dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 72
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1427
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    patrycjam3

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-364
    Posty
    4

    Domyślnie

    PrzemoFG mógłbyś wstawić zdjecia ?

    pola24 również uważam, że piwnica chociaż niewielka jest potrzeba.

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kaluza
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Budujemy domek wzorowany na Rawenie z pewnymi przeróbkami. Zapraszamy na nasz blog ...
    http://www.asiagrzesiek.mojabudowa.pl/
    Niektóre zmiany widać już gołym okiem patrząc na wizualizację na naszym blogu, m.in. zamiast daszka nad kuchnią robimy balkon z lukarną, okna dachowe będą tylko dwa - w pralni - pomieszczenie nad garażem, gdzie wstawimy sciankę działową i uzyskamy pokój gdzie chcemy zrobić dużą garderobę - strych, a garderoby w sypialni (czyli pokoju nad gabinetem) nie będziemy mieć - zlikwidowaliśmy ją powiększając tym samym pokój. a wejście do pralni mamy w projekcie przez strych. co jeszcze... spiżarkę z kuchni wywalilismy i przenieslismy ją pod schody ale z wejsciem od garażu oczywiście - bo inaczej się nie da. w miejscu spiżarki w tym narożniku kuchni chcemy zabudowę lodówki i piekarnika na całej szerokości tej ścianki u nas będzie miała jakieś 150 cm szerokości. a przejście z kuchni do jadalni szerokie na 120. wejście do kuchni 160cm. zmieniliśmy też kształt przedpokoju na górze poprzez zmianę ustawienia drzwi do bliźniaczych pokoi. planujemy rekuperację w związku z tym bedziemy mieć tylko jeden komin - wspólny dla kotłowni i kominka w salonie.

    Jesteśmy na etapie fundamentów. Czekamy na wiosnę i ruszamy z murami.
    Mam prośbę jeśli ktoś już postawił Rawenę Realny lub Milenę to proszę o jakieś zdjęcia na maila [email protected] bo widzę że tu na forum nie chętnie chcecie się dzielić a uważam że to błąd

    Pozdrawiam
    Asia

  3. #63

    Domyślnie

    Witam,


    Ja również jeżeli to oczywiście możliwe bardzo prosiłabym o zdjęcia na adres [email protected] Właśnie odebraliśmy pozwolenie na budowę. Budujemy Rawenę II, ale ze względu na wymiar troszeczkę nie mieściła się na działce. Musieliśmy zmniejszyć garaż o 36 cm i niestety ścianę tą od strony wykuszu. Przez to zmniejszyły się nam pomieszczenia na dole oraz na górze. Zastanawiamy się, jak to obejść i jeszcze będziemy na ten temat rozmawiać z Panią architekt, jednak przydałoby się mieć jakieś wyobrażenie jak wyglądają teraz te pomieszczenia, zgodnie z oryginałem. Co do spiżarki to również chcemy ją zlikwidować i zastanawiamy się czy nie umieścić jej w kotłowni wstawiając ściankę działową i drzwi z garażu. Dobrze zaizolowac aby nie wchodziło ciepło. Co do strychu także chcemy w tym miejscu zrobić pralnię, suszarnię itp. Sciana dzieląca wyjście z kuchni do salonu została zlikwidowana i zrobiony ma być podciąg. Zostają jedynie dwie ściany które pozostają po spiżarce tworząc kąt 90 stopni gdzie ma być barek albo stół.

    Pozdrawiam

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    Witam
    Na dniach kończę fundamenty Mileny Multi-Comfort a od wiosny mury w górę, jedyne zmiany to poszerzenie do maksymalnego wymiaru działki, ślepa ściana w garażu przez co musieliśmy zaprojektować okna dachowe w pomieszczeniu nad garażem. Jeżeli ktoś chciałby obejrzeć to zapraszam do Biłgoraja
    Pozdr

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sandra11

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    3

    Domyślnie Projekt realny

    Witam, razem z mężem zamknęliśmy etap zero. Fundamenty mamy juz gotowe i przygotowane na zime. W wolnej chwili wrzucę parę zdjęć z kopania fundamentow . Na wiosne ruszamy z murami. Pozdrawiam

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    Witam,

    U nas w zeszły czwartek zalany został strop nad parterem. Trwają rozmowy co do dalszych prac. Pogoda jak na razie jest łaskawa ale wiadomo że zmienić się może w każdej chwili

    Super pomysł z ta spiżarką pod schodami i wejściem do niej od garażu. Aż szkoda że nie pomyśleliśmy też o tym.

  7. #67
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kaluza
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał picco Zobacz post
    Witam,

    U nas w zeszły czwartek zalany został strop nad parterem. Trwają rozmowy co do dalszych prac. Pogoda jak na razie jest łaskawa ale wiadomo że zmienić się może w każdej chwili

    Super pomysł z ta spiżarką pod schodami i wejściem do niej od garażu. Aż szkoda że nie pomyśleliśmy też o tym.

    Zawsze można wyburzyć ściankę
    My na etapie zmian w projekcie analizowaliśmy wszystko i nasz architekt miał z nami przechlapane, bo zmienialiśmy coś, a za tydzień dzwoniliśmy do niego, że ma być jeszcze inaczej albo że zostaje wersja początkowa. Ale wiele rzeczy nie da się ogarnąć na etapie adaptacji i pewnie będą wychodzić w czasie robót babole, które przeoczyliśmy

    A nie boicie się, że mróz w nocy może mieć jakiś wpływ na zaprawę i beton?

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bratpit77
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał picco Zobacz post
    Witam,

    Super pomysł z ta spiżarką pod schodami i wejściem do niej od garażu. Aż szkoda że nie pomyśleliśmy też o tym.
    my zrobiliśmy pod schodami miejsce na pralkę z otworem od małej łazienki szkoda tego zamurowywać

  9. #69
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sandra11

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    3

    Domyślnie Projekt realny- fundamenty

    Witam, probowałam dodać zdjęcia z fundamentami realnego, ale mam z tym klopoty. Jak ktoś chce to moge ewentualnie wysłać na meila, chyba ze ktos napisze jak sie dodaje zdjecia, bo ja probuje i niestety nie dodaja mi sie chociaz robie wszystko zgodnie ze wskazowkami i nic z tego. Pozdrawiam

  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Obsydianka

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Krakow
    Kod pocztowy
    30-072
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś buduje Realnego w Małopolsce?
    Pozdrawiam,
    Kasia

  11. #71
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martas81

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich, my wybraliśmy projekt Milena II pracowni Dobre Domy, zaczynamy na wiosnę. Domek stawiamy w woj. mazowieckim. W życiu bloga nie prowadziłam ale kiedyś musi być ten pierwszy raz więc na pewno poszczególne etapy będę opisywać na mojabudowa.pl Pozdrawiam wszystkich - Marta
    Ostatnio edytowane przez martas81 ; 19-12-2013 o 10:41

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tryfan
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-354
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał milenka 2 Zobacz post
    Witam czy ktoś buduje Realnego lub Milenę na dolnym śląsku? zanim zaczniemy bardzo byśmy chcieli zobaczyć chociaż jeden z nich w realu .
    Hej

    My będziemy budować Rawenę pod Wrocławiem. No ale zaczynamy dopiero na wiosnę... Ale jakbyście zaczynali jeszcze później to nie widze problemu z oględzinami.
    Co z tego, że rurę Pan trzy razy mierzył, skoro montowałem ją ja??

    Będzie Pan zadowolony...

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PrzemoFG

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,
    Przedstawiam Państwu naszą Rawenę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4660.jpg
Wyświetleń:	1377
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	231908

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemoFG Zobacz post
    Witam,
    Przedstawiam Państwu naszą Rawenę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4660.jpg
Wyświetleń:	1377
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	231908
    Prezentuje się świetnie gratuluję i zazdroszczę tego etapu

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał tryfan Zobacz post
    Hej

    My będziemy budować Rawenę pod Wrocławiem. No ale zaczynamy dopiero na wiosnę... Ale jakbyście zaczynali jeszcze później to nie widze problemu z oględzinami.
    Witam dobrze wiedzieć odezwę się na priv.

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemoFG Zobacz post
    Witam,
    Przedstawiam Państwu naszą Rawenę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4660.jpg
Wyświetleń:	1377
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	231908
    Piękny dom, cudowny i wspaniały Lepiej się prezentuje niż na projekcie już nie mogę doczekać wiosny, kiedy i my zaczniemy budowę. A czy mogłabym prosić o więcej zdjęć np z tyłu domu i w środku wnętrza? Jaki mają Państwo kolor dachu (to jest ciemny brąz?) i czy wypust jest zgodnie z projektem czy trochę wydłużony?

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał tryfan Zobacz post
    Hej

    My będziemy budować Rawenę pod Wrocławiem. No ale zaczynamy dopiero na wiosnę... Ale jakbyście zaczynali jeszcze później to nie widze problemu z oględzinami.

    My również budujemy pod Wrocławiem? W jakiej części Pan buduję? My w stronę Trzebnicy

  18. #78
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ULAMAR

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Zyrardow
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,
    Razem z mężem jestem dosłownie krok przed decyzją zakupu projektu Raweny. Jednak przed tak ważnym wyborem chcielibyśmy zobaczyć na żywo jak dom się prezentuje. Czy może ktoś z Was ma już wybudowany ten dom w stanie surowym w województwie Mazowieckim bądź Łódzkim ?
    Pozdrawiam Ula.

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tryfan
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-354
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna 88 Zobacz post
    My również budujemy pod Wrocławiem? W jakiej części Pan buduję? My w stronę Trzebnicy
    My w Długołęce.
    Co z tego, że rurę Pan trzy razy mierzył, skoro montowałem ją ja??

    Będzie Pan zadowolony...

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pola24

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    sierakowice
    Kod pocztowy
    83-340
    Posty
    45

    Domyślnie

    Przemo ale ci zazdroszę!!! Ładny jest

    Widzę, że większość rusza na wiosnę.....ja chciałam miesiąc temu, ale mąż mówił że teraz to głupota bo mrozy mogą przyjść. A jest budowlańcem- sam buduje i wykończa. Także czekam na zimę i na czas kiedy zniknie.

    A czy ktoś jest z pomorskiego???? Tylko ja pomyślałam o piwnicy?

Strona 4 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony