dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie

    Jaki powinien być optymalny przkrój rury zasilającej dom w wodę aby uniknąć później spadków ciśnienia? Jakie są tez inne przyczyny spadków ciśnienia w sieci?

  2. #2

    Domyślnie

    zależy od przekroju wodociągu i ilości przyłączeń przed tobą ,myslę że w kompetentych wodociągach będą to wiedzieć.Mario

  3. #3

    Domyślnie

    bigmario4 twoje odpowiedzi są niesamowicie wyczerpujące jedna odpowiedź i cały temat załatwiony. Dzieki

  4. #4

    Domyślnie

    Powiem nieskromnie-patrz na ksywkę.Araman gdzie budujesz?Mario

  5. #5

    Domyślnie

    Mam chyba 50 mm, a może troche więcej. Musiałbym sprawdzić.

  6. #6
    Peter
    Guest
    Peter

    Domyślnie

    Przekrój rury i inne wymagania otrzymasz w warunkach dostawy wody kiedy zwrócisz się do swojego zakładu wodociągowego.
    U mnie jest 32mm.

    Peter

  7. #7

    Domyślnie

    Może bardziej sprecyzuję swoje pytanie. W warunkach mam 32 ale jakie powinno być jezeli planuję 2 łazienki kuchnia oraz pobór wody w garażu.

  8. #8

    Domyślnie

    Myślę ze nie powinienes zmieniac,co z tego ze dasz większą jezeli wodociąg nie da więcej wody.To wszystko jest uzależnione od wydajności tychże wodociągów.Mario

  9. #9

    Domyślnie

    Witam.

    Mi pracownicy wodociągów powiedzieli, że nie warto dawać większej niż 32mm bo będzie zbyt duże "ciśnienie". Celowo napisałem w cudzysłowie, bo ciśnienie nie bardzo zależy od średnicy rury Nie wiem ile w tym prawdy, ale pewnie coś w tym jest?

    Sebastian.

  10. #10

    Domyślnie

    Tez tak myslę że im większy przekrój tym mniejsze ciśnienie może się myle może to ktoś sprostuje ale tu chyba są jakieś prawa fizyczne ( może prawo Bernuliego choć to chyba jest dla strugi gazu)

  11. #11

    Domyślnie

    Witam.

    Ciśnienie powinno być takie samo niezaleznie od średnicy, tylko wysokośc słupa wody ma tu znaczenie ale opory przepływu robią swoje. I chyba stąd ta opinia "fachowców"...

    Sebastian.

  12. #12

    Domyślnie

    Co z tego ze dacie rure wieksza niz 32 jak wodomierz i tak nie bedzie wiekszy ? Nie ma sensu chyba dawac rury wiekszej niz 32, chyba ze zamontujecie jakis specjalny wodomierz.

    D.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Dokładnie ,32 wystarczy ,robi się tak : od większej srednicy do mniejszej .Jestem wodociągowcem ,więc po ręką mam fachowe porady )

  14. #14

    Domyślnie

    Agnes i co dalej jakie dac rury do łazienki na pietrze jakie do kuchni 15 czy wieksze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony