dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    VTS - dobra firma zajmująca się kominkami albo kominami (albo jednym i drugim) wymieni Ci trójnik ceramiczny bez potrzeby wsadzania rury stalowej, której wsadzenie i tak jest niemożliwe bez rozwalania części komina, samego przewodu dymowego oraz już uszkodzonego trójnika.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Sansan poruszył dosyć ciekawą sprawę - nagminnie w "deweloperce" budowane są kominy usadzone na stropie, które ani w myśl prawa budowlanego, ani tym bardziej kierując się zdrowym rozsądkiem, nie powinny być odbierane przez nadzór budowlany i żadnego kominarza.
    Takie "gotowe już" kominy nadają się jedynie jako szacht kominowy do włożenia weń wkładki stalowej.
    Mają natomiast niezaprzeczalną zaletę - są dla dewelopera tańsze o kilka stówek bo nie posiadają: trójnika, wyczystki, miski na skropliny, oraz 3-4 kształtek prostych. Przy budowaniu całego osiedla "oszczędności" idą więc w tysiące PLZ.
    Potem tylko wystarczy wmówić inwestorom że komin jest OK i że to obecnie standard, a kominkarz to sobie przecież "poradzi" ...
    Żenada budowlana sięga w tym wypadku dużo dalej bo jeszcze nie spotkałem kominiarza, który by postawił się okoniem, powiedział - "sory" i zgłosił taką kichę do nadzoru budowlanego jako niezgodną z naszym budowlanym prawodawstwem. Nikomu się nie chce i tak oto sobie, pomału przybiera ta praktyka obraz "standardu" w naszym wspaniałym kraju ...
    Pozdrawiam.
    PS. Ale z drugiej strony to ja osobiście życzył bym sobie jak najwięcej takich kominów ... wkładka stalowa kosztuje 2-3 tys. zł, robocizna kilka stówek, także do każdego kominka z tak spieprzonym kominem zawsze jest dodatkowy zarobek ...
    To był sarkazm oczywiście
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 17-10-2012 o 10:17
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Farmazony waść pleciesz.

    Większość kominów które "schodzą do dołu", sprawia o wiele więcej kłopotu niż komin od stropu. Sam zalecam takie konstrukcje, a rury to już standard, przy najmniej u moich klientów. Jeśli komuś zależy na bezpieczeństwie, to wydanie dodatkowo 1600 zł na komplet rur z kryza kominową i daszkiem (tyle to kosztuje u mnie), jest kwotą raczej do zaakceptowania. Robocizny nie liczę , bo wetknięcie 6-7 metrówek od dołu to 5 minut roboty, a kryza i daszek to 15 min. Zalet sporo przy braku komina na dole. Po pierwsze buduje się po Bożemu - kominek i na nim komin (brak idiotycznej wyczystki). Po drugie w miejscu kominka nie zawadza dziwny twór z otworem przyłączeniowym zazwyczaj nie w tym miejscu co trzeba, a wyczystką umiejscowioną w przedziwnych miejscach - a to na wprost, tam gdzie ma być wkład kominkowy, albo za ścianą, najlepiej za łóżkiem, w szafkach kuchennych, pod prysznicem. Po trzecie właśnie oszczędności rzędu, niekiedy, 1/3 kosztów komina. Kominek nie stoi obok komina, albo nie wychodzi na pół pokoju.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Ja tam nie wiem ... nie znam się ... ale "u nas na Ślunsku" to się blachy 0,6 mm w kominy nie wstawia tylko z tego powodu że o 500 zł tańsza od "jedynki"...
    A jak Twojemu pracownikowi palca kiedyś utnie taka wkładka, bo się niechcący "obsunie" ... tudzież zafundujesz uprawnienia wysokościowe i "uprząż" za kilka tysięcy PLZ żeby "legalnie" pracownika na dach wypuścić bez niepotrzebnego stresu i martwienia się że jak spadnie to będziesz bulił do końca swoich zawodowych dni ... albo zmuszony będziesz wykuć ze dwie dziury dodatkowe na piętrze i strychu tylko dlatego że partacze nie potrafili nawet tak prostej sprawy jak wkładkę ceramicznego komina systemowego prosto wymurować, to zaczniesz taką robociznę liczyć dużo drożej niż ja to robię ...
    Pisałem Piotrze o całkiem innych kominach niż Ty chyba przeczytałeś ...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 18-10-2012 o 10:21
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #25
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Tu spieprzymy a potem sarkazmy...........
    Ja tam nie wiem ... nie znam się ...
    to nie można tak od razu by klyent wiedział o co kaman.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    U was na Ślunsku całkiem nieźle idzie sprzedaż rur do kominków o grubości 0,2 mm. Właśnie niedawno miałem wgląd do statystyki dwóch poważnych dostawców. Nikt nikogo nie zmusza do postępu technologicznego. Nie wyrzyguj mi moich przekonań, bo lepiej to zrobić przy flaszce

    Napisałeś o konkretnej sytuacji, do której się odniosłem nic nie koloryzując. Jak mam dziurę w stropie, rury montuje błyskawicznie. Natomiast umiem wycenić prace dodatkowe i koszty funkcjonowania firmy, więc martw się o własne dochody. Kondycja mojej firmy jest całkiem niezła, o czym zresztą wiesz doskonale. Chcesz to dalej ciągnąć publicznie?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony