info znalazlem tutaj:
    http://muratordom.pl/budowa/dachy-i-...,17_11605.html

    pozdrawiam
    System kominowy CJBLOK jeżeli chodzi o salon to w projekcie przenieślismy komin do środka budynku, stopa pod komin na etapie fundamentów została powiększona o kilkanaście cm, tak na wszelki wypadek gdybym stwierdził że chce dołożyć dodatkowe kominy wentylacyjne, co zreszta też zrobilem. Pierwsza kondygnacja w salonie zastosowany został wkład kominowy rura 200 mm od drugiej płyty został zamontowany dodatkowo potrójny pustak kominowy wentylacyjny co umożliwia wentylacje pokoi nad salonem (z balkonem). Skosy betonowe umożliwiły wsparcie powiększonego komina na drugiej płycie budynku co niemożliwie jest w przypadku standardowego stropu lekkiego. Natomiast trzeci otwór wentylacyjny zostanie otwarty na strychu ze względu na możliwość wentylacji samego strychu. Mąż wyszedł z założenia ze chce kazde pomieszczenie miec zaopatrzone w wentylacje co tez nam sie udało ,wiadomo sa straty ciepła ale wentylacje zawsze mozna zatkać a dołozyc ja w pomieszczeniu juz po budowie jest mało realne,Nie małym problemem jestr wentylacja w pokoju na parterze której poprostu nie ma a my chcemy miec tam sypialnie a zadne okno mikro nie zapewni jej dostatecznie,dlatego tez komin został przeniesiony na sciane nosna pomiedzy pokojem a kuchnia co pozwala to na wentylacje potrójną dwie komory z kuchni wentylacja plus okap oraz wentylacja z pokoju w naszym przypadku sypialni ,u nas zamiast grzybków dachowych w tym miejscu mamy komin klinkierowy.Co do odległosci komina od sciany to pierwsze sie z tym spotykam,nie chce narazic sie fachowcom znawcom tematu ale wg meza nie jest to potrzebne dlatego nie ma sensu tego robić.Jak moge doradzic a raczej mój mąż to lepiej dołozyc troche pieniazków w te kominy a zaprocentuje to w przyszłości ,Projekt sugeruje typ komina czy producenta lecz wybór zawsze nalezy do nas .pozdrawiam

  20. #240

    Domyślnie

    Drzewo watro zadatkowac i zamawiac zimą okolice stycznia ,jest wtedy nawet o 200zł na kubiku taniej ,tartaki nie maja takiego przerobu i tak nie schodzi wiezba wiec mozna wynegocjowac troszke lepsza cene

Strona 12 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony