dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Chemia do parkietu - ile orientacyjnie za m2?

    Czy możecie mi pomóc w kwestii oszacowania, ile może kosztować cała chemia potrzebna do położenia i wykończenia parkietu?

    Planujemy lamparkiet olejowany położony na podłodze ogrzewanej na pow ok 35m2. Koszt samego materiału nie jest duży, ale nie mogę znaleźć, ile dodatków trzeba sobie doliczyć do m2.

  2. #2

    Domyślnie

    Hmm, 114 wejść do wątku i nikt nie wie?


    Chodzi mi o koszt orientacyjny - czy to będzie bliżej 30zł/m2, 50zł czy 70zł?

  3. #3

    Domyślnie

    klej z gruntem około 15-25 zł/m2, szpachla jeśli potrzebna - 150 zł za 5l,
    co do oleju to rozpietość jest baardzo duża więc trudno oszacować cokolwiek
    są oleje za 60 zł za 1l jak i takie po 300 zł/l. zużycie to około 30-60 g/ m² w zależności od podłoża
    więc orientacyjnie musisz liczyć 50-70 zł/m2 - w 30 zmieścisz się tylko z chemią której nikt nie poleci
    Dom ....drogi dom ...ech

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    nastaw sie na okolo 60-70 zl m2, za wszystko.. ukladanie , cyklinowanie szpachlowanie cala usługa normalnie tyle wynosi(razem z materiałami)..
    wszystko zalezy od materiałów jakie sa uzywane..

  5. #5

    Domyślnie

    Maderas,w planach jest kupienie surowego lamparkietu, do zaolejowania po położeniu.

    W ogóle to dzięki za odpowiedzi.

    Monkey, myślisz, że wyjdzie 70zł/m2 za chemię i robociznę? Ajk podawał 50-70zł za samą chemię... Więc znów niewiele wiem

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:migotka:. Zobacz post
    Czy możecie mi pomóc w kwestii oszacowania, ile może kosztować cała chemia potrzebna do położenia i wykończenia parkietu?

    Planujemy lamparkiet olejowany położony na podłodze ogrzewanej na pow ok 35m2. Koszt samego materiału nie jest duży, ale nie mogę znaleźć, ile dodatków trzeba sobie doliczyć do m2.
    Profesjonalna firma parkieciarska najpierw trzy razy zbada podłoże, następnie będzie liczyła koszty. Przyjmując, że masz podłoże mocne około 20N/mm2, stabilne, równe, wytrzymałośc na ścinanie około 1,5-2,0N.mm2, to chemia kosztuje, klej: PU 2k 28zł/m2 przy zużyciu do 13-1,5kg/m2. Grunt pod klej nie będzie konieczny, jeżeli dobrze przeszlifujesz podłoze lub jest zatarte na ostro. Olej 9-24zł/m2. Robocizna klejenie, cyklinowanie, olejowanie 70zł/m2. Odradzam kładzenie lamparkietu na ogrzewanie. Lamparkiet jest bez pióra/wpustu. Wszystko się zdeformuje.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    my za robocizne srednio liczymy około 70 zł+ z materiałami
    w tej cenie jest grunt , klej ,fugen kit do szpachli, podkład i 2 warstwy lakiery 2 skladnikowy sh-lack . inne ceny sa w przypadku wodnych lakierowtypu ecogold albo 2kpu oraz w przypadku kleju 2 skladnikowego..

    olejów uzywamy zazwyczaj takich http://allegro.pl/maximus-lios-oil-o...576774567.html

    tak jak kolega wyzej napisal lamparkiet jest bez piora i wpustu i bardzo czesto ulegaja odkształceniu , polecam poczytac o tym bo latwo sie wczesac na mine.



    PROSZE TO POCZYTAC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    http://www.parkiet-bortnowski.pl/parkiety_lamelowe.pdf
    Ostatnio edytowane przez monkey222 ; 17-09-2012 o 19:36

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za link, przeczytałam artykuł i zapisałam go sobie. Tylko, że nie rozumiem teraz, dlaczego w tak wielu miejscach właśnie lamparkiet obok parkietów/desek warstwowych i mozaik jest polecany na ogrzewanie podłogowe... Sama na to nie wpadłam
    Ponieważ będzie podłogówka, a mi od zawsze marzyła się w salonie podłoga drewniana, szukałam już od roku informacji, co można na nią położyć. Lamparkiet z tego, co pamiętam był polecany ze względu na niewielką grubość i właśnie brak pióra i wpustu (podobno to miała być zaleta), do tego wykończenie olejem też miało być na plus. A tu w artykule jak byk piszą, że będzie się odspajać...

    To co radzicie dać na tę moją podłogówkę? Finishparkiet lub finishdeskę? Mozaika / parkiet przemysłowy nie bardzo mi do koncepcji pasują...

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    daj taka przemysłowke


    albo taka olejowana


  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Wycenianie chemii do podłóg drewnianych bez oceny podkładu i rodzaju posadzki z jej wykończeniem jest nieodpowiedzialne. Dlaczego?
    1. Każdą wylewką należy przeszlifować, a wówczas jedna na dziesięć pozostaje bez zmian powierzchniowych. W znacznej większości przypadków po szlifowaniu podkładów betonowych ich powierzchnia staje się mniej płaska i bardziej porowata-chropowata. W tej sytuacji musimy gruntować wylewkę gdzie zużycie gruntu jest w skali 1 do5 przy podobnej skali cenowej produktów do gruntowania,, zależnej od rodzaju gruntu. Przy porowatej - chropowatej i nierównej wylewce zużycie kleju znacznie wzrasta, nawet dwukrotnie (szczególnie przy dłuższych elementach).
    2, Systemy klejowe (grunt+klej) muszą być odpowiednie do rodzaju, wielkości elementu, gatunku drewna tu skala jest w stopniu 1 do 3, porównując ceny systemów rozpuszczalnikowych czy dyspersyjnych do systemów MS stosowanych przy podłogówkach.
    3. Proste systemy olejowe są stosunkowo tanie, natomiast bardziej zawansowane np. Saicos , który polecam, dwukrotnie droższy.
    4. Proste lakiery sklepowe przy zużyciu 0,3l/m2 to wydatek około 10zl/1m2,
    Markowe lakiery wodne przy zużyciu 0,3l/m2 to wydatek około 35zł/m2
    Lakiery do podłóg z najwyżsej półki jakościowej i cenowej typu LOBA SUPRA to kosz pełnego lakierowani około 65zł
    Jak widać jest tak wiele zależności, które wpłyają na ogólną cenę chemii do wykonania posadzki drewnianej.
    MOIM ZDANIEM CENA 50 - 80 ZA PROSJONALNĄ CHEMIĘ JEST CENĄ REALNA, CHOCIAŻ W NIEKTÓRYCH PRZYPADKACH CENA MOŻE BYĆ WYŻSZA, Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 18-09-2012 o 05:22

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Bo to jest tak jak ze wszystkim jak z ciuchami , jak i z wyposazaniem domu, mozna za dobry produkt dac 50 ale mozna za troche lepszy dac 300 bo sie NAZYWA i ma renome i marke.

    My jakos od 15 lat używamy normalnych ( dobrych -ogolno dostpenych ) produktów i nigdy nie mieliśmy problemów, gwarancji , sądów i większych poprawek . I jakoś potrafimy zrobić dobry parkiet za 70 zl ( robocizna i materiały) , no ale jak juz pisałem jak ktoś chce wydać duzo kasy to można zrobić to bez problemu .
    A przecież produkty typu bona, maximus, lechler,vidaron czy domalux musza spełniać jakies normy i warunki:0 pzdr

  12. #12

    Domyślnie

    Monkey, a z opcji finishparkiet / finishdeska coś byś polecił na podłogówkę? Tak, jak pisałam wyżej, parkiet przemysłowy nie klei mi się z koncepcją wnętrza...
    Jeśli chodzi o rodzaj drewna to dąb lub coś podobnego (czyli: nie ciemne, nie bardzo jasne, nie czerwone). Bardzo mało jest gotowych posadzek z wykończeniem olejem...

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    http://www.finishparkiet.com.pl/finishparkiet/ tu poczytaj lub w google. Ja ogólnie nie gustuje i nie przepadam w gotowcach i klejonkach , jestem do nich żle nastawiony hehe .


    http://www.youtube.com/watch?v=1ZrRd0RQLQE to sa nasze prace wybrane które zawsze wykonywalismy na ogolno dostepnych produktach i zawsze było super wykonanie w dobrej cenie

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Michael75

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-553
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witaj
    Ja na swojej podłodze zastosowałem olej z woskiem firmy CLOU-ASUSO. To sa niemieckie produkty przeznaczone na parkiety. Koszt zależy od chłonności drewna. Kupowałem je w Warszawie w firmie TK FARBY. [email protected]

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:migotka:. Zobacz post
    Dzięki za link, przeczytałam artykuł i zapisałam go sobie. Tylko, że nie rozumiem teraz, dlaczego w tak wielu miejscach właśnie lamparkiet obok parkietów/desek warstwowych i mozaik jest polecany na ogrzewanie podłogowe... Sama na to nie wpadłam
    Ponieważ będzie podłogówka, a mi od zawsze marzyła się w salonie podłoga drewniana, szukałam już od roku informacji, co można na nią położyć. Lamparkiet z tego, co pamiętam był polecany ze względu na niewielką grubość i właśnie brak pióra i wpustu (podobno to miała być zaleta), do tego wykończenie olejem też miało być na plus. A tu w artykule jak byk piszą, że będzie się odspajać...

    To co radzicie dać na tę moją podłogówkę? Finishparkiet lub finishdeskę? Mozaika / parkiet przemysłowy nie bardzo mi do koncepcji pasują...
    Trójwarstwowa deska. Parkiet lity do grubości 16mm i szerokości max. 7cm na pióro/wpust. Parkiet przemysłowy. Dwuwarstwowy parkiet będzie czołami się deformował czoła lekko wznoszą się do góru, to takie łódkowanie deszczułki na długości. Taka deformacja pochodzi od zbyt wilgotnego podłoza. W tym temacie trzeba wiedzieć dużo więcej niż się przypuszcza, że się wie. Twoją podłogówkę radzę bardzo dokładnie przebadać, sprawdzić, przetestować czy się nadaje pod drewno klejone do podłoża. Potem wybrać odpowiednie drewno. Olej jest jak najbardziej wskazany.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  16. #16

    Domyślnie

    Podsumowując:

    - lamparkiet - nie, bo się odkleja
    - parkiet warstwowy - nie, bo łódkuje
    - parkiet przemysłowy - nie, bo się nie podoba

    - zwykły parkiet dębowy gr 16mm - obleci? Pytanie: jak z przewodzeniem ciepła litego drewna o grubości 16mm...
    - deska warstwowa (np barlinecka, Baltic Wood) - ok?


    Czy z klejeniem deski do podłoża poradzimy sobie sami? Jeśli powierzchnia będzie już wykończona fabrycznie, to chyba nie potrzeba specjalistycznego sprzętu?

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Poczytaj kilka tematow wyzej jest wszystko o podłogówce , albo zagadj do jarekkur na priw moze pomoze.Gosc ma łeb jak sklep jesli chodzi o podłogi ,



    Cytat Napisał .:migotka:. Zobacz post

    Czy z klejeniem deski do podłoża poradzimy sobie sami? Jeśli powierzchnia będzie już wykończona fabrycznie, to chyba nie potrzeba specjalistycznego sprzętu?
    Mysle ze tak , zalezy tez jakie pomieszczenia, jesli proste kwadraty lub prostokaty to jest ok.Gorzej jest gdy w gre wchodza precyzyjne ciecia i laczenia z płytkami itp. ( trzeba umiec ciać zeby palców nie stracic no i bardzo trzeba pilnować czystości przy klejeniu podłóg gotowych.
    Kiedys poprawialismy podłoge ( bambusa gotowego) flizaiarze sie zdeklarowali ze poloza za grosze i final byl taki ze uzywali kleju dwuskladnikowego i olali temat czystosci i podkladania kartonow itp. Pozostawili po sobie pelno plam od kleju ktore niestety nie chcialy juz zejsc ( pod swiatło byly widoczne mocne smugi i cienie).Wszystko trzeba bylo polerowac i nakladac nowa warstwe lakieru

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey222 Zobacz post
    nastaw sie na okolo 60-70 zl m2, za wszystko.. ukladanie , cyklinowanie szpachlowanie cala usługa normalnie tyle wynosi(razem z materiałami)..
    wszystko zalezy od materiałów jakie sa uzywane..
    Koszt dobrej chemii w odpowiedniej ilości dochodzi do 70 zł/m2, przy robocie gratis wszystko pasuje, natomiast chcąc godnie do swoich możliwości fachowych zarobić, trzeba wziąć odpowiednio więcej.
    Oczywiście można posmarować podkład gruntem wodnym ( tylko dla picu), dalej smarować tanim klejem i układać - o przyklejaniu nie należy tu mówić wreszcie polakierować cienko i też będzie dobrze wyglądać, pytanie jak długo.? Rozwagi przy wycenach życzę.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Koszt dobrej chemii w odpowiedniej ilości dochodzi do 70 zł/m2, przy robocie gratis wszystko pasuje, natomiast chcąc godnie do swoich możliwości fachowych zarobić, trzeba wziąć odpowiednio więcej.
    Oczywiście można posmarować podkład gruntem wodnym ( tylko dla picu), dalej smarować tanim klejem i układać - o przyklejaniu nie należy tu mówić wreszcie polakierować cienko i też będzie dobrze wyglądać, pytanie jak długo.? Rozwagi przy wycenach życzę.
    Widocznie my nie nabijamy klienta w koszty dodatkowe i mamy dojścia do dobrych cen producenta bo 80% prac widocznych w tym linku

    http://www.youtube.com/watch?v=1ZrRd0RQLQE wykonane zostało za około 70 zł m2 ( wszystko ) i od 15 lat jakoś nikt problemów nie zgłaszał no i jakoś dziwnym trafem mamy tyle pracy że jak narazie od rana do nocy mamy co robić.

    Fakt że czasem ceny są wyższe bo ktoś chce robić na EKO albo trzeba użyć klejów dwuskłądnikowych lub większą ilośc warst lakieru ktoś chce .

    Więc przepraszam za kiepską wycene
    Dodam jeszcze że widocznie używamy kiepskiej chemi bo przecież produkty maximus, lechler, domalux ,aqua seal bona kerakol to kiepskie produkty i nie spelniaja norm.

    Zresztą nie ma co wdawać się w jakieś słowne przepychanki , niech każdy robi swoje tak jak najlepiej potrafi a klienci sami najlepiej rozliczaja wykonawców.
    Bo przecież zadowolony klient to nastepny klient
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez monkey222 ; 10-10-2012 o 16:02

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey222 Zobacz post
    Widocznie my nie nabijamy klienta w koszty dodatkowe i mamy dojścia do dobrych cen producenta bo 80% prac widocznych w tym linku

    http://www.youtube.com/watch?v=1ZrRd0RQLQE wykonane zostało za około 70 zł m2 ( wszystko ) i od 15 lat jakoś nikt problemów nie zgłaszał no i jakoś dziwnym trafem mamy tyle pracy że jak narazie od rana do nocy mamy co robić.

    Fakt że czasem ceny są wyższe bo ktoś chce robić na EKO albo trzeba użyć klejów dwuskłądnikowych lub większą ilośc warst lakieru ktoś chce .

    Więc przepraszam za kiepską wycene
    Dodam jeszcze że widocznie używamy kiepskiej chemi bo przecież produkty maximus, lechler, domalux ,aqua seal bona kerakol to kiepskie produkty i nie spelniaja norm.

    Zresztą nie ma co wdawać się w jakieś słowne przepychanki , niech każdy robi swoje tak jak najlepiej potrafi a klienci sami najlepiej rozliczaja wykonawców.
    Bo przecież zadowolony klient to nastepny klient
    Pozdrawiam
    Jeżeli chcesz się dowartościować wymieniając produkty markowych firm to zadbaj również o swoją markę. Być może poruszasz się w niszy konsumenckiej zainteresowanej wyłącznie niską ceną, stąd masz sporo zadowolonych klientów??? Z drugiej strony zachodzi pytanie dlaczego wystawiasz tak niską cenę swojej pracy na forum publicznym.??? Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony