dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Chwasty.. co robic??

    Posialem trawe.. po uprzednio skopanym i upielonym ogródku....

    i juz nowe chwasty wyrastaja...

    Do tych mocniejszych kupilem sobie Round Up, ale... psikajac na chwasta, chcacy niechcacy psika sie tez na trawe, i trawa potem tez gnije...

    za to z pedzelkiem latac przy kazdym chwascie nie bede...

    Nie wiem co robic...

    Ma ktos jakies doswiadczenia w skutecznym zwalczaniu chwastów??

    Pozdrawiam...

  2. #2

    Domyślnie

    Napisz coś więcej.. jaki duży trawnik, jakiego rodzaju to są chwasty (cały zielnik czy tylko jeden lub dwa gatunki), jakie jest sąsiedztwo Twojego ogrodu. Na początku jednak musze Cie troche zasmucić. Walka z chwastami jest długotrwała i bardzo kosztowna. Ja najczęsciej w takiej sytuwcji stosuje metody baaardzo radykalne... szybciej przynoszą efekt.
    "Błogosławieni, którzy - nie majac nic do powiedzenia - trzymają jezyk za zębami"

  3. #3

    Domyślnie

    Sa to rózne gtunki..
    najczesciej takie chwasty co robi dmuchawce

    poza tym jakies takie wysokorosnace

    perz...

    za ogródkeim mam publiczny trrawnik..
    tam jest troche chwastów..
    moze.. moze to z nich sie robia te chwasty u mnie?

    Jaki kolega ma radykalny sposób???

    skazenie wszystkigo i gsto posiana nowa trawa???

  4. #4

    Domyślnie

    Na niektore chwasty pomaga czeste koszenie, choc nie chcialbym wywolywac dyskucji czy to jest skuteczne w przypadku perzu.
    Zawsze mozna jeszcze polubic lake ( łąkę ) - ja mam wlasnie polubiona i zarosnieta lake/trawnik, i jest OK.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryszard1
    Na niektore chwasty pomaga czeste koszenie, choc nie chcialbym wywolywac dyskucji czy to jest skuteczne w przypadku perzu.
    Zawsze mozna jeszcze polubic lake ( łąkę ) - ja mam wlasnie polubiona i zarosnieta lake/trawnik, i jest OK.
    Na niektóre chwasty faktycznie pomaga częste koszenie, na inne dwuliścienne być może trzeba zrobić oprysk Starane, Bofixem lub Mniszkiemale to radziłbym dopiero gdy trawnik trochę dojrzeje - młoda trawa mogła by tego nie znieść.
    Mniszki można też wykopywać łopatką - rurką - to dla cierpliwych przeciwnikow środków chemicznych.

  6. #6

    Domyślnie

    Robiłem to na dwa sposoby:

    1. Częste koszenie.

    2. W połwie lipca oprysk randapem lub chwastoksem na wszystko i stężenie silniejsze niż zalecane 2 lub 3-krotne, po dwóch tygodniach powtórzyć oprysk - chodzi o miejsca w których oprysk nie zadziałał. W połowie lub pod koniec sierpnia usunąć resztki ale nie wzruszać ziemi głęboko (np. zgrabić grabkami). Następnie zasiać trawę a na wiosnę możliwie wcześnie kosić.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony