dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie Nakrapiana sosna?

    Coś jest moim sosnom-na szczęście na razie tylko dwóm ale obawiam się o resztę.
    Szczegóły-pomiędzy igłami i na pniu jest mnóstwo białych kropek. Wyglądają jakby je ptaki obrobiły ale na dużą skalę
    Może ktoś się domyśli o co chodzi i mnie wspomoże? Ta która była wcześniej zainfekowana chyba marnieje
    Ewa

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli to takie maciupeńkie białe kropki u nasady igieł to są takie specjalne mszyce iglakowe. Draństwo najczęściej załatwia modrzewie. Trzeba pryskać bo załatwi ci drzewka na amen i może zarazić następne. Zapytaj w ogrodniczym na pewno będą wiedzieli czym. Niestety zdaje się, że to się pryska wczesną wiosną i wcale nie jest łatwo wytępić.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Te kropki nie są tylko na igłach. Najbardziej je widać na pniu -cały jest kropkowany. Do tego mam wrażenie, że drzewko obrasta pajęczyną - na zdrowych tego nie ma.
    Spróbuję z wodą czosnkową -mszyce nie lubią. A jak nie to wytoczę cięższy kaliber.

  4. #4

    Domyślnie

    Ewa,

    Opisz dokładniej objawy, gdyż na podstawie poniższych trudno odgadnąć co jest na tych Twoich sosnach.
    Szczegóły-pomiędzy igłami i na pniu jest mnóstwo białych kropek. Wyglądają jakby je ptaki obrobiły ale na dużą skalę
    Podaj jakie to są sosny (gatunek) albo przynajmniej iloigielne (dwu-,trzy-, czy pięcioigielne). To może być pomocne dla określenia szkodnika lub choroby.
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Objawy są właśnie takie-na pniu jest pełno kropek wielkości główki od szpilki. To białe coś jest również u nasady igieł.
    Początkowo myślałam, że to styropian bo sosny wyglądają, jakby je ktoś oprószył styropianem. Ale niestety to nie jest to.
    Kupiłam jakiś środek na mszyce-zobaczymy czy pomoże.
    Mam już "zarażoną" ponad połowę sosen.
    Gatunek-nie mam pojęcia. Dostałam samosiejki od sąsiada który chciał je wykarczować. Takie pospolite, których pełno w okolicy.
    Modrzew jeszcze zdrowy
    Po weekendzie będę mogła zamieścić zdjęcie.

  6. #6

    Domyślnie

    Uzyj preparatu o nazwie TALSTAR lub KARATE .Rozcieńcz według instrukcji producenta .Do cieczy użytkowej dodaj krople lub dwie płunu do zmywania .Najprawdopodobniej jest to miodownica.
    darek

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Dzięki. Spryskałam KARATE.
    Zostało mi jeszcze więc w weekend powtórzę.
    Tylko nie dodawałam płynu. Co on powoduje? Łatwiej rozpuści się to białe?
    Poczytałam że to jest coś w rodzaju woskowiny-dobrze myślę?
    Jakie będą objawy masowego marcia paskud??

  8. #8

    Domyślnie

    Dodanie płynu do zmywania powoduje większą przyczepność środka owadobójczego,a co za tym idzie daje większą gwarancję że szkodnik zostanie zniszczony.
    darek

  9. #9

    Domyślnie

    Dodanie płynu do zmywania powoduje większą przyczepność środka owadobójczego,a co za tym idzie daje większą gwarancję że szkodnik zostanie zniszczony.
    darek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony