dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 152 z 152
  1. #141
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    bez przesady - swoje OZC robiłem 2 dni, dałem plik do projektanta, ten przejrzał, dopytał mnie, poprawił - wyszło że policzyłem z błędem 15% dom 200m2. w/g mnie wyszło dobrze, a tez nie miałem z programem do czynienia wcześniej.

    ktoś zielony w temacie, który nigdy nie słyszał o OZC jak sam piszesz to bez czytania i zdobywania choć ogolnych wiadomości nie powinien wogole mysleć o tym, a w szczególności obudowie domu energo czy pas. OZC to nie wszystko

  2. #142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.526
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    bez przesady - swoje OZC robiłem 2 dni, dałem plik do projektanta, ten przejrzał, dopytał mnie, poprawił - wyszło że policzyłem z błędem 15% dom 200m2. w/g mnie wyszło dobrze, a tez nie miałem z programem do czynienia wcześniej.

    ktoś zielony w temacie, który nigdy nie słyszał o OZC jak sam piszesz to bez czytania i zdobywania choć ogolnych wiadomości nie powinien wogole mysleć o tym, a w szczególności obudowie domu energo czy pas. OZC to nie wszystko
    Wszystko uzaleznione od ilości kondygnacji, stopnia skomplikowania bydynku ilości róznych przegród. Ogolnie mozna przyjąc ze dom parterowy to 1-2 dni ( zalezy od wielkosci), 2 kondygnacje to 2 dni lub wiecej w zaleznosci od kształtu dachu (dwuspadowy czterospadowy, ilosc wykuszów i lukarn) domy 3 kondygnacyjne to ok 3 dni + dodatek w postaci połozenia na zboczu) . Kiedyś liczyłem dom o 28 róznych przegrodach i 25 róznych wymiarach okien samo zdefiniowanie przegrod to ponad 10 godzin. Są tez takie budynki dla których rysowałem dodatkowe przekroje w autocadzie tak miał skomplikowane poddasze. Pomysłowość architektów naprawde nie ma granic.
    Zwróc uwagę nie wszyscy mają ku temu zdolnosci to ze Ty opanowałes to w miare szybko nie oznacza ze inni zrobią podobnie.

  3. #143
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    masz rację, za duży optymista ze mnie , ale jak ktoś mówi że już sobie zassał i się bierze za liczenie to chyba wie w co się pakuje. Chyba że sądzi, że to jak w tych internetowych kalkulatorach kosztów ogrzewania, he he... a to lepiej żeby zdał się na ludzi z wykształceniem, czyli pieczątką.
    fakt, mój to parterówka z nieużytkowym poddaszem.

    no wiesz, ja nie próbuję butów na zimę sobie obstalować samodzielnie, nawet jakbym teorię szewstwa opanował, to też bym się za to nie brał

    niech zrobi w 5 dni.

  4. #144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.526
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    masz rację, za duży optymista ze mnie , ale jak ktoś mówi że już sobie zassał i się bierze za liczenie to chyba wie w co się pakuje. Chyba że sądzi, że to jak w tych internetowych kalkulatorach kosztów ogrzewania, he he... a to lepiej żeby zdał się na ludzi z wykształceniem, czyli pieczątką.
    fakt, mój to parterówka z nieużytkowym poddaszem.

    no wiesz, ja nie próbuję butów na zimę sobie obstalować samodzielnie, nawet jakbym teorię szewstwa opanował, to też bym się za to nie brał

    niech zrobi w 5 dni.
    Tak własnie przypuszczałem (chodzi o twój dom), ale do odwaznych swiat nalezy

  5. #145
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post

    Osobiscie chcialbym takie dokladne OZC miec dla naszego domu... tak z ciekawosci... nic z tym juz nie zrobie ale bede mial dokladniejszy COP
    U Ciebie też łatwo by nie było - jeśli to czysty PRL, to spodziewałbym się nieocieplonych fundamentów, mostków typu balkony, przerw w izolacji, nieszczelności, itd. A do COP nie potrzebujesz OZC, wystarczy ciepłomierz i pobrany prąd i będziesz miał do dwóch miejsc po przecinku.

  6. #146
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    @ asolt. Temat tego wątku to : " Dołożenie styropianu na styropian istniejący. W jaki sposób mogę przeliczyć różnicę kosztową zwrotu takiej inwestycji? Zastanawiam się po ilu latach będzie zwrot inwestycji"

  7. #147
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Dom byl "docieplany" szczyt ma 10cm styropianu... front i tyl chyba pomiedzy 5-10 potem ta najcieplejsza sciana to ta do sasiadow
    Stropodach docieplilem 25cm dmuchanej cellulozy na juz istniejace 15cm pierwotnej waty szklanej. Nie obliczalem zwrotu
    Ale 15cm starej waty bylo napewno za malo.
    Ale to i tak całkiem dobre parametry! Może jednak ściągnij kogoś, niech popatrzy doświadczonym okiem, może jeszcze kilka drobiazgów i w ogóle zbliżysz się do dzisiejszych parametrów.

    Może się skusisz:
    http://allegro.pl/cieplomierz-przepl...032150691.html

    Właściwie to sam się chyba skuszę.

    edit: właśnie się skusiłem
    Ostatnio edytowane przez andriuss ; 25-02-2013 o 20:21

  8. #148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.526
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    @ asolt. Temat tego wątku to : " Dołożenie styropianu na styropian istniejący. W jaki sposób mogę przeliczyć różnicę kosztową zwrotu takiej inwestycji? Zastanawiam się po ilu latach będzie zwrot inwestycji"
    Dziekuje za zwrócenie uwagi na temat wątku. Tak sie dziwnie składa ze obliczenia ozc o których wspominałem wiązą sie nierozerwalnie z tym tematem.
    Wracając do meritum, wykonujemy obliczenia ozc dla dwóch wariantów ocieplenia obliczamy róznicę zapotrzebowania na ciepło. Róznice te mnozymy razy cenę jednostkową nosnika energii. To nasz zysk, teraz musimy obliczyć koszt usprawnienia. Mając koszt usprawnienia dzielimy go przez zysk i otrxzymujemy czas zwrotu.
    Wszystko to oczywiscie uproszczone, bo tak naprawde nikt nie wie ile w przyszłosci będzie kosztowała energia

  9. #149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Napiszę coś na przekór ogólnemu trendowi ocieplać.
    Nie ! jest to absolutnie nie opłacalne.
    Dlaczego ?
    a no dlatego że samo klejenie EPS'a daje NIC! przy 300m^2 elewacji jest to całe 2,5kW przy -6 zysku na mocy grzewczej.
    Przy kotle na węgiel jest to swoista paranoja bo bez miany tego urządzenia na precyzyjniej dozujące ciepło, nici będą z izolacji.
    Ponieważ skoki temperatury, nawyki obsługi kotła itp spowodują że darmo kWh polecą.
    Bez kompleksowego nastawienia na cel można sobie palcem w g grzebać .
    Zmiana okien ? też bezsens bez wentylacji odpowiedniej na grzyba mi super okna z nawiewnikami.
    Marketing.
    Pierwsze uszczelnienie domu, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, likwidacja mostków termicznych na ile to możliwe,
    na końcu dopiero przyklejanie EPS'a.

  10. #150
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Oczywiście jest pewna granica grubości styropianu i wartości U okien której przekroczenie generuje tak małe oszczędności, że zwrot nakładów poniesiony na inwestycję nie zwróci się przez najbliższe 20-30lat.
    Co z tego że zamiast 40cm dam 60cm styropianu jak powiedzmy oszczędność będzie na poziomie 15zł/rok.
    (Wszystko zależny od cen energii, kosztów izolacji i wysokości dochodów).
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  11. #151
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Dlatego można zrobić tzw. optymalizację (dobrać rozwiązania tak by mieć najkorzystniejszy stosunek nakładów/inwestycji do oszczędności kosztów ogrzewania) i sprawdzić opłacalność danych rozwiązań.

    Może w tym pomóc program OptiHouse http://6paliwo.pl/optihouse/
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  12. #152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Koledzy zgadza się trzeba optymalizować.
    Im więcej zmiennych weźmiemy pod uwagę tym lepiej.
    U okien o tym nie warto dyskutować bo to jest śmieszna i tania sprawa, od południa tylko okna 0,34 U sama szyba z ramą jak by liczyć poniżej 0,3
    od północy nie stoi na przeszkodzie dać nawet 7 szyb i zejść na samym powietrzu do U 0,2 bez kosztów .
    Tu nawet nie dam się tchnąć o kosztach okien.
    Bo nie będę nabijał kieszeni za jakieś tam maren U 0,76 kosztem cudownych drogich profili.
    Izolację stawiam na słomę dla tego że fantazja tylko ogranicza jej grubość .
    Nie wszędzie może być rzecz jasna stosowane ta słoma, co by nie było niedomówień.
    Płyta FU chociażby.
    Wentylacja hmmm nie znam innej jak mechaniczna.
    Nie znam czegoś takiego jak C.O nie wiem co to jest koniec.
    Ile trzeba wydać na te piecyki itp ? tego nikt liczy?
    Pompa ciepła ? gruntowa ? masakra, a my się rozwodzimy nad kosztem 3 tyś za EPS bo tyle średnio kosztuje 10cm na 250m^2
    Nie widać tego ? jak ludzie tylko koszt samego EPSa widzą ? a gdzie klej robocizna itp ...
    wyjdzie nam 1/7 to koszt tego tej izolacji.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony