dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Przepustnica - jaką wybrać i jak zamonotować

    Witam
    Zamierzam doprowadzić do wkładu kominkowego powietrze z zewnątrz. Niestety w salonie została już wylana pierwsza wylewka tzw. chudziak, pozostaje więc dostarczyć powietrze do wkłądu kanałem prostokątnym. Kanał prostokątny stwierdziłem, że po prowadzę od strony północnej, ponieważ jest najbliżej i nie wymaga żandych zgięć (od strony zachodniej były by 2 zgięcia) - a z informacji na forum wywnioskowałem, że strona nie ma większego znaczenia. Teraz pytanie:
    W którym miejscu powinna być umieszczona przepustnica? Czy od razu przy samym wlocie? A może z pół metra dalej np. tak żeby wypadała pod podłogą? No i jak regulować przepustnica, macie jakieś pokrętła do tego celu w domu czy na zewnątrz? Jeśli w domu to jak macie to zrobione żeby nie szpeciło? Może ktoś polecić jakieś przepustnice prostokątne?
    i kolejne pytanie:
    czy na kanałach wylotowych z ciepłym powietrzem też montuje się przepustnice, np. w celu wyłączenia jakiegoś pokoju z obiegu? Jeśli tak to ponowne pytanie jak nimi sterować żeby samo sterowanie nie szpeciło pokojów.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Czy wkład kominkowy który masz (lub masz mieć) będzie podłączony bezpośrednio do tego kanału? Takie wkłady wyposażone są w króciec przyłączeniowy.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, planuje kupić wkład z miejscem na podłaczenie takiego kanału. Czyli rozumiem że tak przepustnica przy wkładzie zupełnie wystarczy?
    W sumie kanał jest przeciez izolowany więc chyba nie powinien wyziębiać podłogi?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Generalnie przepustnica wkładu powinna wystarczyć. Jak nie chcesz wyziębiania
    kanałem, możesz założyć dodatkową szczelną przepustnicę zaraz na wyjściu
    kanału z podłogi.

  5. #5

    Domyślnie

    ja miałem dokładnie ten sam problem co Ty. Wsadziłem kanał prostokątny w podłogę. Z racji tego, ze nie mam doprowadzenia powietrza bezpośrednio do wkładu (brak króćca), przepustnicę zamontowałem bezposrednio po wyjściu z podłogi (pod wkładem). Jest to przepustnica z linką i ciągadełkiem. Cięgło mam zamontowane ładnie w obudowie kominka, w dyskretnym miejscu, tak, że go nie widać.
    piotr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony