dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie Wymiar "niesprawiedliwości"

    Kolejna porażka wymiaru sprawiedliwości. Od wczoraj można powiedzieć: "niewinny jak Słowik". Po 6 latach procesu wyrok w sprawie pruszkowa przeraża! Kto zawalił? Prokuratura czy sąd? System? A co to znaczy - system? Zadufani w sobie prokuratorzy po raz kolejny dali ciała - to pewne, ale czemu sąd dopuścił do takiej sytuacji? Trzeba było aż 6 lat (8 razem ze śledztwem) aby ocenić dowody zbrodni jako makulaturę? Zeznania świadków koronnych potwierdziły jakość tego typu dowodów, przykład zabójstwa Papały to wykazał w sposób przejrzysty.
    K.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    media podają, że niby Prokuratura. Kiepskie jakości dowody, słabo udokumentowane i takie tam. Jak zwykle w Polsce jest drugie dno.
    Kolejna sprawa to Amber Gold - oficjalnemu właścicielowi grozi max 15 lat za kratkami.
    Natomiast jego odpowiednik w USA, niejaki Madoff za identyczny przekręt dostał 153 lata.

    Polska to "dziki kraj".
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3

    Domyślnie

    Polska to raczej "chory kraj" . A sprawa generała Papały tak się pewnie będzie ciągnęła jak sprawa Smoleńska. Nie ma tok ciągnące się procesy, przecież to podatnicy płacą za wszystko. O wymiarze sprawiedliwości w Polsce można wiele powiedzieć,ale nie, że jest sprawiedliwy. Ktoś kogoś zamorduje, chodzi na wolności, ewentualnie odpowiada z wolnej stopy, by wreszcie dostać 5 lat w zawieszeniu. Oglądam W-11 i Detektywów - podobno te dokumenty oparte są na faktach autentycznych.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdyla Zobacz post
    Polska to raczej "chory kraj" .
    Jak szukano zakładu pogrzebowego, który "obsłuży" ofiary katastrofy smoleńskiej? W google.
    Byli tacy, którzy chcieli zrobić to charytatywnie. No ale Polska to bogaty kraj - po co korzystać z czegoś, co jest za darmo, lepiej solidnie zapłacić.
    Polecam ostatni Superwizjer. Był właśnie na ten temat. Przy okazji ujawniono, że sporo osób zarobiło na tym w tajemniczy sposób.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Natomiast jego odpowiednik w USA, niejaki Madoff za identyczny przekręt dostał 153 lata.
    Bardzo żałuję, że nie mamy sumowania wyroków.
    Posiekasz jedną osobę? 10 lat, wychodzisz po 7.
    Posiekasz 100 osób? 10 lat, wychodzisz po 7.
    Ukradniesz 100zł prezesowi? 3 lata, wychodzisz po 2.
    Ukradniesz miliard zł biednym? 3 lata, wychodzisz po 2.

    A już cała ta niska szkodliwość społeczna to farsa. Sędziom chyba już mózgi wyjałowiło i nie rozumieją frazy "szkodliwość społeczna"...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Karygodna sprawa zatrzymania samotnej matki w Opolu: Gdzie się podziało przyjazne państwo

  8. #8

    Domyślnie

    Skurwysyństwo z bandytyzmem ........ jak usłyszałem o tym w radiu - byłem w robocie , ale hu.....ów posłałem w powietrze , inwestorka zlazła z góry zobaczyć co mi się stało .... ręce qrwa opadają ..

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ...dziwią się później różnorakie gremia, że ludzie Państwa swojego nie szanują. Przysłów nie znają w stylu "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie" ?
    Ciekawe czy dadzą się Polacy zaszufladkować jak pozostałe społeczeństwa z tzw.wysokocywilizowanych ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #10

    Domyślnie

    a jak niezawisłe sądy ukarały zbrodniarzy stanu wojennego? pogroziły im palcem. Brak słów

  11. #11

    Domyślnie

    Wymiar sprawiedliwości jest skuteczny w przypadku słabszego , bezbronnego ( samotna matka aresztowana w nocy na oczach swoich dzieci), ostatnie wydarzenia dowodzą, że wymiar sprawiedliwości kuleje i to dosyć mocno. Nie wiem czy pomogą kule ,aby mieli się na czym podeprzeć. Czasami oglądam różne kryminalne dokumenty i aż wątroba się marszczy od podejmowanych sądowych decyzji.Co do winnych stanu wojennego, tą sprawą powinno się zająć zaraz po jego zniesieniu,a nie dopiero po latach wracać do tych spraw.

  12. #12
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdyla Zobacz post
    Oglądam W-11 i Detektywów - podobno te dokumenty oparte są na faktach autentycznych.
    Ożeszty w dziuplę kopany! A to są jakieś nieautentyczne fakty też ?

    Co do winnych stanu wojennego, tą sprawą powinno się zająć zaraz po jego zniesieniu,a nie dopiero po latach wracać do tych spraw.
    Też tak myślę. Najlepiej żeby Jaruzelski z Kiszczakiem sami to zgłosili do prokuratury zaraz w maju 82 roku.
    "Heloł! Jest tam kto?"
    A może Ci wieczerza wigilijna połączona z TVN-em i kazaniem na pasterce zaszkodziła ?

  13. #13

    Domyślnie

    Sprawa stanu wojennego nie była dla zainteresowanych żadną tajemnicą w tamtym okresie. Dlatego też skoro ktoś chciał się za to "wziąść" mógł to zrobić wtedy, a nie teraz wywlekać sprawy, za które nie płaci nikt inny tylko sam podatnik. A i tak "prochu" nie wymyślą, bo został już dawno wymyślony. A wigilia - dziękuję bardzo mi smakowała, jak zresztą Tobie też - mam taką nadzieję. A skoro fakty - to autentyczne, jeśli się dokładnie czyta, treść będzie zrozumiała. Sorki i pozdrawiam.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Tak trochę w podobnym temacie. Dopełnia się proces oskarżonych za wypadki grudniowe na wybrzeżu w 1970 roku. Konkretnie za wydanie rozkazu użycia broni palnej wobec robotników. Dziś w radio usłyszałem taką informację: "wysłuchany zostanie przez sąd przedstawiciel Solidarności". Albo mnie się coś pozajączkowało, albo dziennikarzowi, albo sądowi. Jaka Solidarność w 1970 roku? Wolne Związki Zawodowe Wybrzeża, Gwiazda i Wyszkowski powołali w 1978 roku. Traktując je jako protoplastę Solidarności to i tak zmyła o 8 lat!
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  15. #15

    Domyślnie

    Z tego wniosek, że sami nie wiedzą co jest prawdą, a co fikcją i kiedy miało miejsce cokolwiek. Niedługo dowiemy się, że chrzest Polski miał miejsce w 1966 roku.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Następny kwiatuszek do prawniczego ogródka. Sędzia orzekający w najbardziej medialnej sprawie ostatnich lat tzn. zabójstwa "Madzi z Sosnowca", nie wyłączył jawności procesu. Uzasadnienie mówiące, że "społeczeństwo było zaangażowane w poszukiwania a później śledziło w mediach sprawę, więc ma prawo do informacji z sali sądowej" to kuriozum! Teraz będziemy śledzić niczym Ameryka proces O.J.Simpsona, poczynania elity prawniczej. Wczoraj mieliśmy początek, wszystkie serwisy informacyjne, publicystyka i wszystkie kropki i rozmowy będą monotematyczne. Ja już mam odruchy wymiotne. Sędzia o nieznanym jeszcze szerzej nazwisku pozazdrościł sędziemu Tulei. Widać i wśród braci prawniczej parcie na szkło jest olbrzymie.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    HannaG

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zastanawiam się jak ten proces będzie wyglądał. Przecież dochodzenie do niego było jakąś kpiną. Policja pokazała się z jak najgorszej strony. Ciekawe jak zaprezentuje się wymiar sprawiedliwości. Również uważam, że to błąd, że sędzia nie wyłączył jawności procesu. Dzięki temu nadal będziemy mogli śledzić tę szopkę...
    Ostatnio edytowane przez HannaG ; 21-02-2013 o 14:33
    jakie ubezpieczenie dla domu?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    O co tu chodzi???? Z treści artykułu nic istotnego nie wynika.
    http://www.wprost.pl/ar/390859/Syn-B...t-nie-slyszal/

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Sądowa próba zniszczenia tygodnika "wSieci" dobitnie i po raz kolejny pokazuje, że polski wymiar sprawiedliwości jest jednym z najbardziej wynaturzonych obszarów państwa polskiego.


  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    O co tu chodzi???? Z treści artykułu nic istotnego nie wynika.
    http://www.wprost.pl/ar/390859/Syn-Bajkowskich-krzyczalem-pomocy-ale-nikt-nie-slyszal/
    Trochę więcej informacji na ten temat:

    Bidul dla pełnej rodziny

    A tak wydarzenia relacjonują dzieci

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony