dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    carrie78

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    5

    Domyślnie de Dietrich City - codziennie spadki ciśnienia na piecu

    Witam, chciałabym uzyskać kilka podpowiedzi, żeby przynajmniej wiedzieć czego żądać od fachowca, którego muszę w końcu wezwać.
    Ubiegłej zimy po awarii wymieniliśmy piec de Dietrich City na ...de Dietrich City. Odkąd włączyliśmy ogrzewanie kilka tygodni temu, w piecu co ok. 20 godzin spada ciśnienie z 1,5 bara na 0,5 bara (czyli wyłącza się i co i cwu bo piec nie może ruszyć).
    Padła sugestia wycieku, ale nigdzie nic nie widać. Nie ma wilgoci w okolicy pieca, nie ma w domu przy grzejnikach ani na ścianach.

    Może ktoś się spotkał z podobnym problemem??

    pozdrawiam

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krauzik

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    czy problem ze spadkiem cisnienia został rozwiązany? mam takie same objawy

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radiowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-031
    Dzielnica
    Osielsko
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Poszukaj dobrze wycieku - takie tempo spadku ciśnienia jednoznacznie wskazuje na ubytek wody z instalacji.

    Miałem podobnie, wszędzie sucho, a ciśnie spadało. Wyciek znalazłem dopiero po dobraniu się do rozdzielacza dolnego. Woda sączyła się z rury zasilającej górę na kolanku pod otuliną - dlatego nie było tego widać. Dokręciłem kolanko o gra do teraz.

    Szukaj, szukaj, szukaj - to na pewno wyciek.
    Blog o praktycznym budownictwie energooszczędnym www.budujcieplej.pl

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krauzik

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radiowiec Zobacz post
    Poszukaj dobrze wycieku - takie tempo spadku ciśnienia jednoznacznie wskazuje na ubytek wody z instalacji.

    Miałem podobnie, wszędzie sucho, a ciśnie spadało. Wyciek znalazłem dopiero po dobraniu się do rozdzielacza dolnego. Woda sączyła się z rury zasilającej górę na kolanku pod otuliną - dlatego nie było tego widać. Dokręciłem kolanko o gra do teraz.

    Szukaj, szukaj, szukaj - to na pewno wyciek.
    Czyli sugeruje Pan wyciek. Ja mam dokłądnie taka sama sytuacje , jak nabije cisnienia do 2 barów to za 24 godziny mam ponizej 0,5 bara i bład e7.

  5. #5

    Domyślnie

    Sprawdźcie jeszcze zawór bezpieczeństwa w kotle, czy z niego nie cieknie, bo jeśli cieknie, to prawdopodobnie do kanalizacji i tego nie widać. Może być jeszcze odpowietrzanie instalacji, ale wtedy ubytki powinny się zmniejszać po kolejnych dopełnieniach.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krauzik

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    znalazłem wyciek. sprawdzilismy szcelnosc pod cisnieniem. 2 miejsc przy rozdzielaczu. zaciski były zle docisniete.
    Po 4 dniach ubytek był zerowy dzisiaj sprawdziłem i spadło o 0,2 bara ale to moze przez to ,ze jest załozony automatyczny odpowietrznik.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krauzik

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    no i niestety. Piąty dzien i spadło do 0,6. pojawił sie bład na piecu(( było 4 dni dobrze. nie wiem gdzie szukac przyczyny moze to jeszcze sie odpowietrza przez ten automatyczny odpowietrznik na rozdzielaczu.....ale az tyle by uciekło??? podpowiedzcie cos

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hycel

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Witkowice/ Kęt
    Posty
    79

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w odpowietrzeniu zestawu kocioł + zbiornik na wodę wg. zdjęcia z załącznika
    1. Zalałem wężownicę zbiornika - przelałem ją pod ciśnieniem
    Zmontowałem przyłącza, podokręcałem itd.
    2. Zalałem piec do 1,5 bar

    Problem w tym, że za każdym razem po włączeniu pieca jeśli zawór jest przełączony na grzanie zbiornika (żółta linia) to wy.stępują straszne "bulgoty" i nie wiem jak dopełnić to wodą.
    Myslałem, że ciśnienia i ilość wody wyrównają się w momencie przełączania zaworu z cwu->co ale tak się nie dzieje (zawór przełącza się jakieś 2-3 s).
    Jeśli piec pracuje na ogrzewaniu CO to jest ok nic nie "bulczy". Natomiast przełączenie na obieg cwu powoduje straszny bulgot, przelewającą się wode itp.
    Czy montaż dodatkowego zaworka dopełniającego za zaworem na obiegu cwu coś by pomogło ? Zrobie to sam bo i to robiłem sam ale nie chce ciąć znowu i kombinować na darmo.
    Aha, ten obieg cwu baaaardzo wolno się jednak odpowietrza do obiegu CO ponieważ z odpowietrznika na górze pieca okresowo słyszę syk powietrza i spada ciśnienie na piecu.
    Jeszcze jedno, piec (De Dietrich MCR II) ma funkcje odpowietrzania po włączeniu zasilania - robiłem jak mi radzono tj. odkręciłem wszystkie odbiory i włączałem piec aby się odpowietrzył ale odpowietrzył sie tylko obieg CO

    Proszę o pomoc
    Tomek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9802.jpg
Wyświetleń:	1027
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	221750  
    Ostatnio edytowane przez hycel ; 31-10-2013 o 08:49 Powód: zmiana

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony