dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 122
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    sylwia4012 Co cię przekonało do kolektorów Viessmanna?
    jak zwykle sposobność darmowej reklamy

  2. #42

    Domyślnie

    Szczególnie jak to bodajże kolega Rapczyn zauważył iż z roku na rok kolektory Viessmann produkują o coraz to mniejszych uzyskach i to potwierdzone certyfikatem SPF.

  3. #43

    Domyślnie

    Sory, że nie w temacie, ale troszkę mnie czas goni, dlatego piszę na szybko tutaj.
    Chciałem się zapytać jak to teraz wygląda ta całą dotacja 45%. Powiedzmy, że kupuję kolektory za 9000zł netto. Do tego jakiś bufor/podgrzewacz za 2tys zł, pompa obiegowa, sterownik glikol. Wszystko z montażem wyjdzie pewno koło 15tys zł. Przy takiej cenie kolektorów ile mogę dostać na nie dotacji?

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Przykład:
    AquaPakiet z jednym kolektorem próżniowo-rurowym CPC o powierzchni czynnej 4,5m^2 (dla 3-4osób) ze zbiornikiem 220-300l, orurowaniem długości 15mb i montażem to koszt ~20000PLN brutto.
    Maksymalny koszt kwalifikowany i minimalny kredyt to: 4,5m^2 x 2250PLN/m^2 = 10125PLN
    Dotacja: 10125PLN x 45% = 4556,25PLN
    Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.
    Ostatnio edytowane przez RAPczyn ; 19-01-2014 o 09:11
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  5. #45

    Domyślnie

    No ja pod lupę wziąłem 2 x Watt CPC 9+, powierzchnia czynna to 3,6m2, dla zużycia ciepłej wody na poziomie dziennym równym 175litrów. Zbiornik 200litrów. W moim przypadku to chyba wyjdzie trochę taniej niż 20 tys brutto. Oprócz solarów, które są najdroższe to potem będzie w kolejności zbiornik, automatyka, przewody i pompa. Oczywiście też robocizna. Myślę, że w 15tys dało by radę się zamknąć. Co o tym sądzisz?

  6. #46

    Domyślnie

    Sorry, koszt jednego to jest 2900zł netto, czyli za dwa będzie koło 5800zł. Plus podatek to będzie koło 7100zł. Cały osprzęt plus robocizna wyjdzie mniej niż 15tys brutto.

  7. #47

    Domyślnie

    Jak zużywasz 175l ciepłej wody dziennie to 200L zbiornik jest zdecydowanie za małym. 300L to rozsądne minimum a jak masz do tego jeszcze dużą cyrkulację to i 400 okaże się w sam raz.

  8. #48

    Domyślnie

    Szczerze to temperatury w ciągu roku nie powalaly wysokością przy takim zbiorniku oraz ilości m2 absorberow

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Szczerze to temperatury w ciągu roku nie powalaly wysokością przy takim zbiorniku oraz ilości m2 absorberow
    większy zbiornik to i więcej absorberów trza

  10. #50

    Domyślnie

    No więc właśnie o to chodzi. Dałem taie kolektory , że było prawie 4,5m2, cena poszła juz w górę a uzysk nieproporcjonalnie też wzrósł ale niedużo. I dla mojego zestawu rozpatrywanego max. temp w zbiorniku wyniosła 57 stopni. Oczywiście to symulacja tylko ale w realu wyszłoby niewiele inaczej

  11. #51

    Domyślnie

    Dokładnie do takiego zapotrzebowania 3 kolektorki tak z 5,4m2 absorbera i zbiorniczek 300L powinien już twoje zapotrzebowanie ogarnąć. Inaczej praktycznie nie będzie dnia bez dogrzewania zbiornika dodatkowym źródłem. Wielu ludzi myśli, że jak zagrzeje 200L wody do powiedzmy 50*C i zużyje 150l to w zbiorniku zostanie "czyste" 50l o tej temperaturze. Jednak w rzeczywistości woda się podmiesza i nie będzie to nawet 45*C.

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fuhoskar

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Czersk
    Kod pocztowy
    89-650
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    wiyam wszyscy pisza o kolektorach ja tez bede montowal ale kolektory rurowo prozniowe , kolektory rurowe pracuja caly rok i sa bardziej wydajne proponuje poczytac na ten temat , mam kontakt z ludzmi co zamontowali takie kolektory i sa bardzo zadowolone zalezy od pogody ale jak marfzec jest ladny to piece juz wylanczaja a nawet zima dadza pare stopni ciepla . tez bede mial zbiornik 300 litrow tak zwany bufor . instalacje przeprowadzi renomowana firma , kosszt 15tys zl z montazem oklo 7m2 powierzchnia domy 210 m2 , ogrzewanie podloogowe kominek z plaszczem wodnym plus rekuperator wszyscy piec na eko pelet .palac w kominku plus kolektor sloneczny plus rekupersator zaoszczedzamy bardzo duzo , piec jest odciazony praca , oczywiscie wszsytko musi byc odpowiednio podloczone sterowniki itd. nie ktorzy wzieli pseudo fachowca to temperatury nie moga ustawic itd, apropo w polsce sa 3 dobre firmy co zajmuja sie kolektorami rurowymi co licza sie na rynku europejskim i maja najwieksza sprzedaz ,

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fuhoskar

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Czersk
    Kod pocztowy
    89-650
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 24-01-2014 o 07:54

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuhoskar Zobacz post
    wiyam wszyscy pisza o kolektorach ja tez bede montowal ale kolektory rurowo prozniowe , kolektory rurowe pracuja caly rok i sa bardziej wydajne proponuje poczytac na ten temat , mam kontakt z ludzmi co zamontowali takie kolektory i sa bardzo zadowolone zalezy od pogody ale jak marfzec jest ladny to piece juz wylanczaja a nawet zima dadza pare stopni ciepla . tez bede mial zbiornik 300 litrow tak zwany bufor . instalacje przeprowadzi renomowana firma , kosszt 15tys zl z montazem oklo 7m2 powierzchnia domy 210 m2 , ogrzewanie podloogowe kominek z plaszczem wodnym plus rekuperator wszyscy piec na eko pelet .palac w kominku plus kolektor sloneczny plus rekupersator zaoszczedzamy bardzo duzo , piec jest odciazony praca , oczywiscie wszsytko musi byc odpowiednio podloczone sterowniki itd. nie ktorzy wzieli pseudo fachowca to temperatury nie moga ustawic itd, apropo w polsce sa 3 dobre firmy co zajmuja sie kolektorami rurowymi co licza sie na rynku europejskim i maja najwieksza sprzedaz ,
    Nooo, wydajne po byku
    policzyłeś może koszty inwestycyjne tych swoich oszczędności???

    weź się chłopaku ogarnij trochę.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuhoskar Zobacz post
    dolanczam linka firma ktora produkuje kolektory i nie tylko 3 miejsce z 3 najleprzym firm konkuruje z firmami zagrnicznymi czyli jako polska najleprza
    http://www.projprzemeko.pl/
    Taki sam bełkot tam jak i w twoich postach

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pemek

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam chce załozyc kolektory słoneczne do ciepłej wody firmy hewalex osob w domu 5 i prosiłbym o porade ktory zestaw bedzie najlepszy czy kolektory 3 sztuki KS2000 rownają sie kolektorom 2 szt KS2500

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał pemek Zobacz post
    Witam chce załozyc kolektory słoneczne do ciepłej wody firmy hewalex osob w domu 5 i prosiłbym o porade ktory zestaw bedzie najlepszy czy kolektory 3 sztuki KS2000 rownają sie kolektorom 2 szt KS2500

    witam

    powierzchnia czynna dla 3 szt KS2000 TLP AC to: 5,48m2
    powierzchnia czynna dla 2 szt KS2500 TLP AC to: 4,47m2

    jak widać różnica spora

    czy wystarczy? - jak małe zużycie c.w.u. być może - bardziej 4 szt KS 2000 TLP AC
    ale jeszcze ważne pod jakim kątem będą montowane, itp.

    poczytaj na str. 7 - "Dobór wielkości małej instalacji solarnej"
    http://www.hewalex.pl/pliki/preview/...walex-2013.pdf

    pozdrawiam
    ,,,,

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuhoskar Zobacz post
    wiyam wszyscy pisza o kolektorach ja tez bede montowal ale kolektory rurowo prozniowe , kolektory rurowe pracuja caly rok i sa bardziej wydajne proponuje poczytac na ten temat , mam kontakt z ludzmi co zamontowali takie kolektory i sa bardzo zadowolone zalezy od pogody ale jak marfzec jest ladny to piece juz wylanczaja a nawet zima dadza pare stopni ciepla . tez bede mial zbiornik 300 litrow tak zwany bufor . instalacje przeprowadzi renomowana firma , kosszt 15tys zl z montazem oklo 7m2 powierzchnia domy 210 m2 , ogrzewanie podloogowe kominek z plaszczem wodnym plus rekuperator wszyscy piec na eko pelet .palac w kominku plus kolektor sloneczny plus rekupersator zaoszczedzamy bardzo duzo , piec jest odciazony praca , oczywiscie wszsytko musi byc odpowiednio podloczone sterowniki itd. nie ktorzy wzieli pseudo fachowca to temperatury nie moga ustawic itd, apropo w polsce sa 3 dobre firmy co zajmuja sie kolektorami rurowymi co licza sie na rynku europejskim i maja najwieksza sprzedaz ,
    Na trzeźwo to pisałeś?

  19. #59

    Domyślnie

    Ja dla 5 osób użytkuję 300L i 3xSLP2000 i uważam to za optymalny dobór ilości/wielkości kolektorów do zbiornika 300l. Podejrzewam, że te kolektory aluminiowe nie mają gorszego uzysku.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał pemek Zobacz post
    Witam chce załozyc kolektory słoneczne do ciepłej wody firmy hewalex osob w domu 5 i prosiłbym o porade ktory zestaw bedzie najlepszy czy kolektory 3 sztuki KS2000 rownają sie kolektorom 2 szt KS2500
    Dla 5 osób to dwa kolektory raczej nie (nawet te 2500). Wg mnie minimum zestaw 3 KS2000 + zasobnik 300. Natomiast jeśli z tych 5 osób 3 to panny na wydaniu, które leją wannę wody dwa razy dziennie, to nawet 4+400 może być mało
    Z tego co wiem to wiosną Hewalex ma troszkę zwiększyć wymiary kolektorów. W ogóle szykuje się trochę zmian w ofercie.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony