dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 152
  1. #41

    Domyślnie

    ja kleiłem klejem webera bez kołkowania....trzyma drugi rok
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał rudy_36 Zobacz post
    Zyskujesz ok 0,11W/m2K izolacyjności, ścian masz 180 m2, sezon grzewczy to 170 dni średnia temperatura 1 C (okolica W-wy), zakładam w domu 21 C czyli delta T = 20.
    0,11 * 180 * 20 = 0,4kW - o taką moc grzewczą zyskasz. Czyli 0,4 kW * 24 h * 170 = ok 1630 kWh.
    Cana 1 kWh dla gazu to chyba jakieś około 0,27 PLN czyli 1630 * 0,27 = 440 PLN rocznie
    440/10000 = ok. 4,4 % Czyli wynosi to tyle co trzymanie pieniędzy w Banku plus minus. Z drugiej strony masz trochę większy komfort na wypadek awarii, wartość domu trochę rośnie więc może warto....
    PS
    Trochę ciężko mi uwierzyć w tą cenę 10000 ze wszystkimi obróbkami, parapetami etc dla 180 m2

    i wlasnie o to mi chodziło SZACUN i dziękuje

    ale ja to wyliczyłem 15800 to koszt całego ocieplenia z parapetami i styropianem , a bez docieplania 5 tys czyli roznica to 10 tys

    mam aktualnie stan przed tynkiem czyli zasmarowane klejem wygładzone i zagruntowane

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    ja kleiłem klejem webera bez kołkowania....trzyma drugi rok
    A który bo tam są różne rodzaje.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur-69 Zobacz post
    A który bo tam są różne rodzaje.
    musiałbym sprawdzić ale chyba ks125 .... na pewno tym na którym było wyraźnie napisane w aprobacie technicznej że nie wymaga kołkowania do 12metrów wys.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Znowu dywagacje nad styropianem...


    Położony na plackach, ze szczelinami i niestarannie - w dowolnej warstwie - niczego dobrego nie zrobi!

    Adam M.
    Na plackach to cos nie tak? lepszy efekt daje piana bez pustki miedzy sciana a styropianem? Pytam serio, bo nie wiem czy to jakas roznica z punktu widzenia strat ciepla.

    pozdrawiam

    greg

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Różnica jest gigantyczna!
    I nie tylko o ciepło tu chodzi!
    Jak wiaterek owiewa Ci mury POD styropianem to albo zabiera ciepełko z wnętrz tak, jakby tego styropianu w ogóle nie było, albo zostawia POD styropianem sporo wody (skroplin) i robi się tam pieczarkarnia...
    Ocieplenie powinno być lite, bezspoinowe.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Różnica jest gigantyczna!
    I nie tylko o ciepło tu chodzi!
    Jak wiaterek owiewa Ci mury POD styropianem to albo zabiera ciepełko z wnętrz tak, jakby tego styropianu w ogóle nie było, albo zostawia POD styropianem sporo wody (skroplin) i robi się tam pieczarkarnia...
    Ocieplenie powinno być lite, bezspoinowe.

    Adam M.

    a niby jak sie ma wiatr dostac pod styropian?

    od dolu jest cokol, tez ze styro, od gory laczy sie z welna i z membrana paraprzepuszczalna.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Z watą i przewiewną szmatką?

    I to ma być szczelne tak, ze powietrze ma tam być w bezruchu?
    W duchy wierzysz?!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg_25 Zobacz post
    Na plackach to cos nie tak? lepszy efekt daje piana bez pustki miedzy sciana a styropianem? Pytam serio, bo nie wiem czy to jakas roznica z punktu widzenia strat ciepla.

    pozdrawiam

    greg
    Proszę zapoznać się z instrukcją klejenia.
    Można poczytać na każdym (?) worku z klejem.
    Jeśli jest napisane na placki, to w czym problem?
    Z kilku klei które testowałem, na wszystkich było napisane, kleić po obwodzie.
    Proszę poszukać innego kleju, takiego "tylko na placki". Problem sam się rozwiąże.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 12-10-2012 o 21:58
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Proszę zapoznać się z instrukcją klejenia.
    Można poczytać na każdym (?) worku z klejem.
    Jeśli jest napisane na placki, to w czym problem?
    Z kilku klei które testowałem, na wszystkich było napisane, kleić po obwodzie.
    Proszę poszukać innego kleju, takiego "tylko na placki". Problem sam się rozwiąże.

    Kolego, nie zrozumiales pytania. Mi nie chodzilo o to jak kleic, tylko czy jest jakas roznica w jakosci ocieplenia pomiedzy klejeniem na kleju a klejeniem na pianie. Ja mam u siebie robione po obwodzie i w srodku jeszcze placki. Styropian grafitowy 15-30cm. Do tego poszlo jeszcze 80 pianek do uzupelniania laczen na calej grubosci ocieplenia. To ostatnie robilem sam, bo jak zobaczylem jak majster wtryskuje pianki tylko tyle zeby bylo widac z zewnatrz ze pianowane, to mu podziekowalem. Ja osobiscie uwazam, ze jest dobrze ocieplone i ze zaden wiatr nie ma prawa tam dmuchac, dlatego zdziwila mnie wypowiedz adama.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Rodzaj kleju nie ma znaczenia, ale piankami robi się to łatwiej i dokładniej.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał redpradnik Zobacz post
    W jaki sposób mogę przeliczyć różnicę kosztową zwrotu takiej inwestycji? Zastanawiam się po ilu latach będzie zwrot inwestycji
    W jakimś temacie podliczałem efekt dokładania kolejnych warstw styropianu w przeciętnym domu, na podstawie zapotrzebowania na ogrzewanie w kWh - przypomnę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Styro.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	142563  
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Z całym szacunkiem ale 2000pln/rok na CO przy izolacji 8cm. to mało prawdopodobne.Chyba ,że sedno tkwi w tym materiale konstrukcyjnym 38cm.Pewnie dowiemy się niedługo cóż to za super wyrób.Znam lekarza,któremu wmówiono,że BK 38cm nie wymaga izolacji i facet płaci za ekogroszek 8-10tyś pln/sezon przy domu wielkości twojego.Trudno wyliczyć,aby 8cm.styropianu tyle kasy zaoszczędziło.

    ta znajomość, to chyba taka mała bajeczka??
    Mam dom z solbetu odmiana 400, ściana jednowarstwowa 36cm. Zużycie ekogroszku zeszłej zimy CO+CWU, 102m2, rodzinka 2+1, średnio oscylowało w okolicy 500kg/m-c. Podłogówka w całym domu. Dach i skosy bardzo dobrze zaizolowane.
    piotr

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Pewnie część tej energii poszła na odparowanie wody ze ścian bo budynek nowy , ale to i tak porażające.Zastanawia mnie kto w dobie oszczędności energii decyduje się lub namawia do muru jednowarstwowego.Nie wspomnę o dodatkowym koszcie na grubsze ściany fundamentowe i szersze ławy.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To o co chodzi ? Przecież jak na dom 102m2 to masz mega duże rachunki za ogrzewanie(ok.16000kWh w sezonie) a za to odpowiada brak ocieplenia
    Gdyby był odpowiednio ocieplony to zużyłby ponad połowę mniej kWh
    dziękuję za zainteresowanie moim portfelem, ale tak naprawde kij Ci do tego ile wydaję kasy na ogrzewanie. Złotówkowo wychodzi to następująco: 250kg czeskiego groszku po 380 złociszy za tone (bliskość czeskiej granicy ma swoje zalety) daje 95zł. 250kg miału klasy I (nieodsiewany, z ekogroszkiem) po 620zł za tonę daje 155zł.
    Koszt miesięcznego ogrzania domu z CWU (przy dzisiejszych cenach opału) wahać sie będzie w przedziale 250-300zł miesiąc. Utzymywane temp. wewnętrzne 21-23 st.C.
    piotr

  16. #56

    Domyślnie

    jak się "tanie syfy" skończą (choć myślę, że nie za mojego żywota), to se wtedy chatę ładnie ocieple. Nic nie stoi na przeszkodzie.
    piotr

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Poza brakiem pieniędzy na tę inwestycję, które trzeba przecież wydać co roku na ogrzewanie.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    Mam dom z solbetu odmiana 400, ściana jednowarstwowa 36cm. Zużycie ekogroszku zeszłej zimy CO+CWU, 102m2, rodzinka 2+1, średnio oscylowało w okolicy 500kg/m-c. Podłogówka w całym domu. Dach i skosy bardzo dobrze zaizolowane.
    Podaj jakie ma zapotrzebowanie na ciepło twój dom i współczynnik przenikania ciepła tej twojej "mega" ściany, a nie piszesz bzdury że spalasz ekogroszku 500kg ze źródła które jest tańsze o 100% .....
    PS - jak na ten dom to strasznie dużo ci tego ekogroszku wychodzi.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  19. #59

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Remigiusz.
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    118

    Domyślnie

    Ja nie wiem jakim cudem można dodawać to grubej litej ściany styropianu i przez to uzyskać mniejsze z zapotrzebowania pelleta, gazu czy węgla

    Znam dokładnie 4 przypadki domów które stoją w sąsiedztwie o podobnej kubatury do mojego i wszystkie maja dodane ocieplenie od 10 do 15cm i żaden z tych użytkowników nie spala mniej węgla, gazu czy pelleta przez to

    Za 10tys to lepiej pojechać na wczasy w zimie
    C.O.: DEFRO Optima Komfort 15kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Zawor 4D ESBE, Grawitacja & Pompy, stalowo żeberkowe kaloryfery
    C.W.U.: Taurus OG 150l
    DOM ~115m²: 45cm cegla + pustaki betonowe, 5 komorowe okna plastikowe, Piwnica + 2 pietra, poddasze nieużytkowane
    KOMIN: Murowany z cegły 140x170mm, 12m wysoki

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony