dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze wody za wodomierzem - czy można samemu ?

    Witam serdecznie.

    Chciałem zlecić wykonanie przyłącza wody od rurociągu do wejścia do piwnicy firmie, która zrobi to kompleksowo. Niestety koszty mnie zaskoczyły. Panowie liczą sobie za metr przyłącza 120 pln netto. W związku z tym postanowiłem troche ciąć koszty i wykonać przyłącze za wodomierzem samodzielnie. Firma wykonałaby tylko wcinke w wodociąg i studzienkę z wodomierzem. Pozostałe 30 metrów za wodomierzem chciałem wykonać sam. Teraz rodzi się pytanie, czy formalnie można takie przyłącze samemu wykonać, czy potrzebne są jakieś odbiory tego co za wodomierzem, czy mage zakopywac rurę i wezwać tylko geodetę na inwentaryzację ?

  2. #2

    Domyślnie

    A kto Ci podpisze wykonanie w dzienniku budowy? Potrzebujesz tego do odbioru budynku.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    A kto Ci podpisze wykonanie w dzienniku budowy? Potrzebujesz tego do odbioru budynku.
    Mi nikt się w dzienniku budowy nie wpisywał. Do odbioru domu wystarczy podpisana umowa z wodociągami. A czy ci podpiszą umowę wodociągi, jak sam sobie zrobisz instalację to już musisz z nimi wyjaśnić.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał draco20051 Zobacz post
    Witam serdecznie.

    Chciałem zlecić wykonanie przyłącza wody od rurociągu do wejścia do piwnicy firmie, która zrobi to kompleksowo. Niestety koszty mnie zaskoczyły. Panowie liczą sobie za metr przyłącza 120 pln netto. W związku z tym postanowiłem troche ciąć koszty i wykonać przyłącze za wodomierzem samodzielnie. Firma wykonałaby tylko wcinke w wodociąg i studzienkę z wodomierzem. Pozostałe 30 metrów za wodomierzem chciałem wykonać sam. Teraz rodzi się pytanie, czy formalnie można takie przyłącze samemu wykonać, czy potrzebne są jakieś odbiory tego co za wodomierzem, czy mage zakopywac rurę i wezwać tylko geodetę na inwentaryzację ?
    Wszystko zależy od zakładu który administruje siecią wodociągową. Szczegóły powinieneś znaleźć w Regulaminie określającym warunki na jakich zakałd świadczy swoją działaność. Jest to uchwała rady gminy. Ogólnie nie ma przeszkód w wykonaniu samemu przyłacza z tym że część wykonawców w okresie gwarancji sieci zastrzega sobie monopol na wykonywanie przyłączy. Moim zdaniem nie jest to zgodne z prawem.
    Zanim weźmiesz sie do pracy ustal z wykonawcą o ile twój nakłąd pracy obniży koszty przyłącza bo może okazać sie że skórka nie wyjdzie za wyprawkę. Sam wykop to tylko jeden z elementów ceny samego przyłącza, a koszt nabijają papierki

  5. #5

    Domyślnie

    Odbiór robi któś z wodociagów i powinno to polegać na weryfikacji tego czy robota została wykonana zgodnie z zatwierdzonym projektem i warunkami technicznymi, które wydali. Potem jest podpisywania umowa na dostarczanie wody. Umowa jest załącznikiem do dokumentacji składanej do PINB w związku z odbiorem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony