dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luky007
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kłobuck
    Posty
    210

    Domyślnie Tynk na komin wyglądajcy jak kamień , płytki kamienne

    Witam,
    jestem już posiadaczem 3 kominów, cegła pełna + styropian 3 cm eps150 + klej mapey + siatka potrzebuje teraz to czymś wykończyć żeby ładnie wyglądało, interesuje mnie wygląd coś "ala kamień", fajnie jakby było śliskie, ale nie koniecznie. Nie chce tego niczym obkładać bo to komin i prędzej czy później wydaje mi się że odpadnie. Tynk akrylowy lub mozaikowy jest fajny trwały, ale nie wiem czy istnieje taka jego wersja która bedzie imitować efekt o który mi chodzi, ktoś widział coś takiego lub ma jakieś doświadczenia z takimi tynkami? Chce z tego też zrobić cokół i półcień.

    Chodzi mi o takie efekt (lub podobny) jak na tej wizualizacji (niekoniecznie z fugami - bo tutaj pewnie zrobili obkładany z płytek etc)
    http://archon.pl/images/products/m4695cf0b160f6/289.jpg


    lub w ostateczności o takie coś:
    http://images.kangoo.pl/38919664/117...cena_za_m2.jpg ale żeby tego nie kleić
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez luky007 ; 07-10-2012 o 20:44

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Takich efektów żadnym tynkiem nie osiągniesz. Musisz obłożyć komin. Przy profesjonalnym wykonaniu i odpowiednich materiałach nic nie odpadnie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luky007
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kłobuck
    Posty
    210

    Domyślnie

    Panie Andrzeju w takim razie jak to zrobić teraz profesjonalnie biorąc pod uwagę mój podkład (steropian/siatka/klej) ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Dobry grunt oraz odpowiedni do konkretnego materiału elewacyjnego klej + sprawdzony wykonawca. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Witam
    Komin z cegły pełnej, fugi pełne, wykończenie płytkami kamiennymi. Jak powinno się przygotować komin pod te płytki? Styropian (2-3cm) + klej + siatka i jakiś podkład i wtedy do tego kleimy płytki? Czy styropian jest konieczny?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie jest ale jego zastosowanie wpływa korzystnie na pracę komina. Nie ma zimnych korków. Minimalna grubość styropianu to 4 cm ze względu na sztywność. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Nie jest ale jego zastosowanie wpływa korzystnie na pracę komina. Nie ma zimnych korków. Minimalna grubość styropianu to 4 cm ze względu na sztywność. Pozdrawiam.
    Dziękuje za odpowiedź. Zawsze można na Pana liczyć. Pozdrawiam serdecznie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony