dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 72
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1427
  1. #1041
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Nie mam poddasza ściana z garażu będzie ocieplona styro jeszcze nie mieszkam,a na stropie garażu jak i na całej pozostałej reszcie mam styro ,bo poddasze nieużytkowe ocieplony sam strop.Nie wiem ile mamy km 180 m2 podłogówki plus te drabinki

    Piec chodzi od końca listopada wykańczamy nie wiem jak będzie to wyglądało jak docieplimy ścianę a nawet dwie jedna graniczy z kuchnią druga z kotłownią tam wisi reku i mam taką przekładnie że wylot może iść do garażu lub do wyrzutni na zewnątrz,teraz w taki sposób garaż dogrzewamy zlikwidowaliśmy przejście z garażu do domu.

  2. #1042
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    wspólną ścianę garażu ociepliłem 10cm styro a na dałem sufit 8cm.
    "Milena"-Dobre Domy, pow. grzanych podłóg ok 160m2,użytkowa ok 123m2,kubatura ok 510m3, Ściany silikat 24cm + 24cm styropianu 0,031, strop murowany z połówki H+H i 20cm styropianu 0,031 na zakładkę, podłoga na parterze 30cm styropianu 0,031, garaż w bryle, na ścianie wspólnej i suficie 10cm 0,31, okna trzyszybowe w warstwie ocieplenia, pompa ciepła 10kW P/W z buforem 400l(w tym 120 CWU), ogrzewanie podłogowe.

  3. #1043

    Domyślnie

    Przyszła i na mnie długo oczekiwana pora pochwalenia się swoim Realnym 2
    Na razie jest SSO (zakończony wczoraj), ale praca wre. Więcej zdjęć i informacji na:

    www.mojrealny2.blogspot.co.uk

    Pozdrowienia!!!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0140 (1).jpg
Wyświetleń:	404
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	347245
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0157.jpg
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	347244

  4. #1044
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    BQU mam podobny stan z tym,że czekam już na montaż dachówki i na okna, które są zamówione. A propo okien to pierwszy raz widzę taki odważny projekt otwartego salonu chyba,że planujecie dostawić gdzieś jeszcze ścianę pod nadprożem ?

  5. #1045
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyh Zobacz post
    wspólną ścianę garażu ociepliłem 10cm styro a na dałem sufit 8cm.
    Czyli tej ściany nie trzeba tynkować ? Pytam bo przede mną tynki i bezsensu wydaje mi się tynkowanie i dawanie później na tą ścianę styropianu.

  6. #1046
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    oczywiście, że nie trzeba i sufitu też, zaciągniesz klejem z siatką(są nawet białe kleje) i jest git
    "Milena"-Dobre Domy, pow. grzanych podłóg ok 160m2,użytkowa ok 123m2,kubatura ok 510m3, Ściany silikat 24cm + 24cm styropianu 0,031, strop murowany z połówki H+H i 20cm styropianu 0,031 na zakładkę, podłoga na parterze 30cm styropianu 0,031, garaż w bryle, na ścianie wspólnej i suficie 10cm 0,31, okna trzyszybowe w warstwie ocieplenia, pompa ciepła 10kW P/W z buforem 400l(w tym 120 CWU), ogrzewanie podłogowe.

  7. #1047

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszklakier Zobacz post
    BQU mam podobny stan z tym,że czekam już na montaż dachówki i na okna, które są zamówione. A propo okien to pierwszy raz widzę taki odważny projekt otwartego salonu chyba,że planujecie dostawić gdzieś jeszcze ścianę pod nadprożem ?
    Nie bedzie juz zadnych scianek
    W salonie bedzie okno tarasowe podnoszono-przesuwne (HST) o szerokosci 5m skladajace sie z 4 skrzydel. Kuchnia tez jest otwarta na salon, a na gorze scianki dzialowe z silki, dlatego przeprojektowalismy strop zeby go wzmocnic pod katem tych zmian (mamy strop monolityczny).

  8. #1048
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał BQU Zobacz post
    Nie bedzie juz zadnych scianek
    W salonie bedzie okno tarasowe podnoszono-przesuwne (HST) o szerokosci 5m skladajace sie z 4 skrzydel. Kuchnia tez jest otwarta na salon, a na gorze scianki dzialowe z silki, dlatego przeprojektowalismy strop zeby go wzmocnic pod katem tych zmian (mamy strop monolityczny).
    Bardzo poważna inwestycja z tym oknem tarasowym , pomijam już cenę Też mam na piętrze ściany z silki i strop monolityczny Czekam na foty już z oknami

  9. #1049

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszklakier Zobacz post
    Bardzo poważna inwestycja z tym oknem tarasowym , pomijam już cenę Też mam na piętrze ściany z silki i strop monolityczny Czekam na foty już z oknami
    Hehe, rzeczywiscie powazna, trzeba bylo gleboko siegnac do kieszeni. Zona byla jednak w tej kwestii nieugieta
    Do polowy marca powinienem miec juz wszystkie okna wiec bede aktualizowal zdjecia.

  10. #1050

    Domyślnie

    hej, mam pytanie odnośnie fundamentów:
    czym izolowaliście ścianę fundamentową z bloczków, bo z tego co pamiętam w projekcie jest Dysperbit , na to styropian 14 cm fundamentowy , klej i siatka, a następnie folia kubełkowa.
    Ja myślę o użyciu styroduru (XPS), robił ktoś tym ? jaka grubość ? i jak wysoko i głęboko fundamenty zostału ocieplone i zaizolowane u Was?
    kolejna sprawa to co używaliście na izolację poziomą tzn między ścianą nośną a fundamentem ewentualnie między ławą fundamentową a fundamentem z bloczków?

  11. #1051
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    sony87 ,
    Ja mam tak jak w projekcie z tym,że styropian 15 jakiś tam hydro (różowy) a izolację o którą pytasz mam z papy.

  12. #1052

    Domyślnie

    Po trzech latach budowy, powstała nasza MILENA. Wszystko co widać to efekt naszej ciężkiej pracy. Można powiedzieć, że daliśmy zarobić tylko fachowcom od posadzek. Było bardzo ciężko - ale efekty napawają dumą i przynoszą wiele satysfakcji!
    Kilka fotek poniżej - jeszcze nie sprzątane i żadne pomieszczenie nie skończone na 100 %.
    Wiatrołap
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiatrołap.jpg
Wyświetleń:	689
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	348187
    Hol
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hol3.jpg
Wyświetleń:	597
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	348188Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hol1.jpg
Wyświetleń:	571
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	348189
    Łazienka dolna
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.jpg
Wyświetleń:	629
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	348196Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka3.jpg
Wyświetleń:	543
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	348198
    Niestety fotki dodają się odwrócone a nie umiem tego zmienić.
    Ostatnio edytowane przez marszatko ; 28-02-2016 o 16:30

  13. #1053

    Domyślnie

    Początki kuchni
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	625
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	348199
    i kawałek salonu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon.jpg
Wyświetleń:	483
Rozmiar:	118,1 KB
ID:	348200
    Na tą chwil to tyle - jak będzie już czysto to wrzucę więcej.
    Pozdrawiam Wszystkich budujących.

  14. #1054
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NOWAKI

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    KOŁO
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    [QUOTE=marszatko;7088368]Po trzech latach budowy, powstała nasza MILENA. Wszystko co widać to efekt naszej ciężkiej pracy. Można powiedzieć, że daliśmy zarobić tylko fachowcom od posadzek. Było bardzo ciężko - ale efekty napawają dumą i przynoszą wiele satysfakcji!

    Witam
    podziwiam....podoba mi się, zwłaszcza ta cegiełka w holu.
    teraz to już z górki
    Powodzenia w wykańczaniu

  15. #1055

    Domyślnie

    Witam
    chciałbym prosić o rozplanowanie gotowych kuchni, nie długo będzieelektryk u mnie i muszę powiedzieć gdzie co będzie

  16. #1056
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    ej sami musicie wiedzieć co gdzie chcecie
    "Milena"-Dobre Domy, pow. grzanych podłóg ok 160m2,użytkowa ok 123m2,kubatura ok 510m3, Ściany silikat 24cm + 24cm styropianu 0,031, strop murowany z połówki H+H i 20cm styropianu 0,031 na zakładkę, podłoga na parterze 30cm styropianu 0,031, garaż w bryle, na ścianie wspólnej i suficie 10cm 0,31, okna trzyszybowe w warstwie ocieplenia, pompa ciepła 10kW P/W z buforem 400l(w tym 120 CWU), ogrzewanie podłogowe.

  17. #1057
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160303162901_IMG_1594.jpg
Wyświetleń:	337
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	349097 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160303163121_IMG_1597.jpg
Wyświetleń:	344
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	349098

    Witam,
    Chwaląc się prezentuję domek już z oknami w kolorze orzech. Dachówka myślę,że ze wszystkimi pracami po ok 2 tygodniach już będzie położona.
    Ostatnio edytowane przez tomaszklakier ; 07-03-2016 o 19:42

  18. #1058

    Domyślnie

    Witam,mam pytanie czy ktoś z budujących realnego,milenę ect.planuje pralkę wstawić do górnej łazienki? oraz proszę o kontakt osoby które stawiały swoje domki z solbetu 24cm(jaką gęstość wybieraliście?) interesuje mnie jaka ilość bloczków idzie na milenę2 i ile cm ocieplenia o jakim współczynniku?

  19. #1059

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyh Zobacz post
    Załącznik 332426
    to jest nasza radosna twórczość odnośnie kominka z wnęką.
    Jejku jak mnie długo nie było na tym forum. Zyh świetna ta Wasza wnęka drewno w salonie robi klimat u nas będzie taki sam narożny ale bez płaszcza za to z tylnym załadunkiem jak się uda znaleźć takowy.

  20. #1060
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał milenka 2 Zobacz post
    Witam,mam pytanie czy ktoś z budujących realnego,milenę ect.planuje pralkę wstawić do górnej łazienki? oraz proszę o kontakt osoby które stawiały swoje domki z solbetu 24cm(jaką gęstość wybieraliście?) interesuje mnie jaka ilość bloczków idzie na milenę2 i ile cm ocieplenia o jakim współczynniku?
    Witam,
    Na stronie 49 i prawdopodobnie też 50 tego forum znajdują się informacje o ilości materiału (Solbet) na ściany nośne. Może wiedza będzie pomocna. Ja wybrałem gęstość 600 i będę miał ocieplenie ze styropianu białego grubości 15 cm (jak w projekcie) o współczynniku lambda 0,038 co patrząc na różnego rodzaju kalkulatory wartość cieplna całej ściany będzie spełniać wymagania dla norm 2021 r.
    Jeśli chodzi o pralkę to nie będę wstawiał jej do górnej łazienki ponieważ wygospodarowaliśmy nad garażem pomieszczenie na pralnię to nie pomogę.

Strona 53 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony