dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kajman3003

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    1

    Domyślnie "Farba"lepi się do wałka

    Witam.

    Otóż mam taki problem: podczas malowania wałkiem zdarzają się miejsca gdzie farba(bądź gładź)odchodzi=lepi się do wałka zostawiając po sobie prześwity i efekt łuszczącej się ściany, Jeśli ktoś chciałby zapytać co było ze ścianą robione - zdrapana była całkowicie poprzednia stara farba, zdrapana była w większości poprzednia gładź(to co zostało nie chciało odejść od ściany chyba że bym wykuł z tynkiem), grunt, 2 warstwy gładzi+1na pokrycie małych zadrapań i otworków po pęcherzykach powietrza w gładzi, biała farba a na to kolor i przy drugiej warstwie koloru właśnie pojawiają się takie kwiatki(wałek wg mnie nieistotny a jeśli ktoś się z tym nie zgodzi to od razu niech uargumentuje dlaczego tylko w 2 miejscach a nie na wszystkich ścianach tak się zachowuje). Producentów używanych materiałów podawać nie będę bo wolę uniknąć tu sprzeczek osób faworyzujących dane marki. Chciałbym zapytać co z tymi kwiatkami zrobić ? Za rady co mogłem zrobić wcześniej i czego nie powinienem dziękuję z góry. Że mogę zdrapać wszystko i kłaść od początku zmieniając marki materiałów też wiem dlatego pytam konkretnie jak można się tego pozbyć, zmniejszyć widoczność owych kwiatków(są to 2 placki wielkości naleśnika dlatego wolałbym się tego pozbyć bez konieczności drapania i robienia od nowa ok 20m2 ściany).

    Z góry dziękuję za wszystkie użyteczne rady
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09847.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	134705   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09848.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	134706  

  2. #2

    Domyślnie

    Przyczyn może być kilka niedokładne pokrycie całej ściany gruntem, malowanie na niewyschnięty grunt

    Musisz poczekać aż ściana całkowicie wyschnie, pokryć ubytki szpachlą, poczekać do wyschnięcia, zagruntować
    i najlepiej pomalować na drugi dzień gwarantuje że to pomoże ściana prawdopodobnie ma zbyt dużo wilgoci

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Może być jeszcze jedna przyczyna IMHO dosyć prawdopodobna, nieodpylona ściana przed gładzią lub farbą podkładową. Jeśli tak to wiele się nie poradzi. Można porzucić wałek, malować pędzlem i modlić się żeby nie odpadło, albo drapać i robić wszystko od nowa, tym razem porządnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony