dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 142

Temat: Co je kot?

  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie Co je kot?

    Kot je mięso, kocią karmę (suchą i puszkową), myszy. Wiele kotów je gotowany bób. A mój kot je: popcorn, ryż dmuchany, chipsy, karmę dla chomika, frytki, suchy ryż... Więcej nie pamiętam, muszę zapytać dzieci.
    Pytanie: czy ja mam kota???!!!
    I nie krzyczcie - nie karmimy kota tymi specjałami. Po prostu kot coś podkradł, chwycił spadające na podłogę, a karmy dla chomika córka nie zamykała w pudełku, bo nie podejrzewała, ze kot się do niej dorwie.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Kot je zwierzęciem przymilnym, acz asertywnym
    Zajada się rybkami - surowymi, wędzonymi (piękne robi się futro, ale capi wtedy okrutnie).

  3. #3

    Domyślnie

    Mój zjadłby chyba wszystko raz porwał ogórka kiszonego, zjadł...

  4. #4

    Domyślnie

    Kot jada truskawki ze śmietaną, szprotki w sosie pomidorowym i trawę z doniczki....

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Rudy suchą kaszę też je, a dzisiaj dobierał się do masy papierowej, kiedy dziecka papier czerpany robiły. Wygląda jak kot, zachowuje się jak kot, tylko miauczeć nie umie. No i ta dieta... nietypowa.
    Wszystkie nasze koty trawę mają na polu, więc rośliny doniczkowe oszczędzają. Dietę urozmaicają sobie w sposób typowy dla kotów myszkami i jaszczurkami. Pewnie i ptaszka czasem niestety przekąszą. Rudy z braku laku wrzuci na ząb jakiegoś owada.
    No ale widzę, że i inne koty mają nietypowe upodobania.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam psa, ale żona meczy mnie jeszcze o kota, wiec ten wątek pewnie niedługo i mnie zainteresuje

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Koty są boskie, a każdy jedyny w swoim rodzaju - daj się zmęczyć!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    natalia_

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kiedyś Mysłowice - Teraz już Bieruń :)
    Posty
    38

    Domyślnie

    daj się zmęczyć - koty są słodkie mam kota już kilka lat i jest bardzo grzeczny ( jak na kota ) Mój kot uwielbia gotowaną pietruszkę ( korzeń).... kiedyś spróbował i zjadł całą ( oczywiście przypadkiem). kot uwielbia również prażynki ( takie chrupki), weterynarz polecił żeby się tym bardzo nie przejmować - widocznie brakuje mu pewnych witamin i tego potrzebuje - tak jak człowiek

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Rudy nie je waniliowych mlekołaków - próbował, wyciamkał i wypluł z żalem.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Moja kotka ma bardzo wyszukane menu - foliowe torebki, ciasto drożdżowe, rodzynki ( poza suchą karmą i surowym mięsem wołowym)
    Kocur natomiast uwielbia zielone oliwki i rybę pod każdą postacią

  11. #11

    Domyślnie

    Kot jest zwierzęciem udomowionym to oznacza, że m.in. je to co spożywa człowiek. Aczkolwiek marketingowcy kociego jedzenia chętnie ci wmówią, że jest ono dla niego trujące .

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    No, mimo udomowienia kot jednak jest zwierzęciem, którego naturalna dieta zasadniczo różni się od ludzkiej. Takoż nasze jedzenie jest dla kotów niezdrowe i fakt, że niektóre mruczki mają dziwne upodobania wcale nie znaczy, że właściciele radośnie karmią je frytkami, oliwkami czy rodzynkami. Myślę, że większość autorów wpisów odnotowuje nietypowe upodobania swoich kotów, ale wcale nie znaczy to, że karmią je radośnie ciastem drożdżowym, prażynkami czy popcornem.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wyposaza*

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    A moje dwie kotki przynoszą mi praktycznie każdego dnia "w prezencie" norniki, myszy polne, ryjówki, względnie jaszczurki czy małe ptaki. Zazwyczaj są one już martwe, ale zdarza się że przynoszą żywe i trzeba je wtedy łapać, wyciągać przerażone zwierzątko z kociej paszczy i wypuszczać je kilkaset metrów za domem, żeby kot nie wyśledził swojej niedoszłej ofiary i nie przyniósł jej drugi raz, ale już zagryzionej. Także mogę śmiało powiedzieć, że moje kotki stawiają na ekologiczną i naturalną "dietę"

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Nasze dwie exkotki i rudy exkocur robią dokłądnie to samo. Najwyraźniej jednak to nam proponują mysio-jaszczurkową dietę, bo częstują nas codziennie od wiosny do jesieni. One wolą miskę i to, co czasem upadnie komuś na podłogę, albo uda się ściagnąć nam z talerzy.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Najnowsze odkrycie - kot je gotowane brokuły.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Koty mojej mamy oprócz karmy, mięska i ryb jedzą jeszcze:
    gotowaną kukurydzę i kukurydzę z puszki,
    melony - wszystkie za wyjątkiem arbuza,
    krówki - cukierki,
    ogórki kiszone,
    orzechy włoskie...
    Jeszcze coś by się znalazło ale teraz nie pamiętam

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    natalia_

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kiedyś Mysłowice - Teraz już Bieruń :)
    Posty
    38

    Domyślnie

    Kot właśnie zjadł placka z dyni ( takiego pieczonego na patelni) który niefortunnie i w złym czasie wylądował na podłodze i oblizywał się pół godziny. Dałam mu trochę zupy/ kremu dyniowego i rozbestwiłam cwaniaka że kot lubi dynię?

  18. #18

    Domyślnie

    Aż się prosi o taką odpowiedź: kot je zwierzę

    Nasz syjam wolał bób od mięsa!
    (ale i tak najlepszym daniem był własnoręcznie upolowany pasikonik... ale chrupało!)
    "Oh let the sun beat down upon my face, stars to fill my dream"

  19. #19

    Domyślnie

    Fuuuj, aż sobie wyobraziłam to chrupanie!
    Moja kota wczoraj podkradła mi cukierka, czekoladowego tiki-taka

    Myślałam, że jest wszystkożerna, ale jednak nie - gardzi żółtym serem i rosołem domowej roboty Tyle na razie udało mi się sprawdzić w sytuacjach, gdy podkradła się do jedzenia przez nikogo nie pilnowana Uwielbia suchą karmę naszej psiny, nie wiem, co w niej jest lepszego od kociej karmy, albo może to działa na zasadzie wymiany, bo z kolei piesek wyjada karmę kota

  20. #20

    Domyślnie

    Mój Portier je karmę w puszkach, cienkie flaczki po kaszance i pasztetowej. Pije dużo mleka i od czasu do czasu złapie jakąś mysz. Nie daje mu słodyczy bo podobno kotom to szkodzi.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony