dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie kominek narożny mam 6k na wkład

    Witam

    Niebawem zamierzam kupić kominek narożny z szybą bez szprosu.
    Czytam wiele o takich kominkach na FM ale w zdecydowanej większości tematów pojawiają się bezsensowne sprzeczki branżystów, które zupełnie zaśmiecają każdy temat. Nie mam czasu na czytanie nikomu nie potrzebnych postów mających na celu zrobienie sobie reklamy lub konkurencji antyreklamy. Zakładam ten wątek aby uzyskać odpowiedź konkretną i treściwą. byłoby miło gdyby odezwali się zwykli użytkownicy podobnych kominków.

    Jak w temacie mam około 6k kasiory nie 8k ani nie 10k.
    1. kominek będzie spełniał funkcje urządzenia do sporadycznego palenia głównie w jesienne wieczory oraz weekendy. Może być że będę w nim palił cały dzień przynajmniej na początku kiedy jeszcze będzie mi się chciało.
    2. nie planuję rozprowadzania ciepła po całym domu za pomocą rur turbin itp. Nie ma mieć płaszcza wodnego. Ma to być kominek oddający ciepło do pomieszczenia, w którym stoi.
    3. posiadam komin shiedel 200mm oraz doprowadzenie powietrza z zewnątrz.
    4. ze względu na cenę szyba otwierana na bok najlepiej z funkcją ograniczającą jej smolenie.
    5. styl kominka nowoczesny do nowoczesnego wnętrza.
    6. w domu posiadam wentylację mechaniczną więc dobrze aby kominek byl z automatycznym szybrem.

    będę wdzięczny za pomoc w wyborze wkładu oraz za uwagi dotyczące ewentualnej jego eksploatacji.

    pozdrawiam
    Darek

    ps załączam pliki z projektem kominka oraz wymiarami miejsca w którym ma stać
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	284
Rozmiar:	5,0 KB
ID:	136481   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zabudowa.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	12,0 KB
ID:	136482   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	13,3 KB
ID:	136483  
    Rób to co naprawdę lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Jak nie masz czasu na czytanie kłótni różnych dostawców, to idź do jednego, jego zapytaj, co Ci poleci.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #3

    Domyślnie

    No tak. Czego się spodziewałem.

    bardzo przydatna odpowiedź !
    Rób to co naprawdę lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    W tym przedziale cenowym, do reku (powietrze z zewnątrz, gięta szyba, w miarę szczelny) to raczej tylko Unico Dragon 2 lub 4.
    "Kuknij" do forumowego, kominkowego Bohusza - zajmuje się tylko nimi.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    W tym przedziale cenowym, do reku (powietrze z zewnątrz, gięta szyba, w miarę szczelny) to raczej tylko Unico Dragon 2 lub 4.
    "Kuknij" do forumowego, kominkowego Bohusza - zajmuje się tylko nimi.
    Pozdrawiam.
    "Tylko Dragon". Ciekawe, ciekawe.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Szyba gięta bez szprosu.
    Jak znasz inne to zapodaj.
    Pozdrawiam.
    Edit ...
    Zajrzałem do cennika - w tej chwili do 6 tys. Unico też odpada.
    Czyli masz większy wybór ... powyżej tej kwoty
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 13-09-2012 o 16:30
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    żarcik?

  8. #8

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    UNICO Dragon 2 B oczywiście. Do 6 000 zł spokojnie, po konkretnej stanowczej, ale miłej rozmowie.
    Do wentylacji mechanicznej, również. Ale trzeba to zaznaczyć przy zamówieniu.
    Więcej informacji jak to bywa na forum, pod numerem telefonu 602 259 809.
    Na stronach firmowych niebawem muszę skorygować parametry, bo Dragon 2 B jest po najnowszych badaniach.

    Wykonujemy również kominki kompleksowo, w standarcie z ciepłymi ścianami z odlewanych płyt. W promieniu 70 km od siedziby firmy. W pierwszym kwartale 2013 roku już mógłbyś mieć kominek na gotowo.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 13-09-2012 o 18:02

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję za dotychczasowe rady.

    Rzeczywiście w moim przedziale cenowym szału nie ma.

    Domniemam również, że za cenę 6k nie kupię wkładu z górnej półki ale chyba takiego nie potrzebuję. Chcę po prostu od czasu do czasu rozkoszować się widokiem płomieni przez szybkę.

    Wiele już czytałem o kominkach z szybami giętymi różnych producentów i z tej lektury wynika, że w tych drogich szyby nie pękają, drzwi się nie obwieszają i w ogóle.
    Odwiedziłem dzisiaj stronę internetową firmy arysto i podoba mi się wkład arysto 10 l SJ lub DJ. Czytałem kilka postów na ich temat i zdania są podzielone. Jedni piszą, ze śmiga aż miło a inni że to lipa i same problemy. Wiem, ze jest to Polska firma i pewnie jakościowo odbiega od standardów skandynawskich czy niemieckich ale nie mam pojęcia jaki jest stosunek jakości do ceny, a polskie produkty nie zawsze są gorsze od zagranicznych. Czy ktoś ma w domu zainstalowany taki wkład i może coś o nim powiedzieć (napisać)? Czy nadaje się on do domu z reku.

    Od dawna interesuje mnie również temat ciepłej zabudowy. Czytałem, że tym zajmuje się bohusz i mam pytanie. Czy można taką ciepłą zabudowę wykonać w połączeniu np z panelem z kamienia umieszczonym od frontu kominka tak jak mam na zdjęciach w pierwszym poście?
    Rób to co naprawdę lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No oczywiście, że się da. Mam na myśli, że całość tak da się zrobić, że będzie trwała podczas aktywnego użytkowania, przez wiele pięknych lat.

    Czyli obudowa, konstrukcja, materiały, bedą dostosowane do ilości ciepła wyprodukowanego przez zastosowany wkład kominkowy i rury przyłączeniowe.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 14-09-2012 o 06:04

  12. #12

    Domyślnie

    a co z tym Arysto nadaje się to czy nie?
    Rób to co naprawdę lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować

  13. #13

    Domyślnie

    Witam
    jesli kominek ma być dla przyjemności, a nie do ogrzewania domu (podobnie jak u mnie) to np. producent Adbar.
    pozdro

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Wykonujemy również kominki kompleksowo, w standarcie z ciepłymi ścianami z odlewanych płyt.
    Pozdrawiam
    Niech ten "standart" nie bedzie standardem...
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony