dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Płyta OSB od panelami na poddaszu

    Witam,

    Na poddaszu na jętkach mam położone płyty OSB. Chcę wykończyć poddasze i zrobić małe pomieszczenie coś w rodzaju małego pokoiku, praktycznie bez mebli i cieżkich przedmiotów.

    Sprawa wygłada tak, że jako podłoga, są położone plyty OSB na jętkach na poddaszu. Pod płytami jest wełna mineralna, pod wełną folia paroizolacyjna a pod folią regipsy. Regipsy są "sufitem" dolnego pomieszczenia mieszkalnego pokój, salon, kuchnia, łazienka.
    Pomieszczenie na poddaszu stanowić będzie jeden duży pokój pod podłogą, którego będą wszystkie w/w pomieszczenia.

    Na płytach OSB chcę położyć panele, tylko nie wiem czy mam pod nie położyć samą piankę czy pianke i folię.
    Ponieważ płyty OSB są nierówno poskręcane względem siebie - różnica w wysokościach powierzchni sąsiadujących dwóch płyt jest rzędu 2mm (w niektórych tylko miejscach), myślę żeby położyć piankę grubą, żeby "stracić" te nierówności pomiędzy mocowaniami płyt.
    Same panele kupiłem o grubości 10mm.

    Doskonale sobię zdaję sprawę, że mogą być widoczne nierówności na takiej podłodze oraż, że będzie się uginać w momencie chodzenie, ale to nie ejst najistotiejsze.
    Czodzi o to żeby nic złego nie dizało się z panelami i z elementami poniżej.

    Pozdrawiam

  2. #2

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    nie musisz dawac kolejnej folii a na podklad , jest to poddasze wiec od spodu nie ma prawa byc wilgoci a do tego juz uzyles folie raz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony