dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 72
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1427
  1. #241

    Domyślnie

    Dachowki nie bedzie,pewnie nie jednego to zaskoczy cos co wraca do lask blacha trapezowa T 20 czarny mat,na prostzm dachu bardzo ladnie wyglada a jest duzo trwalsza i mocniejsza.Jak ktos kupuje projekt niech za wczasu zamieni drabine dla kominiarza i lawke na wlaz jest tanszy i praktyczniejszy .

  2. #242
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna 88 Zobacz post
    Hej

    A macie może jakieś zdjęcia z pomieszczeń na górze?? Pokoje i łazienkę?? Chciałabym zobaczyc jak to wygląda. Np skosy i wielkośc pomieszczeń
    Wklejam najświeższe fotki. Mamy już wylewki i zaczęliśmy wykończeniówkę - od garażu - kładą się płytki.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wn1.jpg
Wyświetleń:	1346
Rozmiar:	15,7 KB
ID:	269810Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wn2.jpg
Wyświetleń:	1380
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	269811Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wn3.jpg
Wyświetleń:	1301
Rozmiar:	16,7 KB
ID:	269812 Pokoje są super, przy wzroście 166cm stoję praktycznie przy samej ściance kolankowej a nie podnosiliśmy jej wcale. U nas drzwi do tych dwóch pokoi są na wprost, nie pod ukosem jak to jest w projekcie i w związku z tym jeden pokój jest odrobinę węższy. Co do okna w łazience - bardzo żałuję że nie zrobiliśmy go na tym samym poziomie co okno w sypialni ale trudno się mówi.

  3. #243
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    Jeszcze łazienka - niestety mam tylko takie zdjęcie.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wn4.jpg
Wyświetleń:	925
Rozmiar:	15,9 KB
ID:	269813

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał picco Zobacz post
    Jeszcze łazienka - niestety mam tylko takie zdjęcie.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wn4.jpg
Wyświetleń:	925
Rozmiar:	15,9 KB
ID:	269813
    Picco
    Dzięki Ci wielkie za zdjęcia, długo na nie czekałam, a ciekawość mnie zżerała Wygląda to naprawdę fajnie Co do ścianki kolankowej to cieszę się że nie jest taka niska, bo pokoje będą ustawne i można coś pod tą ścianą postawić

    Dzięki jeszcze raz

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał rawenalodzkie Zobacz post
    Heja

    mam pytanie odnosnie komina. Jaki system kominowy macie zamontowany?

    fundament pod komin w projekcie ma wymiar niestandardowy, bo 49 cm. System z firm ktore przeglądałem mają ten wymiar rowny 50cm. Nie wspomne od zalecanej odległości od ściany 2cm i jesli ktos zamienił bloczek na porotherm to jeszcze +0.5 cm, a z tego co sie dowiedzialem u producentów element komina systemowego nie może mieć zwisu.

    Czy faktycznie kupiliscie system u producenta wspomnianego w projekcie? Ich system faktycznie sie miesci (pomijajac 2cm odstepu od ściany), ale projekt ogranicza juz do konkretnego producenta.

    Inna sprawa: kanał odprowadzający spaliny od kominka jest w elemencie razem z wentylacją, co w tej konfiguracji uniemożliwia dostęp i zamontowanie drzwiczek rewizyjnych.

    Dajcie znac jak to rozwiązaliście pls. Jestem przed właśnie budową komina i zastanawiam się co wybrać.

    Co do 2 cm odstepu od sciany info znalazlem tutaj:
    http://muratordom.pl/budowa/dachy-i-...,17_11605.html

    pozdrawiam


    Witam my kominy dziś murowaliśmy .Problem kominów rozwiązaliśmy w ten sposób że drzwiczki rewizyjne są wycięte w ciągu wentylacyjnym zaraz nad nimi zasklepiliśmy otwór. Wentylacja i tak idzie od góry więc takie rozwiązanie jest dobre trzeba bedzie kupić tylko jeszcze jedna pare drzwiczek. Mówię teraz o kominie od kominka taka zmiana pozwoliła na to że drzwiczek rewizji od kominka nie będzie w salonie, zrobiliśmy tak też ze względu na to że nasz kominek będzie w rogu ściany ustawiony pod kątem 45 stopni do ściany a rewiza szpeciła by też ściane, po za budowaniu kominka w przypadku gdy rewizja jest koło niego jest bardzo utrudniony dostęp.
    Dylatacja 2cm nie jest potrzebna przy ścianie taka duża wystarczy tylko kilka mm.

  6. #246
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sasza78

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał picco Zobacz post
    Wklejam najświeższe fotki. Mamy już wylewki i zaczęliśmy wykończeniówkę - od garażu - kładą się płytki.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wn1.jpg
Wyświetleń:	1346
Rozmiar:	15,7 KB
ID:	269810Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wn2.jpg
Wyświetleń:	1380
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	269811Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wn3.jpg
Wyświetleń:	1301
Rozmiar:	16,7 KB
ID:	269812 Pokoje są super, przy wzroście 166cm stoję praktycznie przy samej ściance kolankowej a nie podnosiliśmy jej wcale. U nas drzwi do tych dwóch pokoi są na wprost, nie pod ukosem jak to jest w projekcie i w związku z tym jeden pokój jest odrobinę węższy. Co do okna w łazience - bardzo żałuję że nie zrobiliśmy go na tym samym poziomie co okno w sypialni ale trudno się mówi.
    ale super się prezntuje góra.. fajne pokoje wyszły rewelacja

  7. #247
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Huskyy

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Gostyń
    Kod pocztowy
    63-800
    Posty
    4

    Domyślnie

    @Picco: super pokoiki. Czy mozesz podac mi rozmiary Waszych okien? (balkonowe i to w pokoju nad garazem i jesli mozna to rowniez okno w salonie, jadalni i kuchni)?

    Jakie sa wysokosci scianki kolankowej w domu i nad garazem?

    Ja z zona zdecydowalem sie na adaptacje projektu indywidualnego wzorowanego na projekcie Realny 2. Wasze domy wygladaja niesamowicie.

  8. #248
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Huskyy Zobacz post
    @Picco: super pokoiki. Czy mozesz podac mi rozmiary Waszych okien? (balkonowe i to w pokoju nad garazem i jesli mozna to rowniez okno w salonie, jadalni i kuchni)?

    Jakie sa wysokosci scianki kolankowej w domu i nad garazem?

    Ja z zona zdecydowalem sie na adaptacje projektu indywidualnego wzorowanego na projekcie Realny 2. Wasze domy wygladaja niesamowicie.
    Nie zmienialiśmy wymiarów okien w stosunku do tych w projekcie z tym, że w pokojach na górze są balkonowe 180x210 bo nie chcieliśmy "doklejanego" okna do drzwi balkonowych szczególnie, że mamy wszędzie podłogówkę więc nie potrzebowaliśmy tam miejsca na grzejnik. Ścianka kolankowa również taka jak w projekcie. Jak będę na budowie mogę zmierzyć dokładnie jaka wyszła po tynkach i wylewkach. W domu IMO jest ok, nad garażem mogłaby być wyższa ale baliśmy się podnosić. Jednak mimo wszystko po wydzieleniu pralni nad garażem i garderoby został tam jeszcze bardzo duży i przestronny pokój (mamy garaż dwustanowiskowy) i jedyne co można mu zarzucić to właśnie niedostateczna ilość światła - teraz rozważałabym tam jeszcze dodatkowo okno dachowe.

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał picco Zobacz post
    Nie zmienialiśmy wymiarów okien w stosunku do tych w projekcie z tym, że w pokojach na górze są balkonowe 180x210 bo nie chcieliśmy "doklejanego" okna do drzwi balkonowych szczególnie, że mamy wszędzie podłogówkę więc nie potrzebowaliśmy tam miejsca na grzejnik. Ścianka kolankowa również taka jak w projekcie. Jak będę na budowie mogę zmierzyć dokładnie jaka wyszła po tynkach i wylewkach. W domu IMO jest ok, nad garażem mogłaby być wyższa ale baliśmy się podnosić. Jednak mimo wszystko po wydzieleniu pralni nad garażem i garderoby został tam jeszcze bardzo duży i przestronny pokój (mamy garaż dwustanowiskowy) i jedyne co można mu zarzucić to właśnie niedostateczna ilość światła - teraz rozważałabym tam jeszcze dodatkowo okno dachowe.
    Picco, a czy powiedziałabyś albo pokazała (zdjęcia ;D) jak to zrobiliście, w sensie garderobę i pralnie nad garażem? My również chcemy tak zrobić, ale zastanawiam się ciągle jak. Początkowo chciałam drzwi w łazience z których będzie się przechodzić do pralni nad garażem, ale raczej było to niemożliwe do zrobienia, więc teraz myślę żeby tą część strychu po lewej stronie zagospodarować na pralnie, ale wtedy jak by to wylgadało? Z półpiętra drzwi na strych, a tam kolejne drzwi po lewej stronie do pralni a na wprost do pokoju?? czy może nie macie drzwi z półpiętra tylko tak jakby korytarz i drzwi do pralni a drugie drzwi do pokoju ?? Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiesz, bo chyba trochę zawile napisałam....

  10. #250
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    Też myślałam o drzwiach w łazience z przejściem do pralni ale w miejscu przejścia zdecydowaliśmy że zrobimy prysznic. Pralnia miała być właśnie po lewej stronie wchodząc na półpiętro ale jak postawili ścianki działowe to okazało się że dużo lepszym miejscem będzie strona prawa gdzie oprócz pralki wstawimy suszarkę albo dwie do bielizny i tym samym będzie pralnia i suszarnia w jednym W tym miejscu rozważałam też łazienkę dla gości bo pokój nad garażem będzie gościnny ale doszliśmy do wniosku że 3 łazienki nie są nam potrzebne W pralni wstawiliśmy okno dachowe.
    Tym samym wejście do pokoju gościnnego jest na wprost. A co do drzwi bezpośrednio ze schodów to nie będziemy ich mieć, tylko tunel i tak jak napisałaś coś w rodzaju korytarzyka.
    Acha ściankę wydzielającą pokój mamy postawioną tak, że ma on 3,40 m szerokości. Po lewej stronie kiedyś zrobimy zabudowę z drzwiami przesuwnymi, żeby kolejnych drzwi nie wstawiać, zresztą to pomieszczenie jest malutkie biorąc pod uwagę niską ściankę kolankową.

  11. #251
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sasza78

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał picco Zobacz post
    Też myślałam o drzwiach w łazience z przejściem do pralni ale w miejscu przejścia zdecydowaliśmy że zrobimy prysznic. Pralnia miała być właśnie po lewej stronie wchodząc na półpiętro ale jak postawili ścianki działowe to okazało się że dużo lepszym miejscem będzie strona prawa gdzie oprócz pralki wstawimy suszarkę albo dwie do bielizny i tym samym będzie pralnia i suszarnia w jednym W tym miejscu rozważałam też łazienkę dla gości bo pokój nad garażem będzie gościnny ale doszliśmy do wniosku że 3 łazienki nie są nam potrzebne W pralni wstawiliśmy okno dachowe.
    Tym samym wejście do pokoju gościnnego jest na wprost. A co do drzwi bezpośrednio ze schodów to nie będziemy ich mieć, tylko tunel i tak jak napisałaś coś w rodzaju korytarzyka.
    Acha ściankę wydzielającą pokój mamy postawioną tak, że ma on 3,40 m szerokości. Po lewej stronie kiedyś zrobimy zabudowę z drzwiami przesuwnymi, żeby kolejnych drzwi nie wstawiać, zresztą to pomieszczenie jest malutkie biorąc pod uwagę niską ściankę kolankową.
    moglibyście zamieścic fotke z projektu jak dokładnie to wygląda na stryszku.jęzeli macie to rozrysowane. my tez myslimy o wydzieleniu tam pokoju garderoby i pralni..ale jak planuje to kiepsko to wychodzi.a jednak jest to duże pomieszczenie warto je fajnie zagospodarować.. myslałam zeby zrobić go po stronie lewej tam gdzie jest komin bo wydaje mi się ta wnęka większa. my mamy odbicie lustrzane . jakie ogrzewanie zalpanowaliście w tych miejscach??

  12. #252
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sasza78

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    a może masz jakies fotki na półpiętrze jak wygląda ten tunelik teraz???

  13. #253
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Huskyy

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Gostyń
    Kod pocztowy
    63-800
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał picco Zobacz post
    Nie zmienialiśmy wymiarów okien w stosunku do tych w projekcie z tym, że w pokojach na górze są balkonowe 180x210 bo nie chcieliśmy "doklejanego" okna do drzwi balkonowych szczególnie, że mamy wszędzie podłogówkę więc nie potrzebowaliśmy tam miejsca na grzejnik. Ścianka kolankowa również taka jak w projekcie. Jak będę na budowie mogę zmierzyć dokładnie jaka wyszła po tynkach i wylewkach. W domu IMO jest ok, nad garażem mogłaby być wyższa ale baliśmy się podnosić. Jednak mimo wszystko po wydzieleniu pralni nad garażem i garderoby został tam jeszcze bardzo duży i przestronny pokój (mamy garaż dwustanowiskowy) i jedyne co można mu zarzucić to właśnie niedostateczna ilość światła - teraz rozważałabym tam jeszcze dodatkowo okno dachowe.
    Super, dzieki! A jakie rozmiary maja okna w salonie, jadalni i kuchni? Ja tez buduje z garazem dwustanowiskowym i nad garazem bede mial swoja oaze spokoju. Juz ustalilem z zona ze marzy mi sie tam stojacy na srodku stol bilardowy

  14. #254
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tryfan
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-354
    Posty
    42

    Domyślnie

    Temat: strop.
    Pytanie do tych co już mają, albo się znają... Dzisiaj nasi budowlańcy stwierdzili, że ze względu na to, że strop nad garażem jest niżej niż strop nad resztą domu, trzeba będzie wylewać te stropy osobno i to wydłuży czas budowy. Bo najpierw trzeba wylać strop nad garażem, potem wymurować resztę ściany między garażem a domem i wtedy dopiero zalać strop nad resztą domu. Możecie potwierdzić / zaprzeczyć? Z góry dziękuję.
    Co z tego, że rurę Pan trzy razy mierzył, skoro montowałem ją ja??

    Będzie Pan zadowolony...

  15. #255

    Domyślnie

    Cytat Napisał tryfan Zobacz post
    Temat: strop.
    Pytanie do tych co już mają, albo się znają... Dzisiaj nasi budowlańcy stwierdzili, że ze względu na to, że strop nad garażem jest niżej niż strop nad resztą domu, trzeba będzie wylewać te stropy osobno i to wydłuży czas budowy. Bo najpierw trzeba wylać strop nad garażem, potem wymurować resztę ściany między garażem a domem i wtedy dopiero zalać strop nad resztą domu. Możecie potwierdzić / zaprzeczyć? Z góry dziękuję.
    Potwierdzam, u nas tez tak było najpierw wylany był strop nad garażem, a potem cała reszta o której piszesz, ale jakoś nie pamietak zeby szczegolnie to wydłużyło czas budowy. Pozdrawiam

  16. #256

    Domyślnie

    My rowniez potwierdzamy pierw strop nad garazem bedzie robiony a potem nad domem (jestesmy w trakcie robienia jutro ma przyjsc strop). Mam jeszcze pytanie odnosnie schodow czy zostawialiscie jak w projekcie 90 cm czy moze zwiekszaliscie na szersze na 100 cm. My sie zastanawiamy czy tak nie zrobic. Wygodniejsze chyba beda i dwie osoby sie lepiej mina....

  17. #257
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tryfan
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-354
    Posty
    42

    Domyślnie

    Sandra25 i Anna88 - dziękuję za odpowiedź i potwierdzenie. W pierwszym momencie zaskoczyła mnie ta wiadomość, ale w międzyczasie rozmawiałem jeszcze z moją ekipą i potwierdzili i przetłumaczyli dlaczego tak a nie inaczej. Jestem spokojniejszy.

    Co do schodów - my nie zmienialiśmy względem projektu.
    Co z tego, że rurę Pan trzy razy mierzył, skoro montowałem ją ja??

    Będzie Pan zadowolony...

  18. #258

    Domyślnie Schody

    Cytat Napisał Anna 88 Zobacz post
    My rowniez potwierdzamy pierw strop nad garazem bedzie robiony a potem nad domem (jestesmy w trakcie robienia jutro ma przyjsc strop). Mam jeszcze pytanie odnosnie schodow czy zostawialiscie jak w projekcie 90 cm czy moze zwiekszaliscie na szersze na 100 cm. My sie zastanawiamy czy tak nie zrobic. Wygodniejsze chyba beda i dwie osoby sie lepiej mina....
    Jeśli chodzi o schody to mamy takie jak w projekcie, faktycznie sa trochę strome, ale nie było tam wielkich możliwości zmiany bez wprowadzania wówczas ewentualnych zmian w łazience. Nie chcielismy zmniejszac łazienki, bo i tak jest niewielka a zależy nam żeby na dole był prysznic wiec schody zostaly takie jak w projekcie. Myślę ze to kwestia przyzwyczajenia sie do nich poprostu

  19. #259
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    Poniższe zdjęcie to korytarzyk nad garażem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gora1.jpg
Wyświetleń:	971
Rozmiar:	14,4 KB
ID:	270886

    pralnia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pralnia.jpg
Wyświetleń:	883
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	270887

    Pokój nad garażem. Tak mniej więcej wyszły ścianki kolankowe, ale zapomniałam zmierzyć. Pokój jest jednak przestronny gdyż zdecydowałam zostawić jętki, nie są jeszcze wyszlifowane ale wydaje mi się że końcowy efekt powinien być fajny
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokoj.jpg
Wyświetleń:	877
Rozmiar:	25,3 KB
ID:	270888Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokoj2.jpg
Wyświetleń:	817
Rozmiar:	14,2 KB
ID:	270889

    Przepraszam za bałagan

    Cytat Napisał sasza78 Zobacz post
    a może masz jakies fotki na półpiętrze jak wygląda ten tunelik teraz???

  20. #260
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał sasza78 Zobacz post
    moglibyście zamieścic fotke z projektu jak dokładnie to wygląda na stryszku.jęzeli macie to rozrysowane. my tez myslimy o wydzieleniu tam pokoju garderoby i pralni..ale jak planuje to kiepsko to wychodzi.a jednak jest to duże pomieszczenie warto je fajnie zagospodarować.. myslałam zeby zrobić go po stronie lewej tam gdzie jest komin bo wydaje mi się ta wnęka większa. my mamy odbicie lustrzane . jakie ogrzewanie zalpanowaliście w tych miejscach??
    Spróbuję jutro zrobić to zdjęcie z projektu. Skoro u Was jest odbicie lustrzane to chyba myślicie podobnie jak my to zrobiliśmy
    Co do ogrzewania to w całym domu mamy podłogówkę, w garażu i nad garażem także.

Strona 13 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony