dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 169
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Na czym trzyma się szalunek z xps/eps? Czy na tyle przyklei się do betonu, że będzie to solidne połączenie?

  2. #22

    Domyślnie

    Witaj

    Jest zazwyczaj obsypany piaskiem i to wystarcza lub do tego deski i zaparty łatami.
    Doskonale się trzyma betonu! nie trzeba się martwić że coś będzie nie tak.

    Pozdrawiam
    Sebastian

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    d**ol**

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-339
    Posty
    59

    Domyślnie

    Witam
    Co sądzicie o kształtkach z firmy IZODOM 2000 .?
    Czemu to takie drogie i kto to kupuje mnie pani policzyła na płytę 13x24 m 75 tys za same kształtki .Czy rzeczywiście styropor aż tak drogi jest czy też oni się aż tak cenią . Nie powiem fajna sprawa ale cena astronomia nie koniecznie chodzi o mój przypadek . Ja rozumiem że forma na te kształtki kosztowała ale chyba nie ma się wrócić w pierwszych 50 zleceniach ale rozłożyć w następnych 10.000. Zrezygnowałem z tego na rzecz normalnego styroporu bo po prostu mnie nie stać na ich kształtki .
    http://www.izodom2000polska.com/inde...entowa&lang=pl
    Bardzo fajny mają system na strop ale boje się nawet pisać bo znowu ceny kosmiczne mi podadzą.
    Ostatnio edytowane przez d**ol** ; 12-03-2013 o 20:22

  4. #24

    Domyślnie

    Po dpłyte fundamentowa powinno się stsować styrodur XPS. Niemniej gdzies na forum przeczytałam, że dla obniżenia kosztów można zrobić tak, że tam gdzie będa stały ściany nośne to oczywiście pod płyta owinien być XPS, ale tam gdzie ścian nosnych nie będzie mozna zastosować zamiast XPS styropian EPS w tej twardej odmianie podłogowej (bodajże 200). Czy taki zabieg jest zgodny ze sztuka czy jest to proszenie się o kłopoty i taka oszczędność może odbić się czkawką?

    Druga sprawa, to przeczytałam, że na cokół, obwód płyty, czy jak to fachowo nazwać tez powinno się zastosować XPS. W tym miejscu obciążeń juz nie ma żadnych a przewaga zastosowania XPS to to że tak nie pije wody, ale czy można zamiast opaski z XPSa zrobić opaske ze styropianu fundamentowego, czyli takiego AQUA, HYDRO, itp? taki styropian jest zabepzieczony (bodajże o ile się nie naruszy jego zewnętrznej struktury) przed nasiąkaniem (nie wiem czy w takim samym stopniu jak XPS) a tez jest od XPSa dużo tańszy. Czy mozna takim styro zastąpic XPS? Tym bardziej, że na dizałce poziom wód gruntowych jest ponad 2 m pod terenem

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    można zastosować AQUA, HYDRO, itp
    Ja uważam że taki nadaje się również pod płytę a nie tylko na opaskę. No ale ostatnio zdania na forum w tej kwestii są podzielone...
    Lecz spokojnie znajdziesz kogoś kto Ci zaprojektuje bez XPS-a.

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał d**ol** Zobacz post
    Witam
    Co sądzicie o kształtkach z firmy IZODOM 2000 .?
    Czemu to takie drogie i kto to kupuje mnie pani policzyła na płytę 13x24 m 75 tys za same kształtki .Czy rzeczywiście styropor aż tak drogi jest czy też oni się aż tak cenią . Nie powiem fajna sprawa ale cena astronomia nie koniecznie chodzi o mój przypadek . Ja rozumiem że forma na te kształtki kosztowała ale chyba nie ma się wrócić w pierwszych 50 zleceniach ale rozłożyć w następnych 10.000. Zrezygnowałem z tego na rzecz normalnego styroporu bo po prostu mnie nie stać na ich kształtki .
    http://www.izodom2000polska.com/inde...entowa&lang=pl
    Bardzo fajny mają system na strop ale boje się nawet pisać bo znowu ceny kosmiczne mi podadzą.
    ja na płytę 17 x 11 dostałem wycenę 29 tys brutto - drogo ale chyba warto mimo wszystko
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    d**ol**

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-339
    Posty
    59

    Domyślnie

    Witam
    To co twój m2 kosztuje 155zl a mój 240 zł to co tu jest zgrane . Porypane te firmy liczą jak chcą ceny z fusów biorą To co 26 tyś się poszło na drzewo wysrać .
    Ostatnio edytowane przez d**ol** ; 20-04-2013 o 20:31

  8. #28
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    ja na płytę 17 x 11 dostałem wycenę 29 tys brutto - drogo ale chyba warto mimo wszystko
    Oczywiście,podobnie jak kable,wszak zależy Ci na "taniości"

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał d**ol** Zobacz post
    Witam
    To co twój m2 kosztuje 155zl a mój 240 zł to co tu jest zgrane . Porypane te firmy liczą jak chcą ceny z fusów biorą To co 26 tyś się poszło na drzewo wysrać .
    kolego rzygać się chce jak się czyta takie wpisy,miej umiar z tym sraniem albo zażyj jakieś środki

  10. #30

    Domyślnie

    Panowie, a ją już sama nie wiem.
    Czy robić ławy czy płytę.
    Wychodzi pow płyty ok 90m/kw
    Wykonawca twierdzi że koszta będą.porównywalne czy ława czy plyta.

    Ławę + ścianie fund chce ocieplic styodurem, do tego izolacje icopal.

    Co radzicie???

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    Panowie, a ją już sama nie wiem.
    Czy robić ławy czy płytę.
    Wychodzi pow płyty ok 90m/kw
    Wykonawca twierdzi że koszta będą.porównywalne czy ława czy plyta.

    Ławę + ścianie fund chce ocieplic styodurem, do tego izolacje icopal.

    Co radzicie???
    A co chcesz osiągnąć? Większość ludzi tutaj robi płyty dla wyeliminowania mostka cieplnego do gruntu. Gdyby mi na tym nie zależało, to pewnie robiłbym ławy.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  12. #32

    Domyślnie

    rozumiem, ok
    mam tylko pytanie

    gdyby porownac budowę lawy+sciana fund vs plyta fundamentowa
    o ile może okazac się drozsza plyta w materiale????

    wykonawstwo ekipa powiedziała ze może zrobić w tej samej cenie czy to będzie lawa, czy plyta

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A jak można dać ci odpowiedź, skoro nie wiadomo jaka płyta i jakie ławy ?
    Ile metrów płyty napisałaś, ale czym ocieplonych ? Ile metrów ław ? Jak ocieplonych ? Jak ocieplona podłoga !
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #34

    Domyślnie

    ławy ocieplone styrodurem 10cm, podłoga na gruncie w planach ocieplana eps twardy podłoga 15cm (do końca jeszcze nie wiem jaki dokładnie styro na podłogę)
    Ławy mam zaprojektowane 80cm, bloczki fundamentowe 60mb x1.2m = 72m/kw

    no i pytanie czy zostawić tak jak jest czy przeprojektowa na plyte

  15. #35

    Domyślnie

    na prawde nikt nie doradzi??

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    na prawde nikt nie doradzi??

    a badania gruntu?

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    ławy ocieplone styrodurem 10cm, podłoga na gruncie w planach ocieplana eps twardy podłoga 15cm (do końca jeszcze nie wiem jaki dokładnie styro na podłogę)
    Ławy mam zaprojektowane 80cm, bloczki fundamentowe 60mb x1.2m = 72m/kw

    no i pytanie czy zostawić tak jak jest czy przeprojektowa na plyte
    pytanie co chcesz osiągnąć? Jakiej rady szukasz? Zwolennik płyt, podpowie Ci aby przeprojektować na płytę. Przeciwnik, powie że tak jest ok.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    na prawde nikt nie doradzi??
    Jeśli nie wiesz po co Ci ta płyta, to zostaw ławy
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    A czy pod płytę można zastosować takie płyty PUR?:
    http://allegro.pl/plyta-plyty-izolac...176333928.html

    Współczynniki przewodzenia ciepła - 0,022 W/mK prawie 2x lepszy jak dla XPS'a,
    nasiąkliwośćwodą jeszcze mniejsza,
    tylko ta wytrzymałość na ściskanie min. 140 kPa przy 10% odkształceniu.

    Dodatkowo płyty dwustronnie laminowane aluminium (idealne przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego w płycie) !

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    plusultra

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    A jak z izolacją przeciwwilgociową? Wywijaliście folię pod ściany zew?

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony