dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Smalcmen

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-980
    Posty
    6

    Domyślnie DGP vs. KRATKA Czyli jak to z tymi kratkami w końcu jest?

    Witam, od dłuższego czasu przeglądam to forum i w dalszym ciągu nic nie wiem.
    1. Jakiej wielkości kratka musi być w komorze bezpośrednio nad wkładem? Czy wystarczy jedna 17X50cm?
    2. Jakiej wielkości kratka musi być w komorze dekompresyjnej? Czy wystarczą dwie 17X11, czy może być jedna o powierzchni tych dwóch. Przez tą komorę centralnie "przechodzić" będzie rura kominowa.
    3. DGP vs. kratka, czyli jak to jest z tym zasysaniem powietrza prze turbinę?
    - "Tworzę" kominek oparty na wkładzie Maxflam retro turbo jakoby 14KW. Kominek będzie stał w salonie (jakieś 40m2) i ma dogrzać dwa pokoje (po 20m2 każdy). . Na wyjście kominowe wkładu założona jest rura z radiatorami (50cm) po czym komin bezpośrednio do góry i przez dach.
    Za tym moje pytanie brzmi, gdzie umieścić rurę zasycającą gorące powietrze do turbiny, chodzi mi o wysokość w stosunku do kratki i wkładu. Zakładam, że kratka takowa musi być, by w razie braku zasilania turbiny nie "ugotować" wkładu.
    Tak jak pisałem kwestia komina bezpośrednio nad wkładem podyktowana jest kilkoma względami i nie powinna być tematem tego postu.
    Z góry dziękuję za pomoc, może kogoś kto ma tak zrobione i już to przetestował.
    P.S. macie może jakieś proste rozwiązanie uszczelnienie przejścia rury przez płytę Firerock, może lepiej w tym miejscu dać płytę Silca?
    Ostatnio edytowane przez Smalcmen ; 10-09-2012 o 10:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony