dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 72
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1427
  1. #1021
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marod25

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszklakier Zobacz post
    Zwróciłem jedną paletę czyli na budowę ścian nośnych zużyłem 28 palet Solbetu 24x24x59 (może komuś jeszcze pomoże ta wiadomość)
    Witam ja zakupiłem 34 palety Solbetu 24x24x59 i pewnie trochę braknie na MILENĘ z podniesioną ścianą kolankową .
    Jeśli chodzi o zmiany w MILENIE to : zmniejszyłem okna na wymiar 150 x 180 czyli o 10 cm niższe i automatycznie okno tarasowe będzie miało 230 cm.
    Zamieniłem też kuchnię z gabinetem gdyż żona chciała zamkniętą a i mi spodobał się ten pomysł gdyż będzie od wejścia a co do wentylacji grawitacyjnej coś się wymyśli. Planuję 1. Wypuścić daszek nad wykuszą. 2.Zostawić wnękę pod schodami w łazience. 3. Zrównać okno łazienki górnej z oknem w sypialni.

  2. #1022
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    koleżanka chciała zobaczyć zdjęcia domku więc i tu wkleję, elewacja w tym roku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160208_162557.jpg
Wyświetleń:	974
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	346497
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160209_163748.jpg
Wyświetleń:	601
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	346498
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160209_163927.jpg
Wyświetleń:	622
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	346499
    "Milena"-Dobre Domy, pow. grzanych podłóg ok 160m2,użytkowa ok 123m2,kubatura ok 510m3, Ściany silikat 24cm + 24cm styropianu 0,031, strop murowany z połówki H+H i 20cm styropianu 0,031 na zakładkę, podłoga na parterze 30cm styropianu 0,031, garaż w bryle, na ścianie wspólnej i suficie 10cm 0,31, okna trzyszybowe w warstwie ocieplenia, pompa ciepła 10kW P/W z buforem 400l(w tym 120 CWU), ogrzewanie podłogowe.

  3. #1023
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sergiejt

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-504
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyh Zobacz post
    koleżanka chciała zobaczyć zdjęcia domku więc i tu wkleję, elewacja w tym roku.
    Jaaa, Ty masz Malacza pasującego do koloru dachówki , ja też chce tak mieć.
    A tak poważnie to super prezentuje się domek, jaki kolor elewacji przewidujesz?
    Widzę z opisu że nastawiłeś się na NF40? a może NF15?
    Brak balkonów, niskotemperaturowe ogrzewanie. Jaką masz pompę ciepła?

    Pozdrawiam

  4. #1024
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NOWAKI

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    KOŁO
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    [
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160208_162557.jpg
Wyświetleń:	974
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	346497

    Witam
    domek pięknie się prezentuje
    też od razu Maluszek wpadł mi w oko.. czy nie ma nad garażem okna w ścianie? dobrze widzę?

  5. #1025
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    okno musieliśmy zlikwidować, ponieważ na działce się nie mieścił więc poszerzyłem garaż(polecam bo oryginalnie mało miejsca jest). elewacja ma być jasna z ciemnymi wstawkami. póki co super energooszczędny nie wyszedł ponieważ muszę docieplić skosy. znalazłem coś takiego jak ekofiber i wdmucham tam. a maluszek jest ciemno zielony a taśmy na płocie są po to by pies póki mały nie uciekał
    "Milena"-Dobre Domy, pow. grzanych podłóg ok 160m2,użytkowa ok 123m2,kubatura ok 510m3, Ściany silikat 24cm + 24cm styropianu 0,031, strop murowany z połówki H+H i 20cm styropianu 0,031 na zakładkę, podłoga na parterze 30cm styropianu 0,031, garaż w bryle, na ścianie wspólnej i suficie 10cm 0,31, okna trzyszybowe w warstwie ocieplenia, pompa ciepła 10kW P/W z buforem 400l(w tym 120 CWU), ogrzewanie podłogowe.

  6. #1026
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    pompę ciepła mam powietrze-woda monoblock firmy Heating Polska. Żona kazała powiedzieć elewacja to kawa z mlekiem i brąz
    "Milena"-Dobre Domy, pow. grzanych podłóg ok 160m2,użytkowa ok 123m2,kubatura ok 510m3, Ściany silikat 24cm + 24cm styropianu 0,031, strop murowany z połówki H+H i 20cm styropianu 0,031 na zakładkę, podłoga na parterze 30cm styropianu 0,031, garaż w bryle, na ścianie wspólnej i suficie 10cm 0,31, okna trzyszybowe w warstwie ocieplenia, pompa ciepła 10kW P/W z buforem 400l(w tym 120 CWU), ogrzewanie podłogowe.

  7. #1027
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar markul
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Laskowice Pomorskie
    Kod pocztowy
    86-131
    Posty
    9

    Domyślnie

    to może i ja pochwalę się naszym Realnym - nie realnym

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	346880
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	346881
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	346882
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	346883
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	346884

  8. #1028
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sasza78

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    zyh.. pieknie sie domek prezentuje... moge wiedziec jakiej firmy macie podmurowke na frontowym ogrodzeniu... szukam wlasnie i nic mi nie pasuje.. a u was wyglada super.. i jeszcze pytanie czy robiles fundament pod ogrodzeniem,, bo my si cigle zastanawiamy czy robic.

  9. #1029
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    fundamentów nie robiłem, tylko osadzone słupki a podmurówki są firmy rzeszowskiej Styrobud.
    "Milena"-Dobre Domy, pow. grzanych podłóg ok 160m2,użytkowa ok 123m2,kubatura ok 510m3, Ściany silikat 24cm + 24cm styropianu 0,031, strop murowany z połówki H+H i 20cm styropianu 0,031 na zakładkę, podłoga na parterze 30cm styropianu 0,031, garaż w bryle, na ścianie wspólnej i suficie 10cm 0,31, okna trzyszybowe w warstwie ocieplenia, pompa ciepła 10kW P/W z buforem 400l(w tym 120 CWU), ogrzewanie podłogowe.

  10. #1030
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qshaq

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-420
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyh Zobacz post
    koleżanka chciała zobaczyć zdjęcia domku więc i tu wkleję, elewacja w tym roku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160208_162557.jpg
Wyświetleń:	974
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	346497
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160209_163748.jpg
Wyświetleń:	601
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	346498
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160209_163927.jpg
Wyświetleń:	622
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	346499
    Za maluszka szacun... teraz to już Youngtimer... dom też widzę w pełnej opcji, zazdrościmy I czekamy na kolejne zdjęcia...
    Nie ukrywam, że wiele z nich jest sporą pomocą, albo inspiracją do ewentualnych usprawnień w trakcie budowy.
    Nasz Realny II wygląda aktualnie tak
    W sumie nie do końca aktualnie, bo zima odeszła chwilowo
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	af20479482c0e511med.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	51,4 KB
ID:	347009  

  11. #1031
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qshaq

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-420
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabolek Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie.

    Od jakiegoś czasu przeglądam wątek i naszło mnie kilka pytań. Zastanawiamy się nad budową Mileny, otrzymałem podstawowe "zdjęcia" od projektantów i mam kilka pytań do osób które już budowały, budują.

    1. Czy ktokolwiek zdecydował się na powietrzną pompę ciepła?
    2. W jaki sposób rozprowadzacie ciepło po domu?
    Zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym w całym budynku.
    3. Czy ma ktoś WM z rekuperatorem? Jeśli tak to jak rozprowadzane były kanały wentylacyjne?
    4. Na projekcie styropian na parterze w posadzce ma tylko 2x5 cm to chyba dość mało?
    5. Po co płyta pilśniowa na piętrze?
    6. Macie stropy lane żelbetowe czy wszędzie terive?

    Póki co tylko tyle pytań będę wdzięczny za pomoc
    1. Tak, do grzania CWU, jeszcze w trakcie... na 80% Galmet 250l, tylko poza sezonem, w zimie kocioł zgazowujący drewno,
    2. Mieszane, grzejniki i podłogówka,
    3. WM w trakcie prac projektowych, sama jednostka najprawdopodobniej firmy Thessla Green,
    4. U mnie 2x7, miało być więcej, ale na skutek różnych kombinacji stanęło na tym,
    5. Serio? Się czyta projekt
    6. Tylko Teriva... nie znam się więc się wypowiem.
    Pozdrawiam, przepraszam za 2 posty pod rząd

  12. #1032
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    Witam,
    Fajnie popatrzeć na gotowe domki Gratuluję Wam !

    Teraz trochę do postu Jabolek i Qshaq powyżej ponieważ jeszcze jestem przed instalacjami i poszukuję co wybrać.
    Miałem możliwość odwiedzenia domu państwa , którzy robili instalacje w firmie w której byłem po ofertę na instalacje. W tym domu ok 200m przy podłodze państwo mają wszędzie ogrzewanie podłogowe z piecem na pellet. Pan domu mówił,że po wybudowaniu mógłby jeszcze coś zmienić a jedynej rzeczy jakiej by nie zmienił to piec i ogrzewanie podłogowe w całym domu bo też wahał się nad tym wyborem,ale zaufał firmie i od dwóch lat jest szczęśliwy z tego rozwiązania. Od 1 listopada przez 3,5 miesiąca zużył 1,5 tony pelletu na grzanie domu i wody. Też mam mętlik w głowie, ale jak czytałem to rozkład ciepła ogrzewania podłogowego jest zbliżony do ideału i w całym domu byłaby jednakowa temperatura.
    Powiem może jakie ceny (netto) instalacji z montażami otrzymałem od firmy i na chwilę obecną nie wiem czy jest to drogo czy tanio:
    Ogrzewanie podłogowe w całym domu - 13950 zł
    Kocioł na pellet z instalacją i montażem - 28423 zł
    Rekuperacja - 15455 zł
    Oczywiście nie ma tutaj ceny instalacji podciągnięcia instalacji ciepłej i zimnej wody.
    A jakie u Was padały propozycje cen lub jakie koszty ponieśliście ?


    Ja mam strop typu filigran. Cała otwarta powierzchnia na parterze bez słupów i podciągów. Nie mam pokoiku z przodu i zależało nam na całej otwartej powierzchni.

    Pozdrawiam
    Tomasz

  13. #1033
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    ceny instalacji są różne i zależne od rejonu Polski, cała hydraulika z PC, buforem, ogrzewaniem podłogowym wyszła ok 38000, rekuperacje troszkę przepłaciłem ale jest dobrze zrobiona. dziś nie wyobrażam sobie innego ogrzewania jak podłogowe, brak nagłego uderzenia ciepła z kaloryferów i wysuszonego powietrza w domu. jedyne czego żałuje to rolet zewnętrznych które kolega Qshaq zamontował, wyceny w Biłgoraju były astronomiczne, praktycznie cena drugich okien. o i widzę, że kolega też z balkonów zrezygnował
    "Milena"-Dobre Domy, pow. grzanych podłóg ok 160m2,użytkowa ok 123m2,kubatura ok 510m3, Ściany silikat 24cm + 24cm styropianu 0,031, strop murowany z połówki H+H i 20cm styropianu 0,031 na zakładkę, podłoga na parterze 30cm styropianu 0,031, garaż w bryle, na ścianie wspólnej i suficie 10cm 0,31, okna trzyszybowe w warstwie ocieplenia, pompa ciepła 10kW P/W z buforem 400l(w tym 120 CWU), ogrzewanie podłogowe.

  14. #1034
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    zyh,
    jakbym miał doliczyć do instalacji podłogowej, pieca,zbiornika na wodę (ok 45000zł brutto) pozostałą instalację hydrauliczną tj podciągnięcie wody i odpływów robocizna plus materiał to wyszłoby 53000zł co w porównaniu z 38000zł to znaczna różnica. To jest moja pierwsza wycena i będę poszukiwał innych ofert do porównania. Rekuperacja jeszcze mógłbym przełknąć i nawet chyba z niej zrezygnuję :/ bo nie wyrobię się w kosztach.

  15. #1035

    Domyślnie

    tomaszklakier,

    szukaj innego instalatora, bo cena moim zdaniem sporo przesadzona (mówię tu o instalacji CO) .
    U mnie jeszcze droga daleka do instalacji, bo dopiero dziś zaczęliśmy budowę ( dziś wbita pierwsza przysłowiowa łopata i zalane ławy pod fundamenty), ale już jakiś czas temu, żeby zaplanować mniej więcej koszty, rozmawiałem z instalatorami i na podstawie wstępnych rozmów myślę, że koszt całej instalacji CO i wod - kan to max 40 tys brutto.
    Wiadomo, że dużo zależy od pieca bo można kupić za 4 czy 12 tys, ale i tak kwota 53 tys to przesada.
    Przykładowo jeden hydraulik zaproponował mi kwotę około 6 tys za robociznę całości, to w takim razie same materiały miały by kosztować ponad 40 tys ??? nie sądzę.

    z drugiej strony takie określenia jak piszesz, tzn cytuję:
    "Ogrzewanie podłogowe w całym domu - 13950 zł
    Kocioł na pellet z instalacją i montażem - 28423 zł"
    są bardzo mało precyzyjne, bo nie wiem czy mówimy o samej instalacji pexa + osprzęt czy tu też jest zawarty koszt styropianu na podłogi itd.
    a koszt pieca to dla mnie jakaś masakra.
    Ostatnio edytowane przez sony87 ; 17-02-2016 o 20:59

  16. #1036
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    U mnie podłogówka po całości plus wyprowadzenie pod 3 drabinki stacja uzdatniania wody 4 geberity CWO piec gaz kondensat cała kotłownia zasobnik na wodę 40 tyś brutto,u mnie ilość punktów miała znaczenie .

  17. #1037

    Domyślnie

    no właśnie miałem pisać, że 40 tys to taka "magiczna" kwota, bo już z kilkoma osobami rozmawiałem i wszyscy mówią, że w swoich domach na instalację CO wydali około 40 tys, (czy to gaz czy ekogroszek)

    Bejaro,
    czy możesz napisać jaki kocioł gazowy masz zainstalowany tzn firma i moc ? też przymierzam się do gazu.
    Napisz jeszcze proszę, jak masz rozwiązane sterowanie ogrzewaniem, pogodówka czy termostat w każdym pomieszczeniu? i jak zasilane drabinki tzn z podłogówki (tą samą temperaturą?) czy może prostu z pieca przed mieszaczem? tzn czy w ogóle masz mieszacz albo sprzęgło ?

  18. #1038
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał sony87 Zobacz post
    no właśnie miałem pisać, że 40 tys to taka "magiczna" kwota, bo już z kilkoma osobami rozmawiałem i wszyscy mówią, że w swoich domach na instalację CO wydali około 40 tys, (czy to gaz czy ekogroszek)

    Bejaro,
    czy możesz napisać jaki kocioł gazowy masz zainstalowany tzn firma i moc ? też przymierzam się do gazu.
    Napisz jeszcze proszę, jak masz rozwiązane sterowanie ogrzewaniem, pogodówka czy termostat w każdym pomieszczeniu? i jak zasilane drabinki tzn z podłogówki (tą samą temperaturą?) czy może prostu z pieca przed mieszaczem? tzn czy w ogóle masz mieszacz albo sprzęgło ?
    Mam Buderusa kondensat a model napisze jutro bo nie pamiętam a moc też sprawdzę jutro chyba dwudziestka,nie ma sprzęgła a drabinki zasilane tylko z podłogówki w każdej mam grzałkę elektryczną bo chodziło mi o ciepłe ręczniki w okresie przejściowym teraz tak mam i bardzo sobie chwalę nie mieszaliśmy instalacji.Termostaty w sypialniach 3 szt.w salonie mamy ten główny sterownik do pieca.Mamy wyprowadzoną rurkę do garażu ale nie mamy zamiaru ogrzewć tylko w razie W nawet nie wieszaliśmy kaloryfera.

    Teraz mam instalację mieszaną bardzo starą bo pełnoletnią wiadomo kiedyś podłogówka nie była popularna a sypialne to już koniecznie kaloryfery mam sprzęgło mieszacz i nigdy więcej może to wadliwe wykonanie ale trudno tym sterować bo na górze podłogówka tylko w łazience na dole po całości i nigdy nie mogę ustawić komfortowej temperatury.

  19. #1039

    Domyślnie

    dziękuję za szybką odpowiedź, ja tez myślę żeby nie ogrzewać garażu bo raczej nie ma to sensu, będzie w nim i tak zapewne dodatnia temperatura na skutek strat ciepła z cześcci mieszkalnej.
    Korzystając z okazji zadam kolejne pytania:
    jak masz ocieploną ścianę między cześcią mieszkalną a garażaem i sufit w garażu?
    czy pompa pieca daje radę czy masz jakąś dodatkową pompę do napędzania podłogówki ? (bo to jednak pewnie koło 1,5 km pexa więc jest co popychać)
    czyli rozumiem że masz po prostu dwa rozdzielacze, jeden na parterze i drugi na poddaszu i to wszystko ? bez żadnego mieszacza ?

  20. #1040
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    Witajcie !
    Sony87 mam całą rozpiskę na poszczególne elementy składowe jednak kwota w pozycji suma równa się jak podałem Dziś rozmawiałem z innym inwestorem , który też niedawno robił instalacje i na nieco większy dom na wszystko co powinien wydał niecałe 40.000zł i tez powiedział ,że trochę dużo u mnie wyszło. Do wcześniej podanej ceny jakbym chciał stację uzdatniania wody to musiałbym doliczyć ok 3500zł co już zbliża się do 60.000zł - dla mnie jakaś masakra. Całe szczęście jest to pierwsza firma z którą rozmawiałem i mimo,że jest jakościowo dobra to zbyt droga dla mnie i szukam dalej. Dzięki za podanie zakresu cen bo będzie mi też lepiej rozmawiało się z innymi firmami wiedząc za ile można to zrobić.
    Niestety w podłogówce nie jest wliczony styropian. Piec na pellet firmy Kostrzewa 10kW ok 11000zł netto,
    Gdyby ktoś chciał kalkulację to zawsze mogę wysłać zainteresowanym

Strona 52 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony