dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    samiris

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    3

    Domyślnie Ile zużywacie wody? Problem w nowym mieszkaniu

    Cześć,
    To mój pierwszy post na forum więc nawet nie wiem czy zamieszam go w dobrym miejscu także proszę o wyrozumiałość.
    Na początku października przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania. Jako że mieszkania jeszcze ' nie znam' namiętnie obserwuję wszystkie liczniki i zaniepokoił mnie stan wody.
    W momencie kiedy się wprowadziliśmy liczniki wskazywał 191 m3, mieszkamy ( dwie osoby ) tutaj dopiero 11 dni a licznik już podskoczył o 2m.
    Niby nie jest to tragedia jednak biorąc pod uwagę że nie posiadamy jeszcze pralki, mało gotujemy = mało zmywamy, a w pierwszym tygodniu kąpaliśmy się jeszcze u rodziców bo nie mieliśmy zamontowanego piecyka, trochę mnie to niepokoi. Z drugiej strony wiadomo - po remoncie dużo mycia, dużo sprzątania to też trochę wody wzięło.
    Zastanawiam się jednak czy przyczyną nie jest cieknąca toaleta? mamy ją wymienić jednak dopiero w przyszłym tygodniu. Woda w muszli ciągle się 'sączy' , na początku patrząc na licznik nie widziałam żeby coś się kręciło więc woda tak sączyła się cały czas a ja sądziłam że się nie nabija. ( tu chyba wyszła właśnie moja głupota ) teraz na wszelki wypadek wodę na bierząco zakręcam i odkręcam co być może jest uciążliwym rozwiązaniem ale też rozsądniejszym. Moje pytanie ile żużywacie wody ? może niepotrzebnie panikuje?
    Pozdrawiam
    Ewa

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nini
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Kod pocztowy
    21-050
    Posty
    156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    2 m3 to bardzo mało!

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    samiris

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    no tak, ale za 11 dni ? biorąc pod uwagę okoliczności - zero kąpieli i zero pralki

  4. #4

    Domyślnie

    proponuję w ogóle wynieść się z mieszkania do rodziców, wtedy zużycie może będzie dla Ciebie satysfakcjonujące
    2m3 za 11 dni?? Nawet bez kąpieli i pralki to baaardzo mało. U nas średnia za kwartał wychodzi mniej więcej 45 kubików, czyli 15 m3/miesiąc. Rodzinka to 2+1 + pies, kot i złota rybka
    Ostatnio edytowane przez pionan ; 11-10-2012 o 20:27
    piotr

  5. #5

    Domyślnie

    Przyjmuje się średnie zużycie 3m/osoba/miesiąc, więc u Was by tak wychodziło. Ale przez spłuczkę może Ci sporo wody uciec.

    U mnie wyszło 9m za miesiąc, 2 osoby dorosłe, 2 nastolatków. Ale staramy się oszczędzać - szybkie prysznice, zmywarka starannie załadowana, odpowiednio ustawiony spust wody w wc, pralka zawsze max pełna.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    samiris

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    proponuję w ogóle wynieść się z mieszkania do rodziców, wtedy zużycie może będzie dla Ciebie satysfakcjonujące
    2m3 za 11 dni?? Nawet bez kąpieli i pralki to baaardzo mało. U nas średnia za kwartał wychodzi mniej więcej 45 kubików, czyli 15 m3/miesiąc. Rodzinka to 2+1 + pies, kot i złota rybka

    bardzo dziękuję za konstruktywną i rzeczową odpowiedź. Właśnie tego oczekiwałam wchodząc na to forum.

    Tak, to nasze pierwsze mieszkanie i tak mamy ograniczone fundusze i możliwości, ale chyba każdy kiedyś zaczynał? Czy może się mylę?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    samiris nie bierz tego za bardzo do siebie. Ja też na początku zwracałam na to uwagę - teraz już nawet skrzynki z licznikiem nie otwieram. Po co się stresować. A u nas było tym gorzej, że wprowadzliśmy się jako drudzy na piętrze, więc na innych licznikach było mniej.
    2 m3 na 11 dni, daje ok. 6 m3 przez miesiąc, a to jest naprawdę bardzo, bardzo mało - nawet jeśli nie macie pralki. U mnie przy 2 osobach + pies wychodzi ok. 9 m3 miesięcznie (nie oszczędzamy przesadnie, ale i w mieszkaniu spędzamy bardzo mało czasu).

    Gahan uważam, że 3 m3 na osobę na miesiąc to bardzo mało. U moich dziadków w bloku w Krakowie, gdzie nie ma licznika mają wliczone w opłaty administracyjne 7 m3 na osobę.

  8. #8

    Domyślnie

    to nie jest dużo ja teraz miałem 230 zl nadpłaty za wodę to jest dopiero dużo...

  9. #9

    Domyślnie

    W jednoosobowym gospodarstwie mam zużycie 3-4m3 miesięcznie.

  10. #10

    Domyślnie

    nemi, 3 metry wody - to nie jest bardzo mało.

    Na naszym terenie początkowo ustalono ryczałtowe zużycie wody 5m/osoba/m-c i zaraz wszyscy pobiegli montować liczniki, bo wychodziły spore rachunki.

    Uważam,że naliczanie 7m wody u Twoich dziadków to po prostu zdzierstwo.

    U nas metr wody ze ściekami kosztuje ponad 12zł.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony