dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 122
  1. #21

    Domyślnie

    Solary (przynajmniej płąskie) działają dłużej niż 10lat. Są na to dowody (o gwarancjach nie wspominając)
    Płaskie do działania nie potrzebuję 100% słońca (można u mnie sprawdzić). Tutaj próżniowcy także wciskają niezłą kitomanię.
    Działają więcej niż 30% dni w roku, no chyba że kupisz w solar-techu to tak się może zdarzyć. Co niektórzy mają przykre doświadczenia w tej dziedzinie. Jak tak podłych płaskich jeszcze nie widziałem, za to rozszczelnione rury tak.

    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Solary jednego rodzaju pracują faktycznie 6 miesięcy w roku inne o powierzchni mniej płaskiej praktycznie przez 10-11 miesięcy. Wciskanie ludziom pewnego rodzaju solarów które działają dobrze praktycznie tylko w pełnym słońcu (tylko 30% dni w roku) i głównie w południe gdy słonce pada prostopadle na ich powierzchnię jest zwykłym naciągactwem.
    Wolnej chwili odszukam zdjęcia i wkleję wykresiki działania instalacji solarnej, że nie tylko w południe działają. To też taka właściwość, którą warto odkryć w kolektorach płaskich.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    wkleję wykresiki działania instalacji solarnej, że nie tylko w południe działają
    Moje płaskie w akcji (fioletowy kolor to zasobnik CWU300 ogrzewany tylko solarami, następnie mieszany z 160-ką). Dane w tej skali uśredniane mam dobowo, więc w rzeczywistości są wyższe:
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Wolnej chwili odszukam zdjęcia i wkleję wykresiki działania instalacji solarnej, że nie tylko w południe działają. To też taka właściwość, którą warto odkryć w kolektorach płaskich.
    Super, a co powiesz na to:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rysunek1.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	214207Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20 stopni.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	214208


    Obliczenie przeprowadzone przy pełnym słońcu 1000W/m2 w którym przeprowadza się badania i w którym to najlepiej radzą sobie kolektory płaskie

  5. #25

    Domyślnie

    No co powiem to powiem, że ten rysunek znów cię pogrąża. Świetnie pokazuje kąt padania promieni słonecznych (90*) dla próżniówek. Marketingowiec taki jak ty od razu to klientom wciśnie.
    Dlaczego na tym rysunku nie ma całego kolektora próżniowego, albo chociażby 1/3 tylko pojedyncza rura. Ano dlatego, że przy rysunku jaki podałeś 100% promieni nie dotrze do drugiej rury i każdej następnej bo część tego słońca będzie przesłonięta przez poprzedzającą rurę dla przypadku który przytoczyłeś.
    Nie dopatrzyłeś się tego czy próbujesz w dalszym ciągu z ludzi robić debili?

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    No co powiem to powiem, że ten rysunek znów cię pogrąża. Świetnie pokazuje kąt padania promieni słonecznych (90*) dla próżniówek. Marketingowiec taki jak ty od razu to klientom wciśnie.
    Dlaczego na tym rysunku nie ma całego kolektora próżniowego, albo chociażby 1/3 tylko pojedyncza rura. Ano dlatego, że przy rysunku jaki podałeś 100% promieni nie dotrze do drugiej rury i każdej następnej bo część tego słońca będzie przesłonięta przez poprzedzającą rurę dla przypadku który przytoczyłeś.
    Nie dopatrzyłeś się tego czy próbujesz w dalszym ciągu z ludzi robić debili?
    Masz całkowitą rację. Zacienianie jednej rury przez druga będzie zależeć od odległości między rurami, im bliżej są upakowane tym gorzej. A więc ten graniczny kąt będzie zależny od gabarytów ( szerokości ) kolektora. W przypadku kolektorów wiadomej firmy będzie wynosił ok. 35 stopni.
    I jest to właściwie dalszy temat do opisania, bo tam z kąt zaczerpnięto te rysunki ciąg dalszy nastąpi.

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mateusz74

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mój tata mieszka na wsi, jakiś czas temu gmina przeprowadzała rozeznania, kto chciałby założyć kolektory słoneczne. Nie wiem do końca na jakiej zasadzie się to odbywa, ale chodzi o jakieś dofinansowanie, jeżeli zbierze się jakąś konkretną liczbę osób/gospodarstw domowych. Podesłałem tacie ten wątek, może pomoże mu to w podjęciu decyzji. Ogólnie raczej sporo dobrego słyszałem na temat takiego rozwiązania, ale z Waszych wypowiedzi nie bardzo wiem, która firma jest godna polecenia,a trochę ich na rynku jest.
    Tu była reklama - Regulamin 2.4

  8. #28

    Domyślnie

    Od kilku ładnych lat można zauważyć próby adaptowania urządzeń w tym przypadku solarów które w naszym klimacie (przy ilości słońca jaką dysponujemy szczególnie zimą) nie sprawdzają się a przynajmniej efekt finansowy w stosunku do ponoszonych kosztów jest bardzo wątpliwy.
    Podstawą sukcesu jest zdrowy rozsądek i "zimna" kalkulacja kosztów i zysków a nie chęć posiadania kolejnej modnej zabawki - bo sąsiad ma to ja też będę miał....
    Tu była reklama - Regulamin 2.4

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Na razie możemy powiedzieć, że wygląda to na reklamę
    Nie wiem, czy zauważyłeś, ale ja pytam, a nie reklamuję. To, że mam jeden wpis na forum, to znaczy, że nie mam prawa dopytywać? Poznawać opinii na temat konkretnych produktów? Miałem najpierw napisać z 50 postów, żeby mieć do tego prawo, czy jak? No forum chyba jest od poznawania opinii, wyrażania swojego zdania... Poza tym - zastanów się, czy gdybym chciał wyłącznie zareklamować produkt, wracałbym do tego wątku? Po co? Ja szukam podpowiedzi w zakresie systemów solarnych, to wszystko.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budowniczy01 Zobacz post
    Nie wiem, czy zauważyłeś, ale ja pytam, a nie reklamuję. To, że mam jeden wpis na forum, to znaczy, że nie mam prawa dopytywać? Poznawać opinii na temat konkretnych produktów? Miałem najpierw napisać z 50 postów, żeby mieć do tego prawo, czy jak? No forum chyba jest od poznawania opinii, wyrażania swojego zdania... Poza tym - zastanów się, czy gdybym chciał wyłącznie zareklamować produkt, wracałbym do tego wątku? Po co? Ja szukam podpowiedzi w zakresie systemów solarnych, to wszystko.
    Sory ale dla mnie wpis wyglądał jak reklama. Tym bardziej, że sporo jest wpisów różnego rodzaju nt tej właśnie firmy i naprawdę większość z nich wygląda na wpisy reklamowe.
    Tak przy okazji - dziś z ciekawości wybrałem się na spotkanie gminne dotyczące kolektorów z firmy LUKS KOLOR (nota bene wcześniej nie słyszałem o tej podobno dużej firmie produkującej kolektory). Dowiedziałem się tam ciekawych rzeczy, np o schładzaniu instalacji glikolem z naczynia ciśnieniowego (w środku lata przez miesiąc można tak spokojnie schłodzić), o konieczności wymiany glikolu w kolektorach płaskich min. 2 razy częściej niż w heat pipe (bo podobno w płaskich glikol mocniej się nagrzewa ale o dziwo wbrew temu są one mniej skutecznie niż próżniowe), o niemożności montażu płaskiego kolektora na konstrukcji (mniejsze możliwości montażu płaskiego - tylko na dachu skośnym, za to próżniowe nawet na ziemi można stawiać), o rurce szklanej produkowanej w Chinach w technologii wykorzystywanej w NASA (albo w statkach kosmicznych - jakoś tak to określono), o tym, że firma LUKS KOLOR zamontowała juz ponad 30 tysięcy zestawów (w programie dotacji w którym wg moich spostrzeżeń montuje się obecnie 90% instalacji, przez 4 lata zamontowano dotychczas niecałe 52 tys instalacji, więc wynik firmy naprawdę imponujący - tym bardziej, że większość instalacji jest montowana na kolektorach płaskich!!!), że w woj. łódzkim firma założyła już ponad 3 tys instalacji, chociaż działa tam dopiero 10 miesięcy (co ciekawe wg danych NFOŚ od początku programu dotacyjnego w łódzkim założono dotychczas 3,5 tys instalacji (przez niecałe 4 lata), że 3 rury heat pipe grzeją tak samo co jeden kolektor płaski (o dziwo do 300 litrów zbiornika dają tych rur aż 40 - analogicznie powinni dawać chyba minimum 10 płaskich żeby to tak samo działało), itp itd...
    Jak widać człowiek uczy się całe życie...
    A potem się dziwicie, że ktoś podważa te głupoty wciskane klientom na spotkaniach...

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adler77

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    opole
    Posty
    1

    Domyślnie

    Należy obliczyć po ilu latach kolektor się zwróci. Ja mam założony kompakt heat pipe i jestem zadowolony. Dla mnie i mojej rodziny wystarczy. Korzystam z niego od początku marca do końca października ( w tym roku do końca listopada ). Jestem zadowolony. Doskonale się sprawdza i spełnia w 100% moje oczekiwania.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adler77 Zobacz post
    Należy obliczyć po ilu latach kolektor się zwróci. Ja mam założony kompakt heat pipe i jestem zadowolony.....
    To może już w pierwszym poście podzielisz się tą radosna informacją jak ten zwrot wygląda w twoim przypadku

    warto by było czymś poprzeć swoje słowa, bo tak to tylko wiara zostaje, a jak wiadomo społeczeństwo się laicyzuje...

  13. #33

    Domyślnie

    A po co to pisać? Może ktoś bez liczb zapyta o zestaw i dostanie wizytówkę

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    WaldemarTopol

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Giże
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja zakupiłem swoje kolektory w firmie z Olecka. Nie byłem pewien co do rurek próżniowych, ale z tego co widzę po minie sąsiada to teraz pluje sobie w brodę że kupił płaskie. Z dotacją nie był to taki wielki koszt. Teraz tylko czekam na dotacje do pomp ciepła. A dopiero przypomniałem sobie nazwę firmy Bio-Ecology. Mam nadzieję że Pan z postów wyżej nie napisze zaraz że to reklama. Mam nadzieję że ktoś jeszcze podzieli się swoimi spostrzeżeniami z innymi firmami. Pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    Dobrze - nie napiszę, że to reklama tylko zaproszę pozostałych użytkowników to przeczytania wszystkich postów pana WaldemaraTopola i wyciągnięcie wniosków
    Na szczęście to forum daje taką możliwość

    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    A ja napiszę od razu że to reklama. A na stronie tej super firmy bzdurne treści nie poparte żadnymi danymi...

  17. #37
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał WaldemarTopol Zobacz post
    Ja zakupiłem swoje kolektory w firmie z Olecka. Nie byłem pewien co do rurek próżniowych, ale z tego co widzę po minie sąsiada to teraz pluje sobie w brodę że kupił płaskie. Z dotacją nie był to taki wielki koszt. Teraz tylko czekam na dotacje do pomp ciepła. A dopiero przypomniałem sobie nazwę firmy Bio-Ecology. Mam nadzieję że Pan z postów wyżej nie napisze zaraz że to reklama. Mam nadzieję że ktoś jeszcze podzieli się swoimi spostrzeżeniami z innymi firmami. Pozdrawiam
    A temat topiku Ty znajesz Waldemarze Panie???.Kiedy Waldemarze dostałeś ową dotację???Ile rur posiadasz w zestawie i czy masz je spięte np. z CO???
    .Mam nadzieję że ktoś jeszcze podzieli się swoimi spostrzeżeniami z innymi firmami......
    Wydaje mi się ,że tu idzie o inną ideę.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał WaldemarTopol Zobacz post
    Ja zakupiłem swoje kolektory w firmie z Olecka. A dopiero przypomniałem sobie nazwę firmy Bio-Ecology. Mam nadzieję że Pan z postów wyżej nie napisze zaraz że to reklama.
    Ja to zrobię.
    To jest reklama. Do reklam to się już przyzwyczaimy i może to nic złego, tylko dla czego jest to reklama Chińskich kolektorów i to jeszcze o kiepskich parametrach!!!

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    sylwia4012 Co cię przekonało do kolektorów Viessmanna?
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia4012 Zobacz post
    A ja myślę, że warto pomyśleć o ochronie środowiska i zainwestować w kolektory słoneczne. Budujemy dom typowo energooszczędny (mimo, że od 2 lat), z zachowaniem wszelkich standardów. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru kolektorów i padło na Viessmann'y. Znajomi polecili nam z uwagi na wczesniejsze, pozytywne doświadczenia http://www.sjsgroup.pl/pl/sklep/kate...86,1173,1.html , skorzystaliśmy z oferty.
    Współczuję wyboru. Bo za te same pieniądze można byłoby nabyć coś zdecydowanie lepszej jakości.
    A tak szczerze - wyczuwam próbę kolejnej darmowej reklamy.

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony