dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Doprowadzenie DGP do łazienki

    Czy warto doprowadzać kanał DGP do łazienki? Czytałem różne zgoła odmienne opinie na ten temat.
    Op. 1) Nie należy tego robić
    Doprowadzając kanał DGP do łazenieki powodujemy powstanie w łazieńce wikszego ciśnienia przez co wigotnie powietrze z łazienki przedostaje sie do innych pomieszczeń.
    Czy aby napewno tak jest skoro za zwyczaj lazienki są podłączone do kanałów wentylacyjnych?
    Jeśli powietrze faktycznie wydostanie sie kanalem wentylacyjnym to któredy do domu dostanie sie powietrze brakujące (na miejsce tego które zostało wywiane)?

    Op. 2) Jest to dobry pomysł, ponieważ warto jest dogrzać łązienkę.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Teoria, by miejsca gdzie z gołym tyłkiem biegamy nie ogrzewać, powinna zostać zarezerwowana dla jej twórcy. Niech marznie...

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam doprowadzone i nie żałuję . W łazience musi być gorąco aby -jak napisał Eniu -można było z gołą dupką pobiegać ! Pozdrawiam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Z tą łazienką to jest tak samo jak z umieszczeniem czerpni powietrza do kominka po konkretnej stronie świata (bo z innej nie działa ...), tudzież kanałami DGP tylko do 3 metrów (bo dalej nie ciągnie ...).
    Ktoś kiedyś chlapnął w jednym z poczytniejszych periodyków budowlanych ... i ... od razu dorobiono do tego kolejną ideologię
    Robić !!!
    Co do:
    Jeśli powietrze faktycznie wydostanie sie kanalem wentylacyjnym to któredy do domu dostanie sie powietrze brakujące (na miejsce tego które zostało wywiane)?
    to pomyśl w jaki sposób dział wentylacja i po co ona w ogóle jest w domu ...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 09-10-2012 o 10:57
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dodziks Zobacz post
    Czy aby napewno tak jest skoro za zwyczaj lazienki są podłączone do kanałów wentylacyjnych?
    Jeśli powietrze faktycznie wydostanie sie kanalem wentylacyjnym to któredy do domu dostanie sie powietrze brakujące (na miejsce tego które zostało wywiane)?
    Uchyl lekko okno albo zostaw na tzw. mikrowentylacji i będzie ok .

  6. #6

    Domyślnie

    Mam kanał DGP do łazienki i jestem zadowolony.
    Na tym kanale zamontowałem wentylator (jedyny w domu), włacza się razem ze światłem w łazience.
    Działa to bardzo dobrze.

  7. #7
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Skoro DGP w łazience jest orajt to na huk podłogówka???

  8. #8

    Domyślnie

    Ja też mam DGP w łazience z wentylatorem na wylocie i jest o niebo lepiej.
    Jednak mimo wszystko za zimno żeby latać z gołą D..

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Sam wentylator to za mało. Trzeba jeszcze w kominku napalić

  10. #10
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Sam wentylator to za mało. Trzeba jeszcze w kominku napalić
    Podłogówki nic nie zastąpi bo łona grzeje od dołu a jak się do tego napali w kominku to i wentylator da radę.Dwa różne układy ale zdecydowanie podłogówka wygrywa w przedbiegach.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja przez jeden pokój puściłem nie ocieplone rury prostokątne( działają jak kaloryfer) idą do ostatniego pomieszczenia gdzie na końcu jest wentylatorek. Druga zimę ma wszędzie ciepło. Jak jest możliwość to do łazienki by było idealne rozwiązanie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony