dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Decyzja o przeniesieniu warunków zabudowy

    Witam, otrzymałem pozytywną decyzję z gminy o przeniesienie z poprzedniego właściciela działki na mnie warunków zabudowy. Ale dostałem tylko decyzje - pismo. Gmina nie przesłała mi zaaktualizowanych o moje dane osobowe warunków. Może ktoś się orientuje czy gmina przesyła WZ? Czy może stare WZ wraz z decyzją gminy stanowi wystarczający pakiet do pozwolenia na budowę?
    Budowa to wyzwanie. Warto je podjąć!
    http://www.svendom.mojabudowa.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro dostałeś decyzje o przeniesieniu decyzji powinno być wszystko OK. Profilaktycznie proponuję wykonać telefon do starostwa powiatowego i tam zasięgnąć informacji.

  3. #3

    Domyślnie

    tak dla pokoleń odpowiedź na moje pytanie decyzja o przeniesieniu warunków zabudowy jest ważna wraz z poprzednimi warunkami. nie trzeba otrzymać nowe WZ (jako dokument). Ale trzeba jeszcze po otrzymaniu decyzji o przeniesieniu WZ po 14 dniach udac sie do gminy po pieczatke "decyzja ostateczna" bo w ciagu tych 14 dni od decyzji strony moga sie odwolac jeszcze do decyzji.
    Budowa to wyzwanie. Warto je podjąć!
    http://www.svendom.mojabudowa.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    mam problem w mojej gminie z przeniesieniem praw do warunków zabudowy. Gmina wydała decyzję odmowną, powołując się na ustawę o ochronie gruntów rolnych (klasa ziemi III). Decyzja o warunkach została wydana w 2012r przed wejściem w życie ustawy o ochronie gruntów (art. 7). Gmina twierdzi, ze taką interpretację przepisów wydaje ich biuro prawne, w porozumieniu z Ministerstwem. orientowałem się w innych gminach w województwie, dzwoniłem do ministerstwa - dziwią się że ktoś tak może interpretować. Wydana decyzja jest prawomocna, nowy właściciel przejmuje w całości bez zmian warunki zabudowy, ale gmina swoje - nie i koniec. Z tego co wiem, to prawo nie działa wstecz i nie można moim zdaniem unieważnić (wydając decyzję odmowną) decyzji. Ponadto, zgodnie z ustawą o zagosp.przestrz. gmina nie jest strona w tym postępowaniu, a jedynie wydaje decyzję o przeniesieniu praw (ustawa nie przewiduje, ze gmina może zrobić inaczej). Może są jakieś inne przepisy, które to regulują?

  5. #5

    Domyślnie

    Tak dla zainteresowanych - uzyskałem interpretację z ministerstwa odnośnie przepisania warunków zabudowy, więc sprawa wyjaśniona i załatwiona pozytywnie. Czasem upór w walce z urzędnikiem pomaga.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony