dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 126
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2506
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    drop inn] Tomaszu kwitko

    ależ proszę się nie krępować, Wasza mała "kłótnia" bardzo mnie dziś rozbawiła i poprawiła mi humor, bo jakoś sklęsłam w pracy
    Założyłam dziennik, bo okazuje się, że znajomi i rodzina też mają jakieś granice i nie mogę ich ciągle zamęczać gadaniem o budowie. Mąż jakiś małomówny. Także idę szykować coś do picia (ciasteczka już mam) i proszę się rozgościć. Moja rodzina składa Wam wyrazy wdzięczności.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    A tutaj stan na dziś, jutro mają z gruszki zalewać. Domek z tyłu.

    mam nadzieję, że znowu nie przesuną terminu jak to mają w zwyczaju. Ogólnie jestem zadowolona z ekipy, ale te ich braki w znajomości kalendarza doprowadzają mnie do białej gorączki. Niech już zaczną i skończą ten dach, wtedy odetchnę z ulgą.
    Zabieram się za ogarnięcie tematu okien. Wiem, że będą białe i niedzielone. Wgryzam się od wczoraj w szczegóły techniczne ale idzie mi jak po grudzie. Na szczęście jest trochę czasu, bo będziemy je wstawiać na wiosnę.
    Ogólnie plan jest taki, by harmonogram prac oraz wszelkie decyzje materiałowe poczynić w ciągu zimy, aby na wiosnę ruszyć z kopyta. No raczej własnymi rączkami.
    Aby podejść do sprawy na poważnie poprosiłam forumowego Asolta o obliczenia OZC. Mam teraz zagwozdkę na wieczór, gdyż lista danych ma 21 podpunktów, a ja o części nie mam pojęcia. Trudniej o tyle, że niektóre materiały zostały zmienione. Nic to, trzeba się poświęcić dla wyższych celów. Długopis w dłoń i.... życzcie powodzenia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ty1l.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	140116  
    Ostatnio edytowane przez nita83 ; 03-10-2012 o 22:09

  3. #23

    Domyślnie

    Powodzenia

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    urodziło nam się ostatnio czy by to okno w kuchni z przodu domu nie zrobić węższe. Okno jest od północy. Tylko czy to by jakoś logicznie wyglądało? Oczywiście są i takie głosy, żeby w ogóle go nie było, ale ta sprawa została już przedyskutowana i zostaje. Co myślicie?
    Zagłębiam się właśnie w wyceny okien i próbuję rozszyfrować wszystkie oznaczenia na wycenie. Wstępnie między oknami 3 szybowymi 5 komorowymi, a 3 szybowymi 6 komorowymi jest ok 4 tys różnicy.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    To bardzo duża różnica na oknach, zwłaszcza że nie ma ich ani jakoś szczególnie dużo, ani nie są wielkie. Jeśli nie zdecydowałaś ostatecznie w temacie firmy, zrób parę wycen więcej. Ja zrobiłam chyba kilkanaście - i był materiał do porównania że hej Ale dzięki temu wybraliśmy niezłe okna w przyzwoitej cenie - a wyceny miały u nas rozpiętość do 100% kwoty (od najtańszej do najdroższej)
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  6. #26

    Domyślnie

    nita83 mamy podobne plany budowlane, tyle że w wersji bez garażu
    Zamierzam uważnie śledzić Wasz wątek
    POWODZENIA życzę!

    ps. no właśnie, jaki planujecie strop? lanny czy drewniany?

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    ida strop będzie drewniany

    kocurko tak właśnie zrobię, czekam na kolejne wyceny, zdziwiłam się, że w jednej firmie az taka rozpiętość cenowa. Zresztą plan jest taki, aby wybrać się do wybranej czołówki w grudniu i wtedy zamówić okna na marzec. Przy okazji sprawdzę czy "poza sezonem" jest taniej.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    wyceny okien mnie zaskakują, jedną mam od Vetrexu, 3 szybowe, 5 komorowe, 70 mm profil Veka, PCV za ok 13000 z ciepłym montażem, ( 6 komorowe ok 17000), a dziś dostałam od Optimusa 5 komorowe, 3 szybowe firmy aluplast 70 mm za 9600 ( 6 komorowe Gealan 74 mm za 10310) wszystko brutto
    Widzę światełko w tunelu. Ach, zapomniałam dodać, że okna będę miała niedzielone. Zgapiłam od dusiaki.

    niestety stropu nadal (!) nie zalali. Mam nadzieję, że się pośpieszą z tym dachem, bo u nas takie wiatry, że z tą blacho dachówką mogą daleko poszybować.

    Jako, że w miarę ogarnęłam dane do OZC, kilka danych ku pamięci:
    fundament - chudziak, ława fundamentowa z betonu z dodatkiem przeciwwilgociowym, dysperbit, folia, ściana fundamentowa z bloczków betonowych leiera b6, dysperbit, 8 cm styroduru, folia kubełkowa
    ściany zewnętrzne - Ytong 24 cm na klej - 20 cm styropianu (mam nadzieję, że kasy starczy)
    ściany wewnętrzne - 12 cm silka
    podłoga - 8 cm chudziaka, 10 cm styropianu, 5 cm wylewki
    strop- drewniany,
    dach- konstrukcja drewniana, pełne deskowanie, papa, blachodachówka

    uff jeśli ktoś ma jakieś przemyślenia, proszę się nie krępować, jeśli gdzieś mam babola również proszę dać znać

    a teraz delektując się pyszną zieloną herbatką z granatem (hi hi) poczytam wątki na forum i pewnie znowu dostanę zawału, że czegoś nie wiedziałam
    Ostatnio edytowane przez nita83 ; 10-10-2012 o 21:41

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    I ja się witam, jak obiecałam przygotowałam wizu kuchni, może pomoże w tworzeniu ostatecznej propozycji kuchni Przepraszam że trochę czasu mi to zajęło ale teraz mam na głowie cały dom mojej siostry a rodzinie projektuje się najtrudniej
    Za bardzo nie widzę miejsca na stolik jeśli chcesz mieć dużo szafek i blatu.





    lub



    Oczywiście jeśli będziesz miała jakiś pomysł zmian postaram się przygotować nowe wizu

    Pozdrawiam

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    od razu przybiegłam z rewizytą i bardzo mi się tu podoba.
    widzę starych znajomych i jak zwykle się kłócą (stary jest oczywiście Tomasz, a nie ty Kocurku).
    domek zapowiada się bardzo fajnie. super, że macie plan już w przyszłym roku się wprowadzać. u nas to się na pewno nie uda. nawet tak nie planujemy. dobrze jak się uda w 2014.

    czy o wyceny okien prosiłaś w lokalnych firmach, czy po prostu brałaś jakieś neta i wysyłałaś? bardzo mnie interesuje ten temat, bo boję się, że cena okien nas zabije. tym bardziej, że na miejscu prawie monopol (dwie firmy robiące swoje okna, a nie znanych producentów).

    pozdrawiam i obiecuję wpadać tu częściej.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał nita83 Zobacz post
    Mąż jakiś małomówny.
    a nie mamy przez przypadek tego samego?
    chociaż nie, mój jest mistrzem w nicniemówieniu.
    nie wiem, jak z nim wytrzymałam tyle lat. ja uwielbiam gadać.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    i jeszcze jedna propozycja, mam nadzieję że nie zaśmiecam dziennika




  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał nita83 Zobacz post
    Widzę światełko w tunelu. Ach, zapomniałam dodać, że okna będę miała niedzielone. Zgapiłam od dusiaki.
    nita - tylko, żeby potem nie było na mnie A tak poważnie- będziesz zadowolona, dużo światła wpada i łatwo się myje.

    W kwestii styropianu - czy kupisz 15, czy 20 cm-różnica cenowa nie będzie wielka. Nawet jak portfel nie będzie zbyt gruby, to tych kilkaset pln nie odczujesz, za to w kosztach ogrzewania z pewnością.

    monika_fal - jestem fanką Twoich pomysłów

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    max maniacy cieszę się że wpadłaś będziemy razem ciułały pieniążki na kolejne etapy , przyszłe wakacje to taki mój szalony pomysł, patrząc realnie nie mamy szans przy naszych funduszach, ale nie z takich już sytuacji wychodziliśmy więc może i tym razem stanie się cud

    moniko wchodzę dziś do dziennika a tu taka niespodzianka! dziękuję serdecznie! oczywiście, że nie zaśmiecasz dziennika, propozycje kuchni bardzo ciekawe, jestem zaskoczona, bo nie pomyślałam nawet o takim ustawieniu. Skłaniam się bardziej do pierwszej wersji (fajny klimat mają te kolory szafek i blat). Zabudowana lodówka na tak, co do szafki obok nie jestem do końca pewna. Co wtedy pod spodem? Może przy blacie jakieś bardziej odsłonięte miejsc, np na chlebak, albo na książki kucharskie. Muszę się przespać z tym pomysłem. Twoje pomysły są bardzo inspirujące. Ach- lampy, wiszące odpadają, nie cierpię jak mi coś dynda przy głowie
    Nie wiem czemu czepiłam się tak tego miejsca do przycupnięcia z filiżanką w kuchni jak za ścianą jest stół. Wiem, wiem trzeba było myśleć przy planowaniu projektu, ale nie miałam weny. Spiżarnia musi zostać, nie chcę otwartej kuchni, jakby zlikwidować te drzwi do salonu to i tak niewiele daje. Ten otwór za to daje trochę prywatności i pogląd na dzieciaki w salonie i tarasie. Tak naprawdę przez te okna w kuchni i drzwi mam ich na oku i na dworze i w domu. Jakbym zlikwidowała drzwi z korytarza to by było trochę lepiej, ale wtedy co ze spiżarnią. Ścianek działowych jeszcze nie ma, może ma ktoś jakiś pomysł?
    Ostatnio edytowane przez nita83 ; 11-10-2012 o 20:12

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    nita, w narożniku obok lodówki pod blatem jest szafka z koszem lub półkami 1/2, na blacie wstawiłam żaluzję (chlebak) i półki otwarte.



    Skoro tak bardzo upierasz się przy stole to może będzie to dla ciebie rozwiązanie, stół wysuwany z szuflady PEKA

    Ostatnio edytowane przez monika_fal ; 11-10-2012 o 21:44

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    monika kocham Cię (mąż się chyba nie obrazi) przy usypianiu dzieci myślałam intensywnie nad tym stołem, na który nie mam miejsca i myślę myślę, że może choć składany, choc stołeczek barowy do szafki, dzieci śpia, wchodzę cichaczem do neta a tu co... objawienie! no pewnie, że taki może być, bajerancki! w sam raz na płatki albo kawusię. Przy okienku od wschodu - miodzio! Tak sobie teraz myślę, że moja ś.p. babcia miała coś takiego w domu i wolałam przy tej "desce" siedzieć niż latać do pokoju. Teraz nareszcie mogę spać spokojnie- moja kuchnia będzie idealna.
    Moje ukochane tulipany specjalnie dla Ciebie.

    otwarte pułki zdecydowanie lepiej się prezentują. Zastanawiam się co by można zrobić, żeby dodać lekkości (takiej jak po drugiej stronie kuchni) tej szafce obok lodówki.
    Co to za blat i kolor szafek?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	136161_bukiet_kolorowych_tulipanow_wstazka_serduszka.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	75,0 KB
ID:	141583  
    Ostatnio edytowane przez nita83 ; 11-10-2012 o 21:58

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    ale ale, weszłam aby odpisać max maniaczce o oknach, z góry przepraszam ale jestem bardzo entuzjastyczna i szybko się zapalam
    do rzeczy... Z oknami to było tak... mamy znajomego w jednej z firm, który obiecał wysupłać najlepszy rabat na okna z montażem. Czytając jednak forum i patrząc na wyceny zapragnęłam wiedzieć ile te okna nas wyjdą. I tutaj tak trochę podstępnie pomyślałam: co mi szkodzi, wyślę i ja zapytania, okaże się potem czy ten super rabacik rzeczywiście jest taki super. Przejrzałam kilka firm w okolicy i przyznaję się bez bicia kryterium "kto ma maila" było decydujące. Chwilowo odpadają wyjazdy osobiste. Zadzwoniłam tez do również budującej przyjaciółki, skąd ona będzie miała. No i tym sposobem kilka zapytań poszło. Teraz zachęcona rozpiętością ofert, poszukam jeszcze kilku firm.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie


    takie rozwiązanie też jest fajne, tylko, że nie na moją kieszeń (1000 zl) ciekawe czy te wszystkie słoiczki się tam nie majtają
    Ostatnio edytowane przez nita83 ; 11-10-2012 o 22:24

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź w sprawie okien. rozumiem, że wszystkie maile były wysyłane do okolicznych firm, a nie jakichś przypadkowych nie wiadomo gdzie?

    o ile pamiętam, to monika wklejałaś propozycje kuchni u dusiaki. jedną tam zgapiłam i sobie zapisałam, bo układ pasuje idealnie. kolorki też są fajne. chciałabym, żeby też boki i cokoły były w takim kolorze, jak blat.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Wasze zadowolenie jest dla mnie największą nagrodą nita dziękuję za śliczne tulipany kawusia przy stoliku mniam
    Jeśli zrobisz szafkę przy lodówce w kolorze frontów (jasny) to sama w sobie będzie lekka.
    Najlepiej wybrać fronty ramkowe białe lub ekri, blat to laminat C-105 (przypomina surową deskę dębową) jak na mój gust wygląda prześlicznie (bardzo naturalnie). Każda firma ma w ofercie duży wybór więc na pewno uda Ci się coś wybrać

    max - maniacy ja też lubię takie klimaty w kuchni jak u dusiaki generalnie gustuje w kuchniach nowoczesnych ale nie laboratorium. Jeśli chcesz boki, blat i cokół w tym samym kolorze to najlepiej wybrać laminat. U dusiaczki na wizu wstawiony jest laminat M4510 (jabłoń)

Strona 2 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony