dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie sarenki, zajączki ........

    ,

  2. #2

    Domyślnie

    Na zajączki skutkuje założenie na pień osłonki z siatki. Można kupić w marketach taką ozdobna siatkę z cieniutkiego drutu wysokości 1metr albo mniej. Na sarenki sposobu nie mam, ale może zastanów się nad ogrodzeniem z siatki leśnej?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lenowo

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Proponuje również ogrodzenie z siatki leśnej.Jest tania i mozna to zrobić samemu.Mam takie ogrodzenie bo spodziewałem sie podobnych kłopotów.
    Mieszkam przy samym lesie.Ogrodzenie sie sprawdziło i nasz piesek ma sie gdzie wybiegać.Sarenki i zajace ogladamy ,przyzwyczaiły sie że pies jest za siatką i im nic mie grozi.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    korni

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    U mnie tez sarenki obgryzaja moje sosenki na dzialce. Ale, o ironio, jestem z tego faktu b. zadowolona. Otoz w miejscach tych obgryzionych pedow (chyba moge tak to nazwac - jesli trzeba poprawcie) iglaki zageszczaja sie ( wyrasta duzo wiecej odnog, pedow - jak chcecie). I tak oto w naturalny sposob mozna uformowac sobie drzewko. Wyglada to naprawde b. fajnie. Do tej pory nie wiedzialam dlaczego moje sosenki sa tak niebywale geste, ale ostatnio przeczytalam na forum temat o modelowaniu drzewek i tam wyczytalam ze wylamanie pedow - tudziez obgryzienie ( ) powoduje b. obfity przyrost.

    Moze trzeba sie cieszyc , niektorzy spedzaja duzo czasu na wylamywaniu (czy tez obgryzaniu ) aby pozniej napasac oczy takimi cudami

    Pozdr

  5. #5

    Domyślnie

    ,

  6. #6
    Guest

    Domyślnie Re: sarenki, zajączki ........

    Cytat Napisał RS
    Mam problem z sarnami, podchodzą do mojego ogrodu i niszczą iglaki, drzewka owocowe, krzewy i itp.
    swoje tajemne sposoby odstraszania tych miłych stworzonek ?
    Witaj. Odstraszyć się nie podejmuję ale ochronić - owszem. Niestety jest to także inwestycja. Przy każdym drzewku 3 lub 4 w zależności od średnicy paliki trochę wyższe od drzewka. Pomaga !. Jeśli idzie o sarny to straty powoduję zwykle męskie osobniki, którym wyrastają rogi i proces ten jest podobno bolesny. Młodzi rogacze szukają więc cienkich, elastycznych gałązek, o które mogą otrzeć najbardziej swędzące miejsca.
    Niskie sosny otaczam kilkoma palikami i rozpinam na nich siatkę ogrodniczą . Trochę to kłopotliwe, ale działa

  7. #7

    Domyślnie

    tylko wilczy mocz..... odstraszy nie tylko sarny i zajace ale i wieksze zwierzatka w rodzaju jeleni...

    kupic toto mozna w usa

    ale poczytac mozna tu:

    http://www.growinglifestyle.com/us/a...0/a443950.html

  8. #8

    Domyślnie

    ,

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał RS
    To wspaniała wiadomość dla ekologów broniących wilka. Trzeba odpowiedni podsunąć pomysł, może ranga tego zwierzęcia urośnie i wilk będzie postrzegany inaczej.
    Dzięki, bardzo ciekawa wiadomość. Tego jeszcze nie przerabiałem.
    a ja sie zastanawialem nad ekonomicznym aspektem.... sprowadzac toto zeby chronic worki ze smieciami, ktore sa tutaj czesto rozwalane przez lisy i borskuki... podobno dziala...

    ale....... zastanowilem sie w jaki sposob ten mocz jest pozyskiwany....

    biegaja za tymi wilkami po lasach i kaza im siusiac do butelek???

    chyba raczej nie.... raczej trzymaja wilki w klatkach i je "doja"....

    a wilk jak zadne inne zwierze wymaga duzych terenow i WOLNOSCI...

    dlatego dalem sobie spokoj................

    pamietam jak gdzies czytalem o chinczykach pobierajacych cos tam na zywca z niedzwiedzi trzymanych w klatkach... nie pamietam czy chodzilo o zolc czy adrenaline.... wbijaja po prostu dluga igle i pompuja....

    a zwierze sie skreca z bolu..............

  10. #10

    Domyślnie

    ,

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    zapach krwi je odstrasza - tak słyszałem od lesnika ...
    trzeba jakas krew pomazać po korze
    o krew łatwiej ...
    (czasem sie cos samo pod koła napatoczy ...)


  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Na iglaku trzeba taką ładną pętelkę z cieńkiego drutu założyć ....
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony